Special Days Image
Sayfa 305/350 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. valla ikinci yeni dostumuzu tebrik ediyorum. Hedeflere doğru gidiyorsunuz. Yanlız beynim yandı. Bence sistem1 sistem2 sistem3 şeklinde numarlandırıp hedefleri beklentılerı tekrar bir özet geçseniz daha iyi olacaktır.

Böyle acayıp karıstı ikiciyeni birinci yeni beşinci yeni birde nickte ikinci yeni kafa bulandırıyor acıkcası. Ben çok anlayamadım hangi sistem napıyordu ama hesap özetleriniz harika bir görüntü sergiliyor ;)
    -----------------------------------
    Bu sıralar sistemciler ihya olmuştur herhalde kar etmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum.

Ben artık paylaşmama kararı aldığım için birşey diyemiyorum ama kötü gitmediğini söyleyebilirim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    "birinci yeni, sevdiğimiz bir abimizdi. janti adamdı, adabı giyinmeyi çok iyi bilirdi"

evet sonda söyleceğimi en başta söylemiş olayım, birinci yeni projesi sonlandırılmıştır. sonunu yazdığımıza göre, başa dönüp nedenini nasılını yazalım.

geçen ay birinci yeniyi kullandığım hesabımdaki müşteri temsilcim değişince yeni temsilci ile de sorun yaşayınca (herhalde hesapta 6-7k olunca pek dikkate almıyorlar ), daha aktif kullandığım aracı kurumumu arayıp yeni bir hesap açmaya karar verdim. hesabı açtık da, daha sonra aramızdaki anlaşmazlık giderilince de zaten çok küçük bir meblağ var yine bu hesapta kalsın dedim. ama elimde bir kurumdan biri aktif kullandıgım biri de yeni actigim olmak üzere 2 hesabım olmus oldu. böyle de olunca kafamda da başka bir proje vardı, hadi dedim bu hesapta da bu projenin denemesini yapmış olalım ay bitince de oturur duruma bakar, bir karar veririz dedim.

neyse, ikinci yeniden kazandığımız 100k'yı bu yeni hesaba ateşledim bu ay. birinci yeni ise, şubat ayından gelen 6-7k bakiye ile devam. bir yandan ikinci yeni projesi devam ediyor, bir yandan bu yeni projenin işleri ve projeyi tam tanımlaması devam ediyor ki bu kısım hala bitmedi (nedeni yazacagım) bir yandan mevcut işim, bir yandan tedarik zincirindeki sorunlar, çalışanlar, ödemeler bu aralar durumlar malum vs vs derken birinci yeniye zaman ayıramadım koca ay sanırım 2 işlem yaptım. hem birinci yeni ve hem bu yeni proje dedğimin ekstreleri aşağıda:

bunlara ilaveten de ben de birinci yeniye zaman ayırmak istemiyorum çünkü 5kyi 20ye katlamak 1 senede 95k kazanmak beni motive etmiyor. hele ki yaklasık 125k yi yeni projede bir ayda kazanınca birinci yeniye vakit ayırmamaya karar verdim. bu arada, ikinci yeniden kazandığımız 0 maliyetli veya eksi maliyetli 100k'dan 125k daha kazanarak paranın da ikinci türevini almış olduk.

forumda ilk postum yukarıaki gibiydi. hedefiniz nedir diye soruyordum. bu süreçte, ben kendi hedefimi buldum ve salt onun peşinden gitmeye karar verdim.

gelelim yeni projemize, neden yeni bir proje, farkı ne? mesela neden arkadaşlar yeni bir hesap açtım ikinci yeniye 3 hesapla devam edeceğim mart ayında buradan da 125k kazandım böylece ikinci yenide bu ayki toplam kazancım 250k'yi gecti hedefe bla bla şeklinde yazmadım da yeni bir proje olarak tanımladım. en başta çalışma mantıkları, tamamen farklı. ikinci yeni tamamen bir trade projesi. bu yeni tasarlayacağım proje ise tamemen bir SİSTEM olacak. burada sistemi bilerek büyük harflerle yazdım. şimdiye kadar sistem, robot kelimelerini kullanırken bunu hep idealdeki anlamları ile kullandım ama büyük harflerle SİSTEM yazarken kasttetiğim şey, dolaşım sistemi gibi, sindirim sistemi gibi tek bir sistemin içinde olan bütün parçaları kastetmek istedim. Şöyle ki, yeni projede paylaştığım ekstre bu sistemin sadece trade kısmı (diğerleri daha aktif değil), bununla ilişkili olarak bir yatırım kısmı bir hedge kısmı vs vs olacak. yani birbirleri ile bağlantı farklı birden fazla black box olacak. anlatamadıysam kusura bakmayın lütfen. vaktimin bir kısmını bunu tanımlamaya ayıracağım o yüzden gelecek ay trade kısmını çalıştırır mıyım/çalıştırmaz mıyım, diğer black box'lar biter mi bilmiyorum. ama sonuç itibari ile ikinci yeni devam edecek güzel de çalışıyor hatta gelişerek de ilerliyor ama bu son proje salt trade değil daha komplike bir şey olacak.

tekrardan herkese bol sağlıklı, ve sürdürülebilir bol kazançlar dilerim.
    ikinci yeni tebrikler , umarim kazanciniz daim olur.

"Şarkılar söylemişim pencereden, uyanıp uyanıp yine dalmışım." ;) turguta edibe cemale selamlar.
    bang bang you shot me down..

3.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Ay sonu adetini bozmayalım.

Tam rakamı bilmiyorum ama 12000 tl teminat bağladım. 1 ayda 5500 tl kar üretmiş.

Bu ay içinde 3-4 gün sıkıntılıydı. Robotun canlı verisini kapattıgım için robotlar çalışmadı.

Bir ara -5000 ye kadar zarar yazmıştı sonra portföy toparladı.
    atakan hocam gün sonu poz kapatıyor musun ?

4. Mart ayi cogu sistem icin bircok acidan siradisi olmustur diye tahmin ediyorum.

Sistemimin getirisi ay icerisinde anlik olarak 3 kere 9000 puanin uzerinde asagi salindi. Buna ragmen ayi siradisi bir performans gosterip 20,000 puan net ile kapatti; son 13 yil icerisinde puan bazli en yuksek getiriye ulasilan ay olmus. Ancak kaldiraci ay icinde azaltmam portfoy tarafinda kazanci sinirlandirdi.

5. @erhanacikgoz1: birinci yeni/ikinci yeni yerine sistem 1/sistem2 yazınca ne fark ediyor anlamadım ama zaten gerek de kalmadı. postlarda nedenini yazdıgım gibi birinci yeni projesi sona erdi. 5k ile basladık 7k ile noktaladık. şu an sadece ikinci yeni ile devam ediyorum tek proje ile devam. bu vesile ile de özet tablomu yeniden güncelliyorum, dün öğlen paylaşım yaptığımda dün için poz almayacağımı söylemiştim ama akşama doğru poz alınca kapanış rakamı değişti. bir dahaki ay kafa karışıklılığı olmasin diye asagida guncelliyorum.

yine postlarda bahsettiğim gibi bu ay üzerinde çalıştığım taslak bir proje var, deneme yaptık ve deneme soncucunu paylaştım (yok sayabilirsiniz onu, henüz aktif değil) şu an taslak halinde oldugu icin bir hedef bir tablosu vs yok. biraz agirdan alıyorum, acele edip para kaybetmek istemediğim için. sonuç olarak su an sadece tek proje ikinci yeni ile devam. ama aktif hale gelirse söz , ismi üçüncü yeni olmayacak yeni'leri garip akımı(birinci yeni) ve ikinci yeni ile bitirdik.

bu arada, bu ay başında bir süre hastalıklarım da oldu zaten kronik olanlar da var o yüzden foruma pek bakamamıştım eksterinizi yeni gördüm. tebrik ediyorum, başarılanız ve bakiyeniz katlanarak artar inşallah

@stradivarius: hocam yaşa "biletimiz üçüncü mevki, fakirlik hali"
    selamını alıp, aleyküm selam demişlerdir sana biz aldık, aleyküm selam diyoruz.

@atakanozbaki: hocam, tebrik ederim sizin de istikrarlı bir çizginiz var gerçekten, pay vadeliyi ben de deniyorum ama endeks kontratları kadar iyi sonuç aldığım söylenemez.

@bysb: sizin de yazınızı yeni gördüm. bence bu işin birden fazla yolu/doğrusu var. yani a kişisi ile b kişisi farklı yoollardan gidip başarıya ulaşabilirler, ulaşıyorlar. bu konuda benim dikkat ettiğim/etmeye çalıştım en önemli şey; riskini sınırlandırmak. bu oyunda 4 olası sonuç var.
    düşük kar
    yüksek kar
    düşük zarar
    yüksek zarar

sonuncudan korunabilirsek bir şansımız olur.

bu, benim için de bir yol/yolculuk/süreç, düzenli olarak kaybederken teminat eklerken tam tersi duruma gelmek için kaybettiğimde yaptıklarımı yapmamaya başladım sadece.

herkese iyi dilekleri için gerçekten teşekkür ederim. inşallah daha büyükleri daha güzelleri sizlerin olur.

6.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    atakan hocam gün sonu poz kapatıyor musun ?
    Gün sonu kapama yok.
    Sadece aysonu hisse vadelileri yeni vadeye taiıyorum.

7. Tebrik ederim.. basarilarinizin devamini dilerim..
     Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    "birinci yeni, sevdiğimiz bir abimizdi. janti adamdı, adabı giyinmeyi çok iyi bilirdi"

evet sonda söyleceğimi en başta söylemiş olayım, birinci yeni projesi sonlandırılmıştır. sonunu yazdığımıza göre, başa dönüp nedenini nasılını yazalım.

geçen ay birinci yeniyi kullandığım hesabımdaki müşteri temsilcim değişince yeni temsilci ile de sorun yaşayınca (herhalde hesapta 6-7k olunca pek dikkate almıyorlar ), daha aktif kullandığım aracı kurumumu arayıp yeni bir hesap açmaya karar verdim. hesabı açtık da, daha sonra aramızdaki anlaşmazlık giderilince de zaten çok küçük bir meblağ var yine bu hesapta kalsın dedim. ama elimde bir kurumdan biri aktif kullandıgım biri de yeni actigim olmak üzere 2 hesabım olmus oldu. böyle de olunca kafamda da başka bir proje vardı, hadi dedim bu hesapta da bu projenin denemesini yapmış olalım ay bitince de oturur duruma bakar, bir karar veririz dedim.

neyse, ikinci yeniden kazandığımız 100k'yı bu yeni hesaba ateşledim bu ay. birinci yeni ise, şubat ayından gelen 6-7k bakiye ile devam. bir yandan ikinci yeni projesi devam ediyor, bir yandan bu yeni projenin işleri ve projeyi tam tanımlaması devam ediyor ki bu kısım hala bitmedi (nedeni yazacagım) bir yandan mevcut işim, bir yandan tedarik zincirindeki sorunlar, çalışanlar, ödemeler bu aralar durumlar malum vs vs derken birinci yeniye zaman ayıramadım koca ay sanırım 2 işlem yaptım. hem birinci yeni ve hem bu yeni proje dedğimin ekstreleri aşağıda:

bunlara ilaveten de ben de birinci yeniye zaman ayırmak istemiyorum çünkü 5kyi 20ye katlamak 1 senede 95k kazanmak beni motive etmiyor. hele ki yaklasık 125k yi yeni projede bir ayda kazanınca birinci yeniye vakit ayırmamaya karar verdim. bu arada, ikinci yeniden kazandığımız 0 maliyetli veya eksi maliyetli 100k'dan 125k daha kazanarak paranın da ikinci türevini almış olduk.

forumda ilk postum yukarıaki gibiydi. hedefiniz nedir diye soruyordum. bu süreçte, ben kendi hedefimi buldum ve salt onun peşinden gitmeye karar verdim.

gelelim yeni projemize, neden yeni bir proje, farkı ne? mesela neden arkadaşlar yeni bir hesap açtım ikinci yeniye 3 hesapla devam edeceğim mart ayında buradan da 125k kazandım böylece ikinci yenide bu ayki toplam kazancım 250k'yi gecti hedefe bla bla şeklinde yazmadım da yeni bir proje olarak tanımladım. en başta çalışma mantıkları, tamamen farklı. ikinci yeni tamamen bir trade projesi. bu yeni tasarlayacağım proje ise tamemen bir SİSTEM olacak. burada sistemi bilerek büyük harflerle yazdım. şimdiye kadar sistem, robot kelimelerini kullanırken bunu hep idealdeki anlamları ile kullandım ama büyük harflerle SİSTEM yazarken kasttetiğim şey, dolaşım sistemi gibi, sindirim sistemi gibi tek bir sistemin içinde olan bütün parçaları kastetmek istedim. Şöyle ki, yeni projede paylaştığım ekstre bu sistemin sadece trade kısmı (diğerleri daha aktif değil), bununla ilişkili olarak bir yatırım kısmı bir hedge kısmı vs vs olacak. yani birbirleri ile bağlantı farklı birden fazla black box olacak. anlatamadıysam kusura bakmayın lütfen. vaktimin bir kısmını bunu tanımlamaya ayıracağım o yüzden gelecek ay trade kısmını çalıştırır mıyım/çalıştırmaz mıyım, diğer black box'lar biter mi bilmiyorum. ama sonuç itibari ile ikinci yeni devam edecek güzel de çalışıyor hatta gelişerek de ilerliyor ama bu son proje salt trade değil daha komplike bir şey olacak.

tekrardan herkese bol sağlıklı, ve sürdürülebilir bol kazançlar dilerim.
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. şubat mart trend takip eden sistemler için olağandışı iyi zamanlardı . değerlendirenleri tebrik ederişm . bu durumun sürekli olma ihtimalinin düşük olduğunu değerlendirmek gerek.
    ayrıca hesap raporlarında teminatlardan alınan faiz geliri ve ödenen komisyon arasında 10 kata yaklaşan fark bana fazla trade ediliyor hissi verdi.
    patlamaya hazır dinamit hissi alıyorum. dikkat etmekte fayda var.

Sayfa 305/350 İlkİlk ... 205255295303304305306307315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •