Sayfa 307/350 İlkİlk ... 207257297305306307308309317 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
    1dk 500.000 bar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
    1 dk 818000 bar

Doganay tebrikler sistemler güzel görünüyor. Reelde ne kadar işlem yaptınız .gercek hayata yansıması nasıl .
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    Doganay tebrikler sistemler güzel görünüyor. Reelde ne kadar işlem yaptınız .gercek hayata yansıması nasıl .
    Devran hocam sürekli sistemin üzerine birşeyler koymaya çalışıyorum,2 aydır reelde çalışıyor,ama sürekli güncelleyerek,doğruyu buldum dedikten sonra daha dokunmayacağım
    Tabloda gözüken değerleri alamıyoruz
    örnek bir barda alış girdiyse onun kaymasından ziyade ideal kar zarar hesaplamasında barın açılışını baz aldığı için ciddi farklar çıkıyor reelde
    Bir süre daha ufak lotlarla testlerden sonra gerçek ortaya çıkacaktır

5. "ayıptır söylemesi vakitsiz Üsküdarlıyız abiler." eceayhan

aslında foruma geldiğimden itibaren yazdım daha açık yazamıyorum tabi. oradan göz atabilirsiniz. eski yazılar çok faydalı. ben hepinizin eski yazılarını okudum gerçekten çok faydalandım. kafamda yeni fikirler, denenenecek şeyler oluşturdu. bu konudan bağımsız, keçi'nin hisse stratejisi de ilginç, üzerinde düşünmeye reverse engineering yapmaya değer ama kaldıraç daha cazip geliyor tabi önce oradaki sorunları, eksiklikleri gidermek gerekli.

başka bir yoldan gidip, soruyu tersten soralım: elimizin kötü olduğunu nasıl anlarız? sadece bunu elemine etsek bile başarı şansımız çok artar. yani elimiz kötü ise kayıpları sınırlayacağız. hepimiz %50 kayıp durumunda başlangıç portföyümüze gelmemiz için %100 yapmamız gerektiğini biliyor. bu bile bize, kayıpları sınırlandırmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. daha önce de yazmıştım benzer şeyi; ben portföyümü açıp en yüksek 10 kaybımı yazdım, bir sürü kayıptan en yüksek 10 tanesini sadece. bu kayıpları hiç yapmasam portföyümün durumun düşündüm sonra bu kadar değilde sadece toplam tutarın %10unu zarar yazdığımı, %20'yi vs vs. portföy inanılmaz yerlere geliyordu. herkes kar peşinde koşarken, ben zararlarımı nasıl sınırlandırım onun peşindeydim. stop söylemek/yazmak çok kolaydır, uygulamak çok zordur. "stop, ateşten bir gömlektir, herkes giyemez." peki, elimin kötü olduğunu nasıl anlayacağım? kazanma ihtimalinin çok olduğu zamanlarda oyuna girebilirim veya aldıktan/sattıktan sonra portföy eksi yazıyorsa kötüdür. zararı ne kadar kısa kesersem, kaybımı o kadar çabuk telafi ederim. batık maliyetler konusunda bahsetmiştim. psikoloji ve davranışsal finans konusunda çok kitap okudum son 6 ayda, (tiberius hocamızın kulakları çınlasın elektronik mühendisliği kitapları/dersleri işe yaramıyor olabilir ama psikoloji öyle değil) twitterda temettü emekliliği ile ilgili bir konuda bunlardan bir tanesini de paylaşmıştım erhanacikgöz1 hoca da vardı twitte, o kitapta da bahsediyor bu konudan.

esas sorumuza yine gelelim: elimizin iyi olduğunu nasıl anlayacağız?
    karşıyaka'da temmuz ayında yağmur yağsa bile tshirt ile dışarı çıkarım, yağmur yağıyordur ama birazdan (10dk/30dk/60dk vs sonra) yağmur dinecek güneş açacak, biraz ıslanmış olurum sadece ama kısa süre sonra bir sorun kalmaz maliyetime göre pardon ıslanma miktarıma göre kuruma süresi değişir sadece sonrası mutluluk.
    ama yine karşıyaka'da şubat ayında yağmur yağdığında 1 haftadır yağmur yağıyor oysa daha önce yarım saatte güneş açıyordu yine nasılsa güneş açar diyerek tshirt giyip dışarı çıkmam. burada ilk durumda güneşin açacağını, diğer durumda açmayacağını -açsa bile kısa süreli olacağını- nasıl bildim? cevap, mevsimler. buradan sonra bir cümle daha yazarsam konu apaçık olacak ama bu kadarla kalsın.

giriş paragrafından sonraki ilk paragraf psikoloji/risk yönetimi, ikinci paragraf ise matematik/sistem/robot dediğimiz şey. ben bunları tam olarak yapabiliyor muyum, tabi ki hayır. herkesin gözünün önünde gelişiyor ikinci yeni projesi. hata yapıyoruz, not alıyoruz, yazıyoruz burada hatalarımızı, bir daha yapmamaya çalışıyoruz sonra başka hatalar yapıyoruz

"ayıptır söylemesi vakitsiz karşıyakalıyız abiler." ;)

6. Doganay tebrik ederim.

Üşenmeden net getirileride hesapladım.

28 aylık datada net aylık 20 bin üzeri puan var
    500.000 barlık datada aylık net 15 bin üzeri puan var
    818.000 barlık datada aylık net 12bin üzeri puan var

Komisyon ve kaymayı düşürkende bayağı cömert davrandım. İşlem başı 100 puan düştüm. Normade 70 puan felan düşüyorlar.

Sistem net getirisi, profit factör , kazanma oranı , max dd , işlem sayısı felan müthiş .

Bundan önce en başarılı net puan getirmiş sayın ykoçun sistemiydi . Onun sistemi 48 aylık data ile net aylık 10 bin puan felan getiriyordu. Siz onu geçmişsiniz. Tabi sayın ykoçun sistemini en son 1 sene önce felan görmüştüm, son durumunu bilmiyorum.

Sayın doganay bu 818.000 barlık data ile bileşik getiri eğrisinde ay bazında durum nasıl aylık bazında zararlı ay varmı.

7. Selamlar,
    Eve hapsolduğumuz şu günlerde biraz sosyal medyaya bakayım dedim.
    Hissenet de eski göz ağrımız bakmasak olmaz.
    Bakınca da bir iki satır karalıyım dedim.

Sevgili Doğanay çok sevdiğimiz bir dostumuz.
    @Doğanay
    Sevgili Doganay, reelde bu rakamların yanına dahi yaklaşılamaz.
    Sistemlerinde bence sakıncalı olan bazı teknikler kullanmış olabilirsin.
    Optimizasyonla dahi çıkmayacak kadar yüksek rakamlar bunlar.
    Sosyal medyada bu tarz teknikler kullanıp resim paylaşan biri var.
    Senin de onu takip ettiğini biliyorum.
    Sistemlerini tekrar gözden geçirmeni öneririm.

@ikinciyeni
    Forumda İzmirli biri vardı, muhtemelen osundur.

Asıl Mevzu (GAP'ler);
    Buradaki arkadaşlardan biriyle arasıra whatsapplaşıyoruz.
    İsmini vermiyim. kendi isterse açıklar.
    Montanlı oynayan biri.

Farklı görüşlerdeyiz.
    Montanlı oynayan biri gece pozisyon taşıyabilir mi? taşımalı mı?
    Bir kaç defa sabah gapı üstüste ters gelirse sermayeyi bitirir.
    Pozisyon kapatmanın ise işlem maliyeti var.
    Bu durumda kendini rahatlatmanın bir yolu var.
    "Benim sistemim gapları genelde tahmin ediyor."
    Ben buna da katılmıyorum.

Çogumuz optimizasyon yaparak sistem oluşturuyoruz.
    Optimizasyon, parametreleri tararken sabah gaplari yüksek puan oluşturduğu için
    aslında gün içindeki harekete göre değil, sabah gaplarine göre parametre buluyor.
    Oysa reelde sabah gapını bulma ihtimalin %50.
    Arkadaşa sordum, gün sonu flat yapınca sistem puanın kaç oluyor?
    Sıfıra düştüğünü söyledi. Yani aslında sabah gaplarini toplayan bir sistem olmuş oluyor.

Gece pozisyon kapatma maliyetini almak istemiyorsanız dahi,
    sistem tasarlarken gece flat olacakmış gibi düşünmenizi tavsiye ederim.
    Bu durumda gaplere göre değil, gerçek piyasa hareketine uyumlu bir sistem tasarlanmış olur.
    Vakit bulursam stop konusunda da bir kaç cümle yazacağım yakın zamanda.

Saygılar.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

8. @ikinci yeni yağmur örneği güzelmiş

@doğanay abi ben cok yüksek puan üreten sıstemlerden korkuyorum nedense çok işlem sayısı her zman avantajlı sistemin hareket kabiliyetini arttırıyor ve piyasanın her türlü zig zag hareketinden yararlanmaya çalışıyor. Fakat puan aşırıya doğru gittikçe sanki curve fitting ihtimali artıyormuş gibi geliyor bana.

Aylık net getirisi 22,000 puan ve üzerinde geziyor. BU devasa bir puan 3/1 oranla kullandığınızı varsayalım.

100,000 TL sermaye koysak 30 lotuyla trade etsek. 66,000 TL aylık ortalama net getiri demek.

Yani sermayenin %66 sı anlamına gelir bu.

Ortalama olması sebebiyle çok doğru degıl ama varsayımsal olarak bir bileşke hesap yapalım. 1 senelik.

100,000 * 1,66 yapıp 12 kere eşittire basalım hesap makinesinde. 43.782.147 TL

Bu kadar parayla trade edemeyeceğimize göre 1 mılyonda bitirelim.

5 Ayda 1 mılyonu geçiyorsunuz bileşke yaptıgınız da hadi ortalamalarınız biraz düşük varsaysak bile 8 ay diyelim.

8 ayda ana sermayeyi 10 a katlıyorsunuz. Hadi bileşke yaptığınız bölgelerden sonra biraz zarar ederek devam etse sistem 1 sene de 10 a katlıyorsunuz.

Ben benim sisteme darphane dedim. Fakat bu sistem MERKEZ BANKASI oluyor görünüşe göre ))))))

BU sistemin gelecektede benzer bir başarıyı göstereceğine ve herhangibir sorun repaint vesaire olmadığına kanaat getirdiysem Şöyle söyleyeyim sokabileceğim parayı sokarım kredimi dersin tarlamı satarsın arabamı satarsın bilmem. Satarım sokarım abi. sonra o parayı 1 mılyona taşır 1 mılyonda da sabit sermaye koyar

her ay 660,000 TL cebe sokar. Buradaki sistemci arkadaşların hepsine 10,000 TL hibe ederim.

Hangi işi yaparsak yapalım bu kadar küçük sermayelerle her ay 660,000 TL para üretmemiz takdir edersiniz ki mümkün değil. Bunlar imkansız veya inandırıcı değil demiyorum hesaplar ortada.

Burada kafama takılan şey sistemin doğru calısıp calısmadığı Doğanay abi eskilerden çokça bu işe kafa yorduğuna şahidim. çok büyük emekler verdi sistemi için.

Lakin Daha önce gerek ben gerekse diğer arkadaşlar olsun aslında benim kendi adıma bu paylaşımları gerçek hespa özetlerini yapma gerekçem bu performans raporlarından dolayı. RAPOR bana sorarsanız biraz anlamını yitiriyor.

Niye yitiriyor çünkü bu işin özü sadece sistem tasarmalak değil o sisteme uyum sağlayabilmek uymak ve tabiki para koyabilmek. Haliyle gerçek hesap paylaşımı bu sebeple güven veriyor insana.

Yanlış anlaşılma olmasın doğanay abiyle zaten tanışıklığımız var bir itimatsızlık yok. Fakat bu getiriler inanması güç getiriler. Böyle birşeyin mümkün olup olmadığına ikna olabilmemiz için hesap özeti çok açıklayıcı olacak.

Gerçek hesap videoları çekme sebebim benim BU MUMKÜNMÜŞ demek ki dedirtmek için. Bunun mumkun olduğunu görebildiğiniz için çalışmaya başlıyorsunuz.

O sebeple doğanay abiden rica edelim eğer bir sakınca görmüyorsa gerçek hesap getirilerini de bir süre paylaşırsa. Hepimiz böyle birşeyin mumkun olduğuna inanabileceğiz. En azından bu rakamlarının yarısını üretebilme İNANCINA sahip olarak daha sıkı çalışabiliriz.

BU bence birilerine yardımcı olabilmenin en iyi yolu başka türlü zaten yardımcı olamayız insanlara düşünsenize kimse stratejisini vermeyecektir. kimse sistemini vermeyecektir. en fazla ipucu verebiliyoruz ancak zaten bu ipuçlarından birşey elde etmek ise biraz yaratıcılık ve hayal gücü gerektiriyor.

BU sebeple en iyi destek tabi eğer yardımcı olmak gibi bir gayemiz varsa. İleri düzey kazançların mumkun olduğunu gerçek hesabımız ile kanıtlayabilmek.

Doğanay abi yapabileceği en iyi yardım bu olur. İnsanlar bunun gerçek hesapta gerçekleştiğini gördüklerinde demekki sıkı çalışırlarsa bu kadar olmasa bile bunun yarısı veya 3/1 i kadar getirinin bile mümkün olabileceğini göreceklerdir. Buda insana çalışma azmi motivasyon verecektir.

Hepimizin gelir düzeyi belli sermayesi belli bir kere 1 mılyona cıktıktan sonra 300 lot bağlayıp bıraksak ve ayda sadece 50,000 TL para üretiyor olsak mesela harika değil mi varsa aranızda ayda 50,000 TL kazanan bana göre sistemcilikle uğraşmasına gerek yok. Bu çok iyi para basit faizle. Kaldı ki 50 bın TL doğanaya abinin sisteminin aylık getirisinin 13/1 'i yapıyor.

İnşallah bu sistemde bir problem yoktur. İnşallah doğanay abi bu sistemin getirisi gelecekte de benzer bir biçimde devam eder. Bunu inanın çok istiyorum. Bütün samimiyetimle söylüyorum ki bunu SADECE DOĞANAY ABİ için dilemiyorum. Aynı zamanda bizler için istiyorum. Bu mümkünse eğer gerçekten gerçekleşirse bu getiriler gerçek hesaptada böyle giderse gerekli özverili çalışmayı gösterirsek hepimiz istediği sistemi ve parayı kazanabileceğine inanarak çalışmaya başlar.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 307/350 İlkİlk ... 207257297305306307308309317 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •