Sayfa 293/350 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    sağol dostum.

bende artık bir karar aşamasındayım.

önceden karar verdim derken hisse vadelide hacim çok azdı. ama şimdi iyi gibi.
    3-5-10 knt takılcaksqn hepsi okur ama lotların kalınsa garan thy dışına cıkma baş twcrübeyle sabit
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    3-5-10 knt takılcaksqn hepsi okur ama lotların kalınsa garan thy dışına cıkma baş twcrübeyle sabit
    garan bana yeter )
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,610
    3 dk =
    5 dk =
    10 dk =
    15 dk =

arkadaşlar. bu vade parayı vuranlara tebrikler. afiyetle yiyiniz.

bu robota siz olsanız hangi periyotlara kaç kaldıraç bağlarsınız ?
    4 ü nü aynı anda bağlayacağım. Bazı zamanlar kendiliğinden
    yatayda flata dönmüş 2 si alda 2 si satta, bazı zamanlarda 3 al 1 sat yada 1 al 3 satta olacak kendiliğinden poz sayılarını azaltmış olacak
    piyasada trend varsa 4 ü de alda yada satta olacaktır.

bir vade içinde olsa hesaplardan 1 ini en azından robota bırakayım diyorum.

3 dk

5 dk

10 dk

15 dk

Bear_Bull
    @BearBull26

4. 3-5-10 iyi görünüyor işlem sayıları da farklı.

Ayrıca kz eğrisinden gördüğüm kadarıyla bu 3 lü birbirlerini dengeliyor görünüyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    1 kontrat 1.170 tl... %50 kar için kabaca 6.000 puan lazım viopta...

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yani garanda % 50 lik kar . viopta xu030 endeksinde diyorum. 50 bin puan mı oluyor ?

6. herkese merhaba,

öncelikle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, milletimizin , hepimizin başı sağolsun.

@atakanozbaki ve @erhanacikgoz1 'i tebrik ederim. başarıları daim olsun inşallah.

@emlak'ın mesaj attığı, ekstre vs konuştuğumuz dönemde her şey çok güzeldi. fakat şubatın 3. haftası bir hata yaparak sistemden gelen sinyalleri ve TA göstergelerini yok sayarak bir öngörü ile ki yanlışmış öngörüm açtığım pozda ön yargılı davranarak biraz ısrar ederek bir hata yaptım. birazın altını biraz çiziyorum hatta daha fazla çiziyorum çünkü bu "biraz ısrar" dediğim şey daha fazla veya sonuna kadar ısrar şeklinde olsaydı istenmeyen şeyler olabilirdi portföy için. neyse bunlar işin hikaye kısmı, önemli olan tabela. günün sonunda, ekstre konuşur, geri kalan hikayedir.

birinci yeni'ye bakacak olursak. şubat ortası 15k'ya çıkmış olan portföy 7k'nın altına geldi. burada biraz da sorun küçük portföyü yönetirken gereken özeni ve ehemmiyeti göstermemem. çünkü aynı hatayı 2.yeni'de de yapmama rağmen, 2.yeni bırak eksiyi artı bile kapattı. birinci yeni, ismi gibi gerçekten garip kaldı. neyse, "oyuna devam". bakalım sene sonu nerede kapatacak.

bir iktisatçı, "her nesil, kendi hatasını yapar" demişti. bizde de durum farklı değil, her trader kendi hatasını yapıyor ve her sefer yeni bir hata yapıyor. neyse ikinci yeni'de şubatın 2. yarısına kadar yaptığım karı, 3. hafta başı eksiye geçirmeyi başardıktan sonra, ay sonu tekrar aynı yere geldik, aracı kurum da kazansın neyse söylediğim gibi önemli olan tabela. "oyuna devam".

özet olarak bakacak olursak:

birinci yeni' de başladığımız yerden öndeyiz ama geriye düştük, süreklilik yara aldı, daha 10 ayımız var, "oyuna devam". ikinci yeni'de aylık hedefimiz 75k idi ve kendimize 1 ay avans vermiştik (toplamda 75kx12 = 900k). bu 1 ay avans sayesinde de hedefimizin önünde gidiyoruz yani 150k'da olsak yeterli iken şu an 200k' nın üzerindeyiz kar olarak. toplamda sene sonunda ulaşmamız gereken değerin neredeyse %25ini tamamladık. sürekliliğimizi kaybetmediğimiz sürece güzel gidiyor. sermayemizden fazla kar ettik ve bunu dışarı çıkardık şu an tamamen 0 maliyetli yaklaşık 200k ile trade ediyoruz.

bu arada @atakanozbaki' yi tekrar tebrik ediyorum gerçekten güzel bir başarı tek bir ayda sermayesinin neredeyse 2 katını kar yazmak gerçekten müthiş bir başarı. kendimize bir motivasyon olarak aldık, başarılarının devamını dilerim.

aracı kurumdan duyduğum ve twitter'da gördüğüm kadarı ile perşembeye geceye L giren bir çok arkadaş neredeyse portföylerinin tamamına yakınını zarar olarak bırakmışlar. Allah kimsenin başına vermesin, Allah yardımcıları olsun, umarım en kısa zamana toplarlar.

herkese bol, sürdürülebilir kazançlar dilerim.

7.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku

fakat şubatın 3. haftası bir hata yaparak sistemden gelen sinyalleri ve TA göstergelerini yok sayarak bir öngörü ile ki yanlışmış öngörüm açtığım pozda ön yargılı davranarak biraz ısrar ederek bir hata yaptım. birazın altını biraz çiziyorum hatta daha fazla çiziyorum çünkü bu "biraz ısrar" dediğim şey daha fazla veya sonuna kadar ısrar şeklinde olsaydı istenmeyen şeyler olabilirdi portföy için. neyse bunlar işin hikaye kısmı, önemli olan tabela. günün sonunda, ekstre konuşur, geri kalan hikayedir.
    Öncelikle tebrik ederim. Yinede portfoyu guzel toparlamışsın.

Daha öncede arkadaşlarımızın dıkkat çekmeye çalıştıgı kısım tam olarak bu kısımda tam otomatık olmayınca işlerin sarpa sarma ihtimali malesef artıyor. Yazında da altını çizdim o noktaların.

Bunlara dikkat etmek lazım gerekirse yazılı hale getirip altına imza at. Herşey kuralları kesin olsun tüm olaslıkları kurallar altına almalısın.

Onun haricinde güzel gidiyorsunuz yola devam....
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. Herkes ne güzel şu kadar miktarı , şukadar miktara çıkaracagım gibi hedefler koyuyor.

Kendimde hedef olarak portföy olarak ay bazında min. % 1 kazanmak , yani zarar etmeden istikrarlı bir kazanç elde etmek. Bütün sistemlerin karlı olmasını kastedmiyorum. portföy olarak ay sonu kar yansısın istiyorum. Bunun denemesini yapacagım bu sene. Buradan alacagım sonuçlar gelecek seneden itibaren yönümü çizecek. 2 aydır iyi gidiyor.

Hedef örneklemesi yaparsam.

Teminat 50 bin
    Ort. Kaldıraç 10
    Kaldıraç hacmi 500 000
    % 1 kar 5000 tl

Tabi 50 000 yi teminata bağlıyorsak portföyde enaz 125 bin tl olmalıdır ( Ben çeşitlendirme ve farklı hisselerden dolayı 2,5 kaldıraca göre yapıyorum) .

İstikrarlı getiri ve bileşke getiri ile ileride müthiş bir getiriye ulaşabiliyor.

Sayfa 293/350 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •