Sayfa 339/350 İlkİlk ... 239289329337338339340341349 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim hatta bu ilk mesajım. VIOP ve Borsa 'da yeniyim (sadece 4 aylık tecrübem var.).Yaklaşık 10 yıllık yazılımcıyım. VIOP ile robot dünyasını görünce çok ilgimi çekti.Birçok başarılı algotrader videosu izledim,sitelerini takip ettim,forumlardan ve twitlerinden faydalandım. Ancak halen kafamdan başarılı sayılabilecek bir sistemin minimum ne gibi değerlere sahip olması gerektiği anlayamadım.Şöyleki MaxDD değerinin 10binlerin altında olması gerektiğini biliyorum karımızı maximize etmeliyiz buraya kadar tamam ama ya diğerleri ? Örneğin kendimce yaptığım bir bileşik sistemi size göstermek istiyorum.Sizce bu sistem başarılı mıdır? Elbet geliştirilecek çok yanı var ama sakın bu sistemle yola çıkma der misiniz? vs. vs.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Sistem 1 dk. lık periyotta 6,5 ay için test edilmiştir.0,35 kayma uygulanmıştır.1dkBileşik.jpg

2.  Alıntı Originally Posted by fkucuker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim hatta bu ilk mesajım. VIOP ve Borsa 'da yeniyim (sadece 4 aylık tecrübem var.).Yaklaşık 10 yıllık yazılımcıyım. VIOP ile robot dünyasını görünce çok ilgimi çekti.Birçok başarılı algotrader videosu izledim,sitelerini takip ettim,forumlardan ve twitlerinden faydalandım. Ancak halen kafamdan başarılı sayılabilecek bir sistemin minimum ne gibi değerlere sahip olması gerektiği anlayamadım.Şöyleki MaxDD değerinin 10binlerin altında olması gerektiğini biliyorum karımızı maximize etmeliyiz buraya kadar tamam ama ya diğerleri ? Örneğin kendimce yaptığım bir bileşik sistemi size göstermek istiyorum.Sizce bu sistem başarılı mıdır? Elbet geliştirilecek çok yanı var ama sakın bu sistemle yola çıkma der misiniz? vs. vs.

Not: Sistem 1 dk. lık periyotta 6,5 ay için test edilmiştir.0,35 kayma uygulanmıştır.1dkBileşik.jpg
    #2675 mesajdaki 1dk gecmis verileri indirip tum verilerle hesapladiktan sonra ayni ekran goruntusu ve grafik halini paylasabilirseniz saglikli yorum yapabiliriz.

Resimleri http://imgbb.com veya http://hizliresim.com a yuklerseniz detaylar net olacaktir.
    twitter @AlgoTrd

3. Teşekkür ederim. Daha uzun süreli bir test sonucu yollamam şu an için mümkün değil ama bundan sonrasında dediklerinizi dikkate alarak hareket edeceğim.

4.  Alıntı Originally Posted by fkucuker Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Daha uzun süreli bir test sonucu yollamam şu an için mümkün değil ama bundan sonrasında dediklerinizi dikkate alarak hareket edeceğim.
    6 ay saglikli yorum yapabilmek icin cok kisa bir sure. Sisteminizin daha once karsilasmadigi mumkun oldugunca farkli fiyat patterninde nasil davrandigini gormenizi ozellikle tavsiye ederim. Paylastiginiz MaxDD degeri gecmis verilerde de asilmiyorsa gayet basarili demektir. Getiri egrisinin lineerligi diger bir onemli nokta. Tasarladiginiz sistemde vade sonu nakite gecis muhakkak bulunsun.
    twitter @AlgoTrd

5.  Alıntı Originally Posted by fkucuker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim hatta bu ilk mesajım. VIOP ve Borsa 'da yeniyim (sadece 4 aylık tecrübem var.).Yaklaşık 10 yıllık yazılımcıyım. VIOP ile robot dünyasını görünce çok ilgimi çekti.Birçok başarılı algotrader videosu izledim,sitelerini takip ettim,forumlardan ve twitlerinden faydalandım. Ancak halen kafamdan başarılı sayılabilecek bir sistemin minimum ne gibi değerlere sahip olması gerektiği anlayamadım.Şöyleki MaxDD değerinin 10binlerin altında olması gerektiğini biliyorum karımızı maximize etmeliyiz buraya kadar tamam ama ya diğerleri ? Örneğin kendimce yaptığım bir bileşik sistemi size göstermek istiyorum.Sizce bu sistem başarılı mıdır? Elbet geliştirilecek çok yanı var ama sakın bu sistemle yola çıkma der misiniz? vs. vs.
    eski mesajlarımda epey tavsiyelerim var ancak kısaca yazayım. viop ile zaman kaybetmeyin. hisse vadeliler (asels-halkb-garan-pgs-thy-sasa) sistem yazmaya çalışın. vioptan çok daha verimli olduğunu göreceksiniz. kolay gelsin

6. Sayın matador yada pay vadelide robot çalıştıran arkadaşlar;

Pay vadeli sistemlerimizin makul Max DD si yüzde kaç olmalıdır sizce. ( Pay vadelide Kademe , puan yerine yüzde hesabı daha ölçülebilir bir nitelik zannımca)

Endeks için ideal max dd yi iyice ezberledik. Fakat pay vadeli için Max DD konusu pek konuşulmadı.

7. endeks içinde hisse içinde kesinlikle yüzdesel bakmalısınız. bence fiyatın %20-25 max dd normal. back testte daha az çıksada günün birinde %25 maxdd göreceğinizi hesaba katın bence.

8.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    endeks içinde hisse içinde kesinlikle yüzdesel bakmalısınız. bence fiyatın %20-25 max dd normal. back testte daha az çıksada günün birinde %25 maxdd göreceğinizi hesaba katın bence.
    Peki bu yüzdeyi fiyatla kıyaslarken ; fiyatı son fiyat mı yoksa ,max dd nin görüldüğü bölgenin fiyatı ilemi kıyaslayacagız.

Sayfa 339/350 İlkİlk ... 239289329337338339340341349 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •