Sayfa 328/350 İlkİlk ... 228278318326327328329330338 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by venseremos Yazıyı Oku
    Merhaba,

Aslında 2007 duhülüm var ama server göçtükten sonra yeniden üye olmamıştım. Bu konuda yeniyim acemilik edersem kusura bakmayın. Benim son çalışmam da aşağıdaki gibi. Erhan ve mossin hocama teşekkür ederim buradan da yönlendirmeleri için Twitter da kafalarını şişiriyorum bir kaç gündür Yorumlarınızı bekliyorum, performansa vade sonu nakit eklendi ama kayma yok hesapta. Ek 25079Ek 25078
    hocam vade sonu nakite geç i işaretlediğinde ne kadarlık bir kayıp oldu?
    sistem getiri iyi gözüküyor tabi bunu kayma ve komisyon orani ile bakmak lazım.
    120 bin puan civarı düşüş olur sanrım kayma ve komisyon eklendiğinde ama sanki performans testi çok olumlu verilerle dolu.

2.  Alıntı Originally Posted by mossin Yazıyı Oku
    endeks vadelide kayma payı 0.035 giriyorum, hisselerde bu oran kaç? siz kaç hesaplıyorsunuz?
    Komisyon oranınızın 10binde 1 olduğunu varsayıyorum. Bu komisyon oranını VIP-X030'da 100.000 puanı, THY'de de 10.00 puanı baz alarak oranlarsanız;

Endeksde 1 kademe kayma 0.025 + 0.010 komisyon = 0.035 puan
    THYde 1 kademe kayma 0.01 + 0.001 komisyon = 0.011 puan

Eğer endeksde 13 yıllık datada aylık 25+ işlemli hızlı sistemlerle çalışıyorsanız daha gerçekçi sonuçlar alabilmek adına sabit 0.010 rakamı yerine komisyon oranını dinamik olarak hesaplatmanızı tavsiye ederim. Çünkü 2008 civarı endeks 50 binlerdeyken ödediğiniz komisyon 0.005 puan iken, 120 binde ödediğiniz komisyon 0.012 puan ile 2.5 katıdır.

3.  Alıntı Originally Posted by mossin Yazıyı Oku
    hocam vade sonu nakite geç i işaretlediğinde ne kadarlık bir kayıp oldu?
    sistem getiri iyi gözüküyor tabi bunu kayma ve komisyon orani ile bakmak lazım.
    120 bin puan civarı düşüş olur sanrım kayma ve komisyon eklendiğinde ama sanki performans testi çok olumlu verilerle dolu.
    566K seviyesinden 495K seviyesine düştü yani 71K. Toplam 1484 işlem komisyon ve kayma dahil edilirse 52K daha düşer ve net 443K olur sanırım.

Alıntı Originally Posted by venseremos Yazıyı Oku
    566K seviyesinden 495K seviyesine düştü yani 71K. Toplam 1484 işlem komisyon ve kayma dahil edilirse 52K daha düşer ve net 443K olur sanırım.
    idealde kayma ve kom hariç vade geçişlerini kaç puan olarak düşüyorsunuz senelik....
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

5.  Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    idealde kayma ve kom hariç vade geçişlerini kaç puan olarak düşüyorsunuz senelik....
    birleşik getiri hesaplıyor bunu.
    sistemden sisteme değişir.
    hızlı sistemler çok etklenmeyebilir ama yavaşlar da etki büyük oluyor.

6.  Alıntı Originally Posted by mossin Yazıyı Oku
    birleşik getiri hesaplıyor bunu.
    sistemden sisteme değişir.
    hızlı sistemler çok etklenmeyebilir ama yavaşlar da etki büyük oluyor.
    Yavaş sisteme etkinin büyük olmasının sebebi, yeni vadede oluşacak ilk işleme kadar sistemin flatte beklemesinden kaynaklanıyor aslında.
    Örneğin longdasınız , vade sonu flat oldu sistem, yeni vade açılış gapi 2 bin puan yukardan oldu ve güçlü yükseliş trendi var, endeks 10 bin puan yükseldi sonra düşüşe geçti, idealgo sistemi bu düşüşteki short işleminden itibaren hesaplıyor. Yani +2 bin puanlık gapi dahil etmemek için +10 bin puanlık karı yok saymış oluyor bu da negatif yönde büyük oranda gerçekten uzaklaşmak demek.

Bu sapmayı vade başlangıcında eğer sistem yön değiştirmiyorsa açılış fiyatından aynı yönde pozisyonlanarak aşabiliyoruz ama sistem vade gapı yüzünden yön değiştiriyorsa bunu kodla aşmanın bir yolu yok benim bulabildiğim.

idealin güncelleştirmelerde ivme kazandığı şu dönemde, VIP kümülatif grafiklerine "Vade Geçişi Ayarla" gibi bir seçenek getirilerek son vade fiyatları sabit tutularak önceki vadelerin vade gapleri son vade başlangıç fiyatına uyacak şekilde kapatılarak yeni ayarlanmış grafik oluşturulabilir, böylece %100 realite datada analiz etme olanağı doğar. Yabancı uygulamalarda bu şekilde.

7.  Alıntı Originally Posted by venseremos Yazıyı Oku
    Merhaba,

Aslında 2007 duhülüm var ama server göçtükten sonra yeniden üye olmamıştım. Bu konuda yeniyim acemilik edersem kusura bakmayın. Benim son çalışmam da aşağıdaki gibi. Erhan ve mossin hocama teşekkür ederim buradan da yönlendirmeleri için Twitter da kafalarını şişiriyorum bir kaç gündür Yorumlarınızı bekliyorum, performansa vade sonu nakit eklendi ama kayma yok hesapta. Ek 25079Ek 25078
    18875 gorunen maxDD degerinin kayma sonrasi ne olacagi getiri kadar onemli. Uzun suren yatay bir bolgedeyse islem sayisinin fazlaligina paralel buyuk bir artis gosterebilir.

"Birlesik Sistem Getiri Egrisi" nde 0.035 kayma uygulanmis halini paylasabilirseniz daha iyi yorumlayabiliriz.
    twitter @AlgoTrd

8.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    18875 gorunen maxDD degerinin kayma sonrasi ne olacagi getiri kadar onemli. Uzun suren yatay bir bolgedeyse islem sayisinin fazlaligina paralel buyuk bir artis gosterebilir.

"Birlesik Sistem Getiri Egrisi" nde 0.035 kayma uygulanmis halini paylasabilirseniz daha iyi yorumlayabiliriz.
    O seçeneğe tıkladığımda robot lisansı gerektirir diyor algo kullandığım halde. Algo yardıma sordum onlardan yanıt alamadım nedir bu robot lisansı bilemiyorum? Bu nedenle henüz uygulayamadım maalesef.

Sayfa 328/350 İlkİlk ... 228278318326327328329330338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •