Special Days Image
Sayfa 314/350 İlkİlk ... 214264304312313314315316324 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    aracı kuruma bağlı kalmanın bir sakıncasıda şu.

diyelimki elinizde iyi bir sistem var ve aracı kurum sizin yapmış olduğunuz her işlemi anında görüyor.

belirli bir süreden sonra sizin işlemlerinizi kopyalamaya başlarsa sizin sisteminizin gelecekte kar etme olasılığı ortadan kalkar.

üstüne birde komisyon ödersiniz .
    sadece aracı kurum değil borsaya düştüğünde herkes görüyor. eğer anlık işleminize göre düzenli işlem yapılıyorsa bunu anlar ve gereğini yaparsanız zaten. gerçi arada yapılıyorsa tesadüf der geçersiniz

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

diyelimki elinizde iyi bir sistem var ve aracı kurum sizin yapmış olduğunuz her işlemi anında görüyor.

belirli bir süreden sonra sizin işlemlerinizi kopyalamaya başlarsa sizin sisteminizin gelecekte kar etme olasılığı ortadan kalkar.

geçen ay yaşadığım bir olayı aktarayım. bir konu için aracı kurumdan temsilcimi aradım, konusuyoruz, islemimi bitirdikten sonra, "dünden pozisyon bırakmışssınız siz hep kapanırdınız gece dedi." böyle söyleyince hoşuma gitmedi tabi ama deşmeye başladım, aldığım pozlar, trade stilim hakkımda yorum yapıyor. abi, istersen işlemlerimi analiz et, tersine mühendislik yap diyemedim tabi başka bir kuruma geçeceksin, yine aynı sorun. benim hoşuma gitmeyen tarafı bu kazanıp/kaybetmekten ziyade sizin yaptığınız işlemlerin monitör edilmesi, gizlilik yok, izlenme hissi hoş bir his değil açıkçası.

ayrıca @emlak'ın dediği olay da var, bence @emlak hocam endişesinde haklı.

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

kısmen haklısınız ama aynı enstrümana 4-5 farklı sistem bağlarsanız hangisinin sinyali olduğunu çözemez

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    kısmen haklısınız ama aynı enstrümana 4-5 farklı sistem bağlarsanız hangisinin sinyali olduğunu çözemez
    bu çözüm değil sn matodor. birini kopyalayan hepsini kopyalar. otomatik botlardan bahsediyorum.

neyse sığ piyasa olmasak önemlideğil.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5. Her işte illaki bir kopyalanma ihtimali var.

Bir ara çiğ köfteciler kopyalandı.

şimdi tatlıcılar kopyalandı vesaire.

Yani bu hiç bitmeyecek. 3ca1 e katılıyorum bu konuda. Bu sorun çıkarmaz.

Ayrıca benim sistemim mesela kusursuz değil. Zarar da ediyor. Benim takip edecek kurum. Herhalde benden önce takip etmeyi bırakır. Ne biçim sistem bu diye. Ayrıca benim girdiğim para yönetimini uygulayamaz ise doğru dürüst kar edemez.

Kısaca komplike olmayan ama komplike görünen bir trade şeklim var. Kusurlar da var.

Gelsin kopyalasın bu riske girmek kolay mı? ya batacaksam ?

Bu arada acaba kopyalanıyor muyum diye hiç düşünmedim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. [IMG][/IMG]

Sistem dedigin böyle olur.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Sistem dedigin böyle olur.
    hahahaha şakacııııı seni gidi şakacııı
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. Harbi sakacı o sistem getirisini birde real hesaptan kazanılmış olarak görsem herseyi bırakır direk beyin ameliyatına girerim neymiş 3000 maxdd ile 688 bin üretmiş repaint sistemin babası bir ara zig zag stratejisi vardı repaint olan o olsa gerek ;)

Sayfa 314/350 İlkİlk ... 214264304312313314315316324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •