Special Days Image
Sayfa 222/350 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Bugune kadar yaşanmış 3 adet en büyük kişisel hataydı hemen hemene 3 üde benzer sebeple kayıp yaşattı.

Ciddi bir kazanç yaratmıştık biliyorsunuz. Bir kısmınıda realize ettik az bir miktar olsa da. Haliyle 300 500 puanlık bir zarar çok ciddi boyutlarda kayıplara yol açıyordu.

Tabi çok alışık değiliz bu tarz kazanç ve kayıplara psikoloji hemen devreye girdi. Ulen şurdan 500 puan kurtarsan bir araba parası kurtarırsın hesabı yapmaya başlıyorsun. Halbukı mıktarı görmezden gelsen belkıde hıc bunları düşünmeyeceksin. AMa miktar ve boyutlar arttıkça psikolojı daha bir hasaslaşıyor.

Senin disiplin direncini zorluyor. Biz de bu kadar piyasada sistemcilik yapmış birisi olarak onca tecrübeden sonra elbetteki psikolojıye çok ciddi bir direnç geliştirmiştik. Buna rağmen para çok büyük boyutlara ulaşınca o direnç sağlam duramıyor. Buda yeni bir tecrübe aslına bakarsanız bir süre sistemcilik yaptıktan sonra sisteme dokunmaman gerektiğini öğreniyor ve iyi bir disiplin geliştiriyorsun ancak miktar büyük boyutlara ulaşınca o direnç tekrar kırılıyormuş.

Her neyse buda yediğimiz kazık/tecrübeler hanesine + olarak yansıdı. Disiplin direncim bir kademe daha sıkılaştı. En azından bunu da öğrenmiş oldum. Tabi reçetesi oldukça pahalı oldu.

Dediğiniz gibi artık ne olur ne biter bilmiyorum bundan sonra iyi bir getiri elde ederek aynı kıvama tekrar gelebiliriz. bakarsınız çok daha fazla zaman geçtikten sonra geliriz. Piyasanın ve sıstemın uyum ve uyumsuzluğu belirleyecek.

BU ARADA 3. WPS SERVERI AKTİF ETTİM. ORTALAMA BİR YATIRIMLA DAHA KARARLI BİR STRATEJİ DAHA GELİŞTİRDİM. HENÜZ ALPHA KONUMUNDA GERÇEK HESABA BAĞLI OLSA DA BAZI VERİLERİ TOPLAMAM GEREKİYOR.

1.WPS SERVERİMDEKİ STRATEJİNİN GELİŞTİRİLMİŞ KARARLI HALİ. BAKALIM ORADA İŞLER NASIL YÜRÜYECEK ALPHA AŞAMASINI ATLATTIKTAN SONRA İSTEDİĞİM SONUÇLARI VERİRSE 1.SERVERA DA ENTEGRE EDECEĞİM. 2. SERVERIMI BILIYORSUNUZ ZATEN KLASIK BİR YAPIYLA DEVAM EDİYOR.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN İŞİ GÜCÜ BIRAKTIM HABİRE TEST ANALİZLE GEÇİYOR GUNLERIM YAKLAŞIŞ 120 SAATIM ANALİZ ETMEK VERİLERİ TEST ETMEKLE GEÇTİ 2 AYDIR AKTIF BIR BICIMDE HER BOŞ VAKTIMI BUNU TEST ETMEKLE GEÇİRİYORUM.

UMARIM BU KADAR EMEĞİN KARŞILIĞINI ALIRIM.

Kazananlar hiç hata yapmayanlar değil; asla vazgeçmeyenlerdir....
    Saglik olsun Erhan hoca. Sürekli ileriye bakmak lazim. Dünyanin en zor islerinden biri olarak tanimlanan bir is yapiyoruz, haliyle kazanmak kolay olmuyor cok emek, cok calismak, cok özveri istiyor.

Pozlar buyudukce dedigin gibi isin psikoloji boyutu cok daha farklilasiyor, belkide bu isin en zor taraflarindan birisi. Umarim tekrar benzer durumlar yasamazsin.

Çok uzun dönem süreklilik gerektigi icin bazi zamanlarda psikolojik, teknik ya da baska bir durum kaynakli zararlar yasanabiliyor, belkide bu durum kacinilmaz, hemen herkesin basina benzer durum gelmistir heralde.

Ben de 3 4 ay once araci kurum server i kaynakli teknik hata sonucu hatiri sayilir zarar yazmistim

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    akıllara ziyan günler...son 2 haftada 13.000 puandan fazla aldı 1 dk lık...
    maşallah devamı gelir umarım
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Yeni modulde "karlı işlem rasyo filtresi"ni kullanın.
    En uygun değer "2" ama 1 ve 3 rakamlarını da test edin.
    HHVLLV 15 ve ADX ile işlem sayısını önemli miktarda azaltabilirsiniz.

Bu şablonlar yeni modulde mevcut.
    sayın Tiberius
    şablon robotlarda hep adx in ortalamasını aşağı ve yukarı kesmesiyle ilgili robotlart var
    adx in seviyesiyle ilgili yorumlar ve analizler daha fazla ilgi görüyor gibi
    yani adx 25 in altındaysa yatay piyasa , adx 25 üstündeyse trend var ortalamayla trendde kal gibi

Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    sayın Tiberius
    şablon robotlarda hep adx in ortalamasını aşağı ve yukarı kesmesiyle ilgili robotlart var
    adx in seviyesiyle ilgili yorumlar ve analizler daha fazla ilgi görüyor gibi
    yani adx 25 in altındaysa yatay piyasa , adx 25 üstündeyse trend var ortalamayla trendde kal gibi

Ustadım yatay piyasa dediğiniz yerde %10.luk marjlar var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by hasan tahsin Yazıyı Oku
    Ustadım yatay piyasa dediğiniz yerde %10.luk marjlar var.
    üstadım % 10 luk marj da kenarda oturmak istemiyorsan periyot küçültmen gerek başka çare yok , grafik günlük

Yanlış anlasilmasin. Ben sadece dikkat çekmek istedim
    Sağlıcakla

7. Erhan Bey neden 3. serveri aldınız, tek serverde 3 ideal çalışmaz mı?

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    BU ARADA 3. WPS SERVERI AKTİF ETTİM. ORTALAMA BİR YATIRIMLA DAHA KARARLI BİR STRATEJİ DAHA GELİŞTİRDİM. HENÜZ ALPHA KONUMUNDA GERÇEK HESABA BAĞLI OLSA DA BAZI VERİLERİ TOPLAMAM GEREKİYOR.

1.WPS SERVERİMDEKİ STRATEJİNİN GELİŞTİRİLMİŞ KARARLI HALİ. BAKALIM ORADA İŞLER NASIL YÜRÜYECEK ALPHA AŞAMASINI ATLATTIKTAN SONRA İSTEDİĞİM SONUÇLARI VERİRSE 1.SERVERA DA ENTEGRE EDECEĞİM. 2. SERVERIMI BILIYORSUNUZ ZATEN KLASIK BİR YAPIYLA DEVAM EDİYOR.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN İŞİ GÜCÜ BIRAKTIM HABİRE TEST ANALİZLE GEÇİYOR GUNLERIM YAKLAŞIŞ 120 SAATIM ANALİZ ETMEK VERİLERİ TEST ETMEKLE GEÇTİ 2 AYDIR AKTIF BIR BICIMDE HER BOŞ VAKTIMI BUNU TEST ETMEKLE GEÇİRİYORUM.

UMARIM BU KADAR EMEĞİN KARŞILIĞINI ALIRIM.

Kazananlar hiç hata yapmayanlar değil; asla vazgeçmeyenlerdir....

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Tabi çok alışık değiliz bu tarz kazanç ve kayıplara psikoloji hemen devreye girdi. Ulen şurdan 500 puan kurtarsan bir araba parası kurtarırsın hesabı yapmaya başlıyorsun. Halbukı mıktarı görmezden gelsen belkıde hıc bunları düşünmeyeceksin. AMa miktar ve boyutlar arttıkça psikolojı daha bir hasaslaşıyor.

Senin disiplin direncini zorluyor. Biz de bu kadar piyasada sistemcilik yapmış birisi olarak onca tecrübeden sonra elbetteki psikolojıye çok ciddi bir direnç geliştirmiştik. Buna rağmen para çok büyük boyutlara ulaşınca o direnç sağlam duramıyor. Buda yeni bir tecrübe aslına bakarsanız bir süre sistemcilik yaptıktan sonra sisteme dokunmaman gerektiğini öğreniyor ve iyi bir disiplin geliştiriyorsun ancak miktar büyük boyutlara ulaşınca o direnç tekrar kırılıyormuş.
    Erhan hocam bu konu ile ilgili trend takipçisi kitabında bir bölüm vardı, aynı sorunları yaşayan tek sen değilsin, ünlü borsacılarıla sorduklarında, para miktarı yükseldikçe, sağlıklı karar alamayıp, paralarını erittikleri hakkında sorular sormuşlar, kitaptan ismini hatırlayamadım sistemcide, bunu bir monopoly oyunu gibi düşünün demişti, ordaki para sadece raklamlardan ibaret olduğunu demişti.Aklımda kalmış.
    Yani yüksek paraları yönetmeninde bir piskolojisi var, sen birçok durumun üstesinden gelmiş birisin zamanla bununda piskolojisinin üstünden geleceğinin farkındayım.

Bu arada A1 Capital arayüzü değiştirmiş, eski hali çok basit ve itici idi, kendilerini tebrik ederim.
    Bende bu senenin başındaki 1600 tl paramı, ocaktaki büyük trend de çok yükseldi burdan bi şort vuriyim düşüncesiyle girince param 900 tl lere indi, yaw ben bir fakir keloğlan benim neyime gümüş zurna, banamı kaldı sisteme ters olmak, birdaha asla sisteme ters olmam diyerek Ocak 22 den sonra sisteme tekrar giriş yaptım, mükemmel bir sistemin olduğundan değil sadece para yönetimi yapıyorum, Ocak 22 den sonra yani başlangıçtaki büyük trend de, ters kaldıktan sonraki süreçte, son 2-2,5 aylık zaman diliminde, 20 bin puan aldım, tek lotla 2000 tl kar.
    Zaten amacıma ulaşmak için aylık 5000 puan hedefim vardı bunu da şuanki duruma kadar gerçekleştirmiş oldum.
    Başlangıçtaki hatayı yapmasam şuan 2 lotla yoluma devam ediyor olurdum ama kısa bir süre sonra 2 lota geçebileceğimi düşünüyorum ve devamında lot artırarak yoluma devam edeceğim, sistemciler olarak bizleri hep bir engeller bekliyor ama ne dedik; Asla Pes Etmek Yok.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Sayfa 222/350 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •