Sayfa 332/350 İlkİlk ... 232282322330331332333334342 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    Ben matriks kullanıcısıyım eskşden bendede cok oluyordu kopma donmanın nedenleri int hızı, ekrandaki cok fazla veri pencere olması birde pcnizin özellikleriyle dogru orantılı bunlara care bulursanız düzelir zannımca
    matriksten ideale geçtik en sonunda şimdide ideal mi donuyor.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Ideal performansı tamamen pc ile alakalı. 16 çekirdek 32 gb ramli makinede yağ gibi akarken mesela 2 çekirdek 10 senelik 8 gb ramli makinede kasma oluyor aynı ekran ile. Matriks ise tam bir lanet ne olursa olsun istersen uzay mekiğine yükle gene donuyor.

Ideal de ekrana yazı yazdıran kısımları canlı çalışırken comment veya silerseniz epey rahatlar onlar çok kasıyor. Yani mesela vps teki sistemde ekrana hiç bir şey basmasın işlem yapsın sadece...

Eğer robotum güzel para kazanırsa uzay gemisi gibi pc toplayacağım gelen parayla şimdilik idare ediyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Son zamanlarda idealde kasma donma gibi problemler arttı gibi, bu konuda sorun yaşıyor musunuz ?
    biraz önce telefonda konustugum arkadas donma sorunundan bahsetti.

Ondan 2 hafta once benım makınede dondu.
    Ondan 1 hafta sonra diğer serverimda dondu.

Sorunu ideal ekibine ilettim. KEP penceresinin sürekli açık olması sankı donma ıslemını arttıyor gıbı görünüyor.

Ayrıca ram ve cpu kullanımı normal gorunmesıne ragmen programda donma kasılma 3 4 sanıyelık hareketsizlikler gözlemliyorum ideali kapayıp acınca düzeliyor. belirli bir zaman sonra 3 4 gün sonra tekrar donma eğilimi başlıyor.

Kontrollerıme göre sürekli olarak bütün birim grafikleri kaydetmeye çalışıyor makine ekran açık olsun veya olmasın tüm birim grafikler indiriliyor yani 5 sanıyelık 1 sanıyelık olayı geldi ya tahmın ediyorum ondan ileri gelen bir indirme söz konusu.

Buda sanırım arka planda ideal programını zorluyor birşey oluyor. Bir müddet sonra sorun cıkarmaya başlıyor.

Kep penceresını test edebılırsınız sankı onla alakalı gıbı geldı bır serverımda kep hıc acık degıl donma olmadı.

Diğer makinamda kep hep açık bır muddet sonra donma egılımı göstermeye basladı.

NOT: BAĞLANTI EKRANININ ACILMASININ IDEALLE ALAKALI OLMADIGINI DÜŞÜNÜYORUM. İNTERNET BAGLANTISI UFAK KESILMELER OLDUGUNDA O EKRAN CIKIYOR YANI TABI BIR IHTIMAL IDEALDEKI SERVER BAGLANTISI KOPTUGUNDA DA CIKAR ANCAK O IHTIMALI DÜŞÜK GÖRÜYORUM BEN.

BUNLARIN HARICI IDEAL AÇIKKEN TASK MANAGERDEN ZATEN NE KADAR RAM VE CPU KULLANDIGI GORULUYOR. DAHA FAZLASINI ALSANIZDA KULLANILMADIGI ICIN BOS BOS DURUYOR.

MESELA BENDE 2 SERVER VAR BIRISI YUKSEK OZELLIKLI BIRISI DÜŞÜK.

PERFORMANS OLARAK HER IKI MAKİNEDENDE BENZER BIR PERFORMANS ALIYORUM.

MESELA BAR SAYISINI ARTTIRSAM RAM KULLANIM ORANI ARTIYOR. %100 LERE CIKIYOR O ZAMAN İKİ MAKINE ARASINDAKI FARK ORTAYA ÇIKUYOR DIGER TURLU HER IKI MAKINADA STABIL CALISIYOR BENDE.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Aynen durumu anlatmissin Erhan hoca.

KEP bendede 1 den fazla acik, kapatip gozlemleyeyim. Ayni zamanda derinlik pencereside acik ama cok uzun zamandir acik kullaniyorum problem cikarmiyor. Son zamanlarda acik KEP sayisini artirmistim kasma donma durumlari sıklastı hakli olabilirsin.

Birde soyle bir durum var ideali ilk actigjmda yaklasik 100 MB ram kullaniyor gun sonuna dogru 800 900 MB a cikiyor bir kac gun icinde 1300 1400 MB oluyor boşta fazlasiyla ram olmasina rağmen kasilma ve donma egilimi artiyor.

2 3 yil once benim ideali 1 2 ay hic kapatmadigim olurdu son 1 yildir 3 4 gunde bir kapatip acma ihtiyaci oluyor. Yoksa agirlasiyor kasiliyor ekran duzgun akmamaya basliyor dondum donacam diyor ideal ve bir yerde cok gecmeden donuyor.

Birim bar vs. Surekli indiriyorsa oda sorunun kaynaklarindandir bence aslinda opsiyonel olmali.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Son bir iki haftadir bende de bazi gunlerde ideal server a olan baglanti bir sureliligine kesiliyor; saat kirmizi oluyor ve sirayla diger sunucular deneniyor sureden tam emin degilim ama ~30sn kadar sonra kendiliginden duzeliyor.

Ara sira kasilma bende de oluyor ancak bunun sistemdeki agir hesplamalardan mi, VPS den mi yoksa yeni versiyondan mi kaynakli emin olamiyordum.

@Erhan hocam arka plandaki birim grafik indirme konusundaki yazdiklarini okuduktan sonra ChartSistem dizinini kontrol ettim; Tam 252 ensturumanin B / 01 / 05 / 05 / 60 / G yani tum periyotlardaki dosyalarinin "date modified" tarihleri bugunu gosteriyor.

Gerci bu veri akisinin dogal bir sonucu olarak gelen tum verilerin dosyalara yazilmasi gibi normal birsey de olabilir. Ideali yavaslatici bir etkisi varsa en cok yuk getiren Birim verisidir. Onceki versiyonlarda da boyle miydi bilmiyorum.
    Son düzenleme : 3c1a; 16-07-2020 saat: 23:54.
    twitter @AlgoTrd

KEP penceresi ne ?

birim grafikler bence önemli. daha fazla bar olsa daha iyi olur.

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    KEP penceresi ne ?

birim grafikler bence önemli. daha fazla bar olsa daha iyi olur.
    https://youtu.be/2FDkJuRb1QE
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    anladım sağol erhan.

robot kullanan birinin bunlarla pek işi olmasa gerek

Sayfa 332/350 İlkİlk ... 232282322330331332333334342 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •