Sayfa 308/350 İlkİlk ... 208258298306307308309310318 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Devran hocam sürekli sistemin üzerine birşeyler koymaya çalışıyorum,2 aydır reelde çalışıyor,ama sürekli güncelleyerek,doğruyu buldum dedikten sonra daha dokunmayacağım
    Tabloda gözüken değerleri alamıyoruz
    örnek bir barda alış girdiyse onun kaymasından ziyade ideal kar zarar hesaplamasında barın açılışını baz aldığı için ciddi farklar çıkıyor reelde
    Bir süre daha ufak lotlarla testlerden sonra gerçek ortaya çıkacaktır
    Hocam sakıncası yoksa 2 ayda kaç puan aldınız . Subat zaten extrem bir aydı . Mahsuru yoksa Kaç puan aldınız 2 ay
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

2.  Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Devran hocam sürekli sistemin üzerine birşeyler koymaya çalışıyorum,2 aydır reelde çalışıyor,ama sürekli güncelleyerek,doğruyu buldum dedikten sonra daha dokunmayacağım
    Tabloda gözüken değerleri alamıyoruz
    örnek bir barda alış girdiyse onun kaymasından ziyade ideal kar zarar hesaplamasında barın açılışını baz aldığı için ciddi farklar çıkıyor reelde
    Bir süre daha ufak lotlarla testlerden sonra gerçek ortaya çıkacaktır
    bu yazıyı farketmeden hesap kıtap yapmışım.

zaten sistemin bunu üretmediğini söylemiş. Ancak bu sekılde test hiç saglıklı olmadığını düşünüyorum. niçin sistemi böyle gösteripte gerçekte testi bu şekilde yapmaya çalışıyorsun abi sistemi reelde gerçekleşmesi mumkun olan şekle çevirerek performansı gör beğenirsen gerçeğe baglayıp birde gerçekle arasındakı farka bak.

Burada üzerinde özellikle durdugum bir konu var GERÇEK HESAPLA DEFTER ÜZERİNDE HESAP BENDE %99 oranında tutuyor %1 lik fark ise uzalaşma fiyatı ve faiz gelirinden farkediyor kaymasından tutunda vade geçişine kadar herşey olması gerektiği gibi.

BU kendi kendini kandırmaktan öte geçmiyor kı. Gerçekten alamadıktan sonra performansı böyle görsen ne görmesen ne biraz realist olmak lazım.

BU arada ikinci yeninin bahsettiği kitap sanırım şu;

Kitabın kapağı ilginizi çekti mi ?

Akıllı kararlar
    Mantıksız insanlar

Kapakta bire bir lojik var.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. "ne yazsam ona tutsak
    adı şehnaz " Attila İlhan

@Tiberius: hocam, daha önce hiç yazmadım forumda. ideal ilk çıktığı zamanlar, öğrenmek için okuyucuydum siz daha ideal çalışanı değildiniz. sonra koptum zaten. arada okumadıklarımı da bu karantina günlerinde okumaya başladım. dediğiniz arkadaşı da tanımıyorum.

twitter'da da böyle, sadece okumak için açmıştım sonra baktım hiç twit olmayınca insanlar engelliyor daha sonra ara ara birşeyler yazmaya başladım. hatta bi ara ideal'in kurumsal hesabı engellemişti beni. sezai beye yazmıştım twiterdan "hocam kurumsal hesap durduk yere neden engeller? yanlısımız olduysa soyleyin lutfen" diye, o da "bilmiyorum, sanırım bir yanlışlık oldu" tarzında birşey söyleyip düzeltmişti sağolsun

gap konusunda söylediklerinize katılıyorum 1 ayda sabaha poz taşıdığım 2 olmamıştır, 1 belki. ama gece seansına taşıyıp orada kapandığım çok olmuştur. ikinci yenide gap' leri ben de dışlıyorum. ayrıca kapanma maliyeti dediğiniz nedir ki abi, poz taşıma riskinin yanında. ama yeni projemde, apranti'de hedge modülünde geceye çoğu zaman pozla girecek/girmeli çünkü adı üstünde hedge modülü. zaten hedge modülü olduğu için kontrat sayısı sınırlı olacak. bu arada evet yeni sistemimin adı, apranti.

@erhanacikgoz1: evet, hocam kitap buydu. bundan önceki kitabı da (dürtme)tavsiye ederim, okumak isteyen arkadaşlar olursa.

"ne yazsam ona tutsak, adı apranti" inşallah bu konuya geleceğiz daha sonra.

4.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Eve hapsolduğumuz şu günlerde biraz sosyal medyaya bakayım dedim.
    Hissenet de eski göz ağrımız bakmasak olmaz.
    Bakınca da bir iki satır karalıyım dedim.
    Ustad sizi tekrar forumda gormek cok guzel. Eski forumdaki tum robot/sistem basliklarini okuyup bitirdikten sonra guncel foruma dondugumde artik yazmiyor olmanizi buyuk bir eksiklik olarak gormustum. Kafamdaki sistemi koda dokerken paylasimlarinizdan bolca uyarlama yaptim. Hazir firsatini bulmusken hem "ideal" hem de forumdaki paylasimlar icin tesekkur etmek isterim!

GAP lar konusunda ben de sizinle ayni goruste degilim. Dusuk MaxDD'li bir sisteminiz varsa ve kaldiraci dogru ayarlamissaniz sermayenin bitmesi cok dusuk bir olasiliktir.

5. Selamlar,

Kaldıraç doğru ayarlandığında GAP sorun olmayabilir.
    Yüksek montanlı oynayanlar için bu uyarıyı yapmıştım.

Ancak;
    Kaldıraçlı piyasayı tercih edenler genelde bundan yararlanmak ister,
    yani yüksek kaldıracı tercih eder.

Doğru sinyali bulmak çok zordur.
    Trend-follower sistemlerde doğru sinyali bulmak çok önemli değildir.
    Sistem, piyasada trend oluşacağını varsayıp sinyalini açar,
    trend devam ettiği sürece yeni bir sinyal arama zorunluluğu yoktur.
    Bu yüzden trend follower sistemler uzun vade hareketi yakalamak için geceye pozlu girmek zorundadır.

GAP riskini almak istemiyorsan, hergün iyi sinyal bulmak zorunludur.
    Bu ise trend follower sistemlerde pek mümkün değildir.
    Bu durumda patern tanıyan sistemler daha anlamlı hale gelir.

Patern sistemini tercih edersek, yüksek fiyattan satıp düşük fiyattan almayı hedefleriz.
    Yani trend-follower yerine nispeten counter-trend sistem kullanmak zorunda kalırız.
    Piyasanın nerede döneceğini ancak piyasayı yapan bilir.
    Biz bunu bilemeyeceğimize ve trende ters hareket ettiğimize göre mutlaka stop kullanırız.
    Pekiyi, nasıl bir stop kullanmalıyız ?
    Her açılan işlem için bir stop mu ?
    Yoksa o gün için kumulatif bir stop mu ?
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Selamlar,
    Eve hapsolduğumuz şu günlerde biraz sosyal medyaya bakayım dedim.
    Hissenet de eski göz ağrımız bakmasak olmaz.
    Bakınca da bir iki satır karalıyım dedim.

Saygılar.
    Aleykümselam Sn Tiberius, hoşgeldiniz.

hazır sizi forumda görmüşken 1 kaç şey istesek , pişman etmeyiz umarım.

X30 hisselerinin Endexe etkisi (Matriksten haftada bir bakıp güncelliyorum sürekli değişiyor)

hisselerinin Endexe etkisi ideal içinde varmı? bulamadım. varsa kodla nasıl okuyacağımızı yoksa ilave edebilirmisiniz sorayım dedim.

2. soru bu dosyayı excell dosya yapıp sistemle okutunca (30 kb) ideal kilitlenebiliyor ancak csv dosya (3 kb) okutunca sorunsuz çalışıyor.
    bu dosya internette bir FTP adresine yüklenmiş olsa sabahları bir kez oradan ideal içindeki bir klasöre eskisini değiştirerek sistem içinden kodla indirilebilir mi?

mümkünse 2 satır kod örneği nasıldır.

selamlar.
    Bear_Bull
    @BearBull26

7. Aleykum selam sevgili bear bull.
    Bunu bizim ekiple paylaşıyım.
    Yapılabilir birşey ise mutlaka yaparız.
    Sana zahmet şirket algo hesabına mail atabilir misin bunu.

8.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Aleykümselam Sn Tiberius, hoşgeldiniz.

hazır sizi forumda görmüşken 1 kaç şey istesek , pişman etmeyiz umarım.

X30 hisselerinin Endexe etkisi (Matriksten haftada bir bakıp güncelliyorum sürekli değişiyor)

hisselerinin Endexe etkisi ideal içinde varmı? bulamadım. varsa kodla nasıl okuyacağımızı yoksa ilave edebilirmisiniz sorayım dedim.

2. soru bu dosyayı excell dosya yapıp sistemle okutunca (30 kb) ideal kilitlenebiliyor ancak csv dosya (3 kb) okutunca sorunsuz çalışıyor.
    bu dosya internette bir FTP adresine yüklenmiş olsa sabahları bir kez oradan ideal içindeki bir klasöre eskisini değiştirerek sistem içinden kodla indirilebilir mi?

mümkünse 2 satır kod örneği nasıldır.

selamlar.
    ekibe whatssappdan yazdım.
    Bearbull ustadan bir talep gelirse mutlaka haberim olsun dedim.
    Sen maili gönder yeter

Sayfa 308/350 İlkİlk ... 208258298306307308309310318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •