Sayfa 338/350 İlkİlk ... 238288328336337338339340348 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Yüzdesel anlamda hesaplatıyorum puan bazlı bakmadım. Bütün sistemlerde maxdd ve yüzdesel getiriler değişti..
    Bir tek bende mi var bu problem ?

2.  Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Bir tek bende mi var bu problem ?
    Puan bazli 4 kadar margini fiyatla birlikte bazi seviyelerle karsilastima yaparak al/sat ureten canli barda isleme giren sistemimim getiri ve MaxDD degerlerinde buyuk sapma oldu. Onerdigim yontemle sistem sifiratma oncesi davranisini geri kazandim. Siz de ise yaradi mi?

Orta hizdaki ana sistemimdeki sapma ise yok denecek kadar, cok cok dusuk.
    twitter @AlgoTrd

3. One cikan bazi basliklar:

• Bar Sayisi:

Video_48:01 : "Desteklenen bar sayısı dakikalik üstünde 8000 dakikalıkta 30000. Calisma bittiginde 8000 butun periodlar icin 30000'e cekilecek... ilerde ihtiyaca gore artirabilecek."

Matriks bar sayisi konusunda uzun bir sure idealdeki imkanlarin cok gerisinde kalmaya devam edecek gibi gorunuyor. Algo tasarimi, backtesti ve guvenilirligi bakimindan cok buyuk bir "eksi" bu.

• C# editoru ideale gore oldukca kullanici dostu gorunuyor.

• VPS e alternatif matriksin kendisinin sunacağı cloud servisi düşünülüyormus.

• YapayZeka modelleri yardimiyla Algo tasarlama imkani verilmis.

Bununla siradisi bir algo yaratilabilir mi, pek sanmiyorum. Bar sayisindaki sinirlama yapay zekayi egitme konusunda ciddi bir yetersizlik ayrica.

• UserDLL destegi:

twitter @AlgoTrd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    neden bu bar sayısı konusunda ısrarla geri kalıyorlar aklım almıyor...şaka gibi...insanlar bu işe para bağlıyor ve tasarlanan bir sistemin geçmişini görmek kadar mantıklı bir istek olamaz...bunun içinde mümkün olduğunca geriye gidebilme imkanı vermeli bir terminal...İDEAL bu konuda şu an rakipsiz...bu matriks bu kafayla devam ederse ÇÖP olur ileride...allah akıl fikir versin...30.000 bar nedir ya?

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Ayni datayi ariyorum
    1dk ve 5 dk için VIP-GLD geçmiş datasını arıyorum. Elinde olan paylaşabilirse çok sevinirim. Tşk.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. daha oncede bahsettim gecmis data olayi cozulmedigi surece

Nasadan yapay zeka robotuda koysan en unlu matematikcinin mukemmel indikatorunude koysan.

Hicbir ise yaramayqcqk yapay zekaymis yapay zeka neyle ogrenecek datayla yeterli data yoksa o zeka calismaz.

Platforum cok geomis gibi gorunuyor baya islevsel bir suru opsiyon var ama butun ozellikler aslinda sadece vahy be dedirtiyor islevsellik alacagimiz verimlilige gelirsek sinifta kaliyor.

Programi gordum ben baya agir bir program 30 bin bar bile bence o platformu soyle bir sarsar kasmalar baslar.

Uzun datayla is yapacaksan programi.birqz daha basit kurmak gerekiyor.

Yani matriks aslinda biraz acemi sinifina hava atma goz boyama icin yapmis gibi iste neymis pencereleri surukleyip bilmem hizaya sokuyormusum da bilmem ne oluyormus falan. Yani gorsel zimbirtilar oyle gorunse ne gorunkese ne ben ekrwn basinda trade yapmayacam ki.

İslevsel bir program yaz baglayayim calissin kardesim vps ye bile gunde 3 kere 5 saniye bakiyorum. Oda robot aktif degilmi bitti gitti.

Eklenen ozellikler kotumu degil ama iste onlari koyacam diye programi agirlastiriyorsun 30 bin bari koyunca 8 gb ram yiyecek
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Puan bazli 4 kadar margini fiyatla birlikte bazi seviyelerle karsilastima yaparak al/sat ureten canli barda isleme giren sistemimim getiri ve MaxDD degerlerinde buyuk sapma oldu. Onerdigim yontemle sistem sifiratma oncesi davranisini geri kazandim. Siz de ise yaradi mi?

Orta hizdaki ana sistemimdeki sapma ise yok denecek kadar, cok cok dusuk.
    Hocam denedim bir yerde hata oldu vazgeçtim. O şekilde çözülür bencede henüz zaman ayırmasam da ama bu şekilde ekstra yük biner sistemlere. Yıllardır üzerinde durduğumuz sistemler çöp mü olacak eski sistemleri atıp yeni değerlerle girsek bu da çok mantıklı ve rasyonel gözükmüyor. Kod yapısında problem de yok sebebi bulup onu çözmek gerekiyor . Örnek bir sistem içerisinde kod paylaşırsanız daha güzel olabilir diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Hocam denedim bir yerde hata oldu vazgeçtim. O şekilde çözülür bencede henüz zaman ayırmasam da ama bu şekilde ekstra yük biner sistemlere. Yıllardır üzerinde durduğumuz sistemler çöp mü olacak eski sistemleri atıp yeni değerlerle girsek bu da çok mantıklı ve rasyonel gözükmüyor. Kod yapısında problem de yok sebebi bulup onu çözmek gerekiyor . Örnek bir sistem içerisinde kod paylaşırsanız daha güzel olabilir diye düşünüyorum.
    Evet bu sekilde robotun donus suresi %30-50 uzuyor. Bar sayisi dusuk secildiginde hissedilir bir gecikme yaratmiyor. "float" sayi tipi kulanmayip diger sayi tiplerini denemek belki cozum olabilir. Daha once yazdigim gibi benim sadece 1 sistemim etkilendi. Belki de etkilenen sistemlerin onceki davranislari olmasi gerektigi gibi degildi. Puan bazli margin kullaniyorsaniz tekrar optimizasyon yapmak da bir cozum olabilir. Cok fazla sistem etkilenmemis gibi gorunuyor.

Twitterdaki ornegin "sistem" bolumu de eklenmis hali asagidadir. X, XX, Y, Z degerlerini girerseniz asagidaki kod bir al/sat sistemi olarak calisacaktir.

Kod:
        var V = Sistem.GrafikVerileri ; 
        var C = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Kapanis");
        var O = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Acilis");
        var H = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Yuksek");
        var L = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Dusuk");
        var MA1 = Sistem.MA(C, "Exp", X);
        var MA2 = Sistem.MA(C, "Exp", XX);
        var TOMA = Sistem.TOMA(Z,Y);
        var SonYon = "";

for (int i=1; i < V.Count ; i++) //VIOP verileri & indikatorleri sifiratma oncesi seviyeye ceker
        {
            C[i] = C[i]/10;
            O[i] = O[i]/10;
            H[i] = H[i]/10;
            L[i] = L[i]/10;
            MA1[i] = MA1[i]/10;
            MA2[i] = MA2[i]/10;
            TOMA[i] = TOMA[i]/10;
        }

for (int i=3; i < V.Count ; i++) 
        {
             if (MA1[i-1] < MA2[i-1] && MA1[i] >= MA2[i] && SonYon != "A") // AL
             {
                Sistem.Yon[i] = "A"; SonYon = Sistem.Yon[i];
             }
             else if (MA1[i-1] > MA2[i-1] && MA1[i] <= MA2[i] && SonYon != "S") // SAT
             {
                Sistem.Yon[i] = "S"; SonYon = Sistem.Yon[i];
             }
             else if ( (SonYon == "A" &&  C[i] < TOMA [i] && C[i-1]>TOMA[i-1] ) ||  (SonYon == "S" &&  C[i] > TOMA[i] && C[i-1]<TOMA[i-1])  ) // kar realizasyonu
             {
                Sistem.Yon[i] = "F"; SonYon = Sistem.Yon[i];
             }
        }

for (int i=1; i < V.Count ; i++) //VIOP verileri & indikatorleri sifiratma sonrasi seviyeye ceker
        {
            C[i] = C[i]*10;
            O[i] = O[i]*10;
            H[i] = H[i]*10;
            L[i] = L[i]*10;
            MA1[i] = MA1[i]*10;
            MA2[i] = MA2[i]*10;
            TOMA[i] = TOMA[i]*10;
        }

Sistem.GetiriHesapla("01/01/2000", 0.00);    
        Sistem.Cizgiler[0].Deger = Sistem.GetiriKZ;
    twitter @AlgoTrd