Sayfa 316/350 İlkİlk ... 216266306314315316317318326 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Hocam tebrik ederim cidden. Biraz detaylı bilgi verebilir misiniz sisteminiz hakkında?
    Sistemin kurgusu ne üzerine, aylık işlem ortalamanız kaç, bar kapanışıyla mı canlı barda mı çalıştırıyosunuz, maxdd %kaç, maksimum yatayda karsız bekleme süresi ne...
    Çok karmaşık kuralları yok, kendi geliştirdiğim bir indikatörü kullanıyorum... En başta dört yıl önce başladığımda (2016 Mayıs) çok fazla kural vardı, en büyük iyileştirmeyi 2019 yılının içinde yaptım diyebilirim.

En başta günde 300 sinyal geliyordu, böyle canlıya alamazdım. Bir düzeltme ile bunu 200'e, oradan 70, 50 derken günlük 5-15 arası sinyale indirmeyi başardım.

Zamanla sadeleştire sadeleştire oldukça basit hale getirdim. Detaylı testlerini yaptım, yaklaşık 6 ay önce de canlıya aldım. %20 barajı %10 yapılınca Mart ayında biraz bocaladım ama küçük bir değişiklik yaptım, yola devam ediyorum.

Günde 15 işlem olduğu da oluyor, 5 de. Bekleme süresi genelde işlem başına 15 dakikanın altında. Canlı barda çalışıyorum. Maxdd hesaplamadım açıkçası hiç, söylediğim gibi 15 Ekim'den beri eksi kapattığım hafta yok, ilginç bir şekilde : )) İşlem başı en büyük zararım %2 civarı. Kazançlar da genelde ~%3-4. Çok nadiren, duruma göre işlem başına >%20 getiriler de olabiliyor, bunlar açığa alış yapıp kısa süre içinde kapattıklarım oluyor.

İşlemleri elle yapıyorum şu anda, o yüzden biraz kayma olabiliyor. Sistem sadece sinyalleri yaratıyor. Tam otomatik hale getirmeye çalışacağım, yoksa böyle başında beklenmez, çoğu işlem rutine bağladı çünkü

Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Tebrikler, Allah bereket versin çok güzel olmuş hakikaten.
    Teşekkürler Esaretin bedeli diyelim.
    Forumda yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerimdir, hiçbir hisseyle ilgili al-sat tavsiyesi vermiyorum.

2. "Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.
    Başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme." Mevlana

hemen hemen her ay ekstre paylaşırken kendime notlar altında yaptığım hataları da yazdım ki bir daha yapmamayım, projeyi ona göre revize edeyim diye. bu ay hatalarımız oldu mu, oldu ama öyle majör bir hatamız yoktu. bunun yerine bu ay, ileriye yönelik olası hatalara karşı kendimizi uyaralım. kazançlar sonrası, insanların kendilerie güvenleri artar ve daha önceki başarıları aklına getirerek "daha önce, yaptım gene yaparım" moduna girerler, etme. riskleri küçümserler, küçümseme.

"insan acizdir muhtaçtır artistlik yapmamalıdır" ah muhsün ünlü

piyasayı küçümseme, piyasayla inatlaşma. inatlaşanların hepsi hakka yürüdü. haddini bil, trade ederken amacını unutma. bir güzellik yarışmasında amaç sana göre kimin birinci olacağı değil, jürinin kimi seçeceğini öngörebilmektir. üstadın dediği gibi: "making money > being right"

güzel geçen bir aydı. her 2 ekstre için toplamda 8700 TL vergi(stopaj) ödedik altın işlemlerinden dolayı özet tabloya bu tutarı düşerek yazıyorum. hedefe adım adım yaklaşıyorum, bu işte ileri gitmek kadar geri gitmenin de olduğunun farkındayım o yüzden belki gazdan biraz ayağımı çekebilirim bundan sonrası için. iyi geçen bu aylarla birlikte hedeflediğim rakama ulaşmak için aylık 75k yerine 50k kazanmak yetiyor. daha dikkatli ve temkinli olmam gereken zamanlar olduğuna inanıyorum. bakalım, göreceğiz. ikinci yeni projesi için ekstreler ve özet tablolar aşağıda. herkese bol kazançlar dilerim. daha güzelleri sizlerin olsun. son projem aprantiyi de bir sonraki post'ta yazacağım.

"Seçkin bir kimse değilim
    ismimin baş harfleri acz tutuyor
    Bağışlamanı dilerim
    Sana zorsa bırak yanayım
    Kolaysa esirgeme "
    Cahit Zarifoğlu

3. "süheyla değildi başkaydı adı" Attila İlhan

evet, apranti' idi

öncelikle test ettiğimiz trade modülünün ekstresine bakalım. ikinci yenide hergün veya iki gunde bir karı çekerken aprantide kullanmasak dahi karı hesapta tutup, kar 40-50k gibi rakama geldikçe çektim. net 124k kar var vergiyi dustukten sonra. 2 aylık denemede yaklaşık 250k kar elde ettik. apranti projesi için de yaklaşık 200k gibi bir rakama ihtiyacım vardı. trade modülü, mart ayında 100k ile başlamıştı. nisan sonu itibari ile 350k oldu. apranti projesi icin 200k ayiriyorum, 150k'yi (ana para +kar) sistemden çektim. kalan paramızın maliyeti de sıfır olmuş oluyor böylece apranti sıfır maliyet ile start alıyor. (atlar, start hakemi emrine girdiler ) psikolojik açıdan rahatlatıcı bir unsur sıfır maliyetle başlamak.

"Mutsuzluktan söz etmek istiyorum
    Dikey ve yatay mutsuzluktan" Turgut Uyar.

Ben de bugün sizlere, apranti'den söz etmek istiyorum. Apranti 3 adet modülden(black box) oluşan bir proje. İlk modül, bu ay dahil 2 aydır test ettiğim trade modülü. trade modülü, ikinci yeni projesinden daha farklı bir mantığa ve algoritmaya sahip ara ara ortak pozlara girseler de çok ayrışan pozlara da girebiliyorlar. Diğer bir fark ise, ikinci yeni sadece trade eden bir proje iken, apranti'de trade 3 modülden sadece 1 tanesi. apranti'nin amacı, trade ederek kar oluşturmak ve bu karı bir fonda(kendi bireysel emeklilik sistemimde) yatırım olarak değerlendirmek. ilk modül trade ederken, ikinci modül ise trade'den gelen kar ile farklı enstrümanlarda alım yaparak yatırım yapmak. son modülümüz ise, hem taşıma maliyetini hem de piyasadaki olası risklere karşı fonda aldığımız pozisyonu hedgelemek ki bu modüle de çok önem veriyorum. zira faizlerin örnek olarak yüzde 50 olduğu yerde yüzde 40-50 kazanmak başarı değil.(taşıma maliyeti). ikinci örneği ise twitterde okuğum bir mesajdan aynen yazıyorum. "300k kardayken 300k zarara geçtik.uvy imiş , a... uvy'nin" sinkaflı olduğu için gerisini yazmadım mesajın. bu da corona ile gelen olay riski, siyah kuğu vs. ki yakın dönemde hepimizin aklında bir sürü vardır. mortage krizi, darbe, idlip, rusya uçak, rahip, corona vs vs. paranın benim param, paladan kazandım kaybetsem de birşey olmaz'ı olmaz. kazandıysan senindir, koruyacaksın. Hedge modülünde başlangıç için fazla yazdık başlangıç sermayesini ileriyi de düşünürerek,aslında başlagıç için çok daha düşük de tutulabilir.

neyse başlıyoruz, ikinci yeniye de böyle başlamıştık eksiklerimizi yolda düzelttik hala da düzeltiyoruz. bakalım şimdi nasıl bir macera olacak? "vira bismillah"

4.  Alıntı Originally Posted by razer Yazıyı Oku

Zamanla sadeleştire sadeleştire oldukça basit hale getirdim. Detaylı testlerini yaptım, yaklaşık 6 ay önce de canlıya aldım.
    Koda dökemediğiniz bi sistemin backtestini nasıl yaptınız orayı pek anlayamadım.

5.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Koda dökemediğiniz bi sistemin backtestini nasıl yaptınız orayı pek anlayamadım.
    En baştan beri yukarıda yazdığım şekilde çalışıyordu zaten, ancak kazançlar işlem başına düşüktü. Maliyetim de zaman olduğu için, işlem sayısını azaltmaya gittim, yeterince az sayıda ve sadeleşmiş hale getirince de canlıya aldım.

İşlemleri İdeal değil de direkt aracı kurum üzerinden API ile yapıyorum (localhostta çalıştırdığım bir yönetim panelim var), İdeal'i sadece veriyi almak için kullanıyorum. Backtesti İdeal üzerinde hiç yapmadım, hep kendi yazılımımı kullandım. En başta kurduğum senaryo bu şekildeydi, henüz değiştirmedim, yakında otomatiğe geçeceğim.
    Forumda yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerimdir, hiçbir hisseyle ilgili al-sat tavsiyesi vermiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by razer Yazıyı Oku
    En baştan beri yukarıda yazdığım şekilde çalışıyordu zaten, ancak kazançlar işlem başına düşüktü. Maliyetim de zaman olduğu için, işlem sayısını azaltmaya gittim, yeterince az sayıda ve sadeleşmiş hale getirince de canlıya aldım.

İşlemleri İdeal değil de direkt aracı kurum üzerinden API ile yapıyorum (localhostta çalıştırdığım bir yönetim panelim var), İdeal'i sadece veriyi almak için kullanıyorum. Backtesti İdeal üzerinde hiç yapmadım, hep kendi yazılımımı kullandım. En başta kurduğum senaryo bu şekildeydi, henüz değiştirmedim, yakında otomatiğe geçeceğim.
    Bu nedir hocam voip mi ?

7.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    "Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.
    Başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme." Mevlana

hemen hemen her ay ekstre paylaşırken kendime notlar altında yaptığım hataları da yazdım ki bir daha yapmamayım, projeyi ona göre revize edeyim diye. bu ay hatalarımız oldu mu, oldu ama öyle majör bir hatamız yoktu. bunun yerine bu ay, ileriye yönelik olası hatalara karşı kendimizi uyaralım. kazançlar sonrası, insanların kendilerie güvenleri artar ve daha önceki başarıları aklına getirerek "daha önce, yaptım gene yaparım" moduna girerler, etme. riskleri küçümserler, küçümseme.

"insan acizdir muhtaçtır artistlik yapmamalıdır" ah muhsün ünlü

piyasayı küçümseme, piyasayla inatlaşma. inatlaşanların hepsi hakka yürüdü. haddini bil, trade ederken amacını unutma. bir güzellik yarışmasında amaç sana göre kimin birinci olacağı değil, jürinin kimi seçeceğini öngörebilmektir. üstadın dediği gibi: "making money > being right"

güzel geçen bir aydı. her 2 ekstre için toplamda 8700 TL vergi(stopaj) ödedik altın işlemlerinden dolayı özet tabloya bu tutarı düşerek yazıyorum. hedefe adım adım yaklaşıyorum, bu işte ileri gitmek kadar geri gitmenin de olduğunun farkındayım o yüzden belki gazdan biraz ayağımı çekebilirim bundan sonrası için. iyi geçen bu aylarla birlikte hedeflediğim rakama ulaşmak için aylık 75k yerine 50k kazanmak yetiyor. daha dikkatli ve temkinli olmam gereken zamanlar olduğuna inanıyorum. bakalım, göreceğiz. ikinci yeni projesi için ekstreler ve özet tablolar aşağıda. herkese bol kazançlar dilerim. daha güzelleri sizlerin olsun. son projem aprantiyi de bir sonraki post'ta yazacağım.

"Seçkin bir kimse değilim
    ismimin baş harfleri acz tutuyor
    Bağışlamanı dilerim
    Sana zorsa bırak yanayım
    Kolaysa esirgeme "
    Cahit Zarifoğlu
    tebrik ederim, başarılarınızın devamını dilerim...
    Erken süper emekli olmuşsunuz, alışılagelmiş getirilerin çok üzerindesiniz..

8. Başarılı olanları görmek güzel.Bu işte başarıya giden yol bence bıkmak usanmak bilmeden kurcalama,araştırmak,yeni yeni yöntemler keşfetmek en önemlisi sisteme yüzde yüz uymak bu işte insanın en kötü düşmanı piskolojisidir.Ne zaman onu kontrol altına alırsın o zaman kazanırsın.

Sayfa 316/350 İlkİlk ... 216266306314315316317318326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •