Special Days Image
Sayfa 268/350 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Bir konuya daha değineyim. Parasını whatsapp guruplarına emanet edenler twitterdaki herhangibirinin çıkarttığı hisselere gömenler.

Her gün acaba bugun ne dedi diye takip edip onun görüşlerine göre hisse alanlar long açanlar şort açanlar. Yine parasını sarı çizmeli mehmet ağaya emanet edip onun alacağı hisselere güvenenler ve bunun karşılıgında da belirli bir komısyon vermeyi kabul edenler.

Vesaire vesaire Hepsinin hikayesine bakınca şunu görüyorum;

İnsan psikolojisi; Örneğin ben desemki 10 kişinin parasını yönetiyorum toplom yönettiğim paranın miktarı 2 mılyon TL ve buna bir şekilde sizi inandırsam. Sonra çıksam desemki piyasa düşecek. Arkamdan benle şort açacak büyük bir kitleyi çekerim.

Niye böyle oluyor ????????? Benim büyük bir parayı yönetiyor olmam neyi değiştiriyor. Önemli olan açtığım işlemlerde ne kadar başarılı oldugum değil mi? Paranın büyük olması neyi değiştiriyor insan psikolojisinde.

Bunun yerine mehmetin ise çok küçük bir parasıyla çok başarılı işlemler açıyor bunuda görüyorsun ancak nedense erhanın söyledikleri daha inandırıcı geliyor çünkü büyük para onda

Yani onun daha fazla riske girdiğini dolayısıyla daha doğru analiz edeceğini düşünüyorsun halbukı erhan trışka bir bok bildiği yok.

Mesla bana harunu tanıyormusun diyen çok olmuştur. Önce harun kim filan diyordum sonra tanıdım twtterdaki "üstad" lardan biriymiş.

Abi harun diye biri var bir sürü parası var bak onu takip et.

Niye bir sürü parası olması neyi değiştirir kardeşim ben başarısına bakarım ister küçük par aister büyük para başarılı tahminleri var mı sen bana onu çıkar öyle değil mi ?

İnsanlar kendi yarattığı üretken bir algorıtmaya sisteme para bağlamaya korkarken. Aynı kişi whatsapptaki sarı çizelmeli mehmet ağanın önerdiği pozisyonları almakta hiç zorlanmadan tuşa basa biliyor.

Nasıl bir PARADOX bu. Bir yerde tüm sonuçlarını gördüğün geçmişe dönük tüm yanlış ve doğru işlemleri gördüğün performansı ve riskleri görebildiğin bir sistem var.

Bir tarafta geçmişi hakkında hiç bilgin olmayan SARI ÇİZMELİ MEHMET AGA var.

Mantıken sarı çizmeli mehmet ağanın daha kazançlı olacağını gösteren hiçbir durum yok.

AMa sarı çizmeli mehmet ağaya uymak daha rahat hissetiriyor ?

Bunun üzerine biaz düşününce şu ortaya çıkıyor O bir insan ve soyledıgı seylerden sorumlu gibi düşünüyor beyin. Parası büyükse daha iyi analiz etmeli daha ince eleyip sık dokumalı gibi düşünüyoruz.

Mesela "üstad" lara giydirenleri görürsünüz. Niye giydirdikleri hep ilginç gelmiştir bana. Kardeşim o "üstad" sana gel beni takip et ve benim söylediğim hisseleri al demedi ki o ortaya konuştu sende onu dinlemek istedin. Şimdi üse tutup "üstad"'a küfür ediyorsun.

Burada işte bu yukarda bahsettiğim insan psikolojisi devreye giriyor. Ben senin çok takipçin var diye daha bilinçli daha sorumlu olduğunu düşünüyordum. Halbuki çok takipçinin olması senin daha düzgün ve daha iyi analiz edeceğin anlamına gelmiyormuş bunu anlayınca beyin birbiriyle çatışıyor ve gidip küfrediyorsun o üstad'a Yani ben sana güvenmiştim güvenimi boşa çıkardın hissi yaşıyor. O üstad deseki neye dayanarak güvendim bana ?

Benim geçmişte nasıl analiz ettiğimi başarı oranımı test ettin mi hayır ? Ama ama çok takipçin vardı benden ondan şey ettiydim. BU bir kritermi ne kadar aptal bir insansın dese o üstad.

APIŞIP kalacan ))))))))))))))))))))

mantıklı ve zeki olduğumuzu düşünüyoruz ama tamamiyle beynin manüpüle edilmesi göre seçimlerimizi yapıyoruz.
    Rasyonel değil irrasyoneliz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    SUNUCU KİRALAMAYLA İLGİLİ AMATÖR VİDEOM YAYINDA

https://youtu.be/I6FRudtJOf4
    Erhan hocam, Turkiye ve Almanyadaki iki VPS arasindaki gecikme farkini karsilastirmak acisindan: VPS uzerinde "command hanling" vasitasiyla "ping 95.0.4.169" komutunu gonderip sonucu paylasabilir misiniz?

Asagidaki benim Almanyadaki VPS min sonuclari. Ortalama "round trip time" 41ms yani komutun gonderimi ile ideal serverindan cevap gelmesi arasinda gecen toplam sure.

Pinging 95.0.4.169 with 32 bytes of data:
    Reply from 95.0.4.169: bytes=32 time=41ms TTL=118
    Reply from 95.0.4.169: bytes=32 time=40ms TTL=118
    Reply from 95.0.4.169: bytes=32 time=43ms TTL=118

Ping statistics for 95.0.4.169:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 40ms, Maximum = 43ms, Average = 41ms

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    emeğine sağlık erhan. güzel bir video olmuş.
    bende şöyle bir katkıda bulunayım. kullanıcı adı : administrator olarak kalırsa bazı programlar ile şifre kırılıp sunucuya erişiliebiliyor. (benim başıma geldi. hacklendim)
    uzak sunucu kiraladıktan sonra şunları mutlaka yapın:
    1- Windows güncellemelerini yapın . (ayda yada 2 ayda bir yine manuel güncelleyin)
    2- Windows otomatik güncelleme ayarlarını ASLA yapın.(yoksa bir gece güncelleme yapıp sabaha restart yapmış bir ekran olabilir)
    3- kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirin.
    kullanıcı adı değiştirme:
    Windows işletim sistemlerinde Administrator hesabı varsayılanda işletim sistemi ile birlikte geldiğinden dolayı Administrator hesabının adını değiştirmemiz en iyi çözümü sağlayacaktır. Microsoft işletim sistemi yüklendikten sonra Administrator hesabının adını değiştirmemizi veya çok güçlü bir şifre ile korumamızı tavsiye etmektedir. Administrator hesabının adını değiştirmek için Başlat\Çalıştır€™a secpol.msc€ yazın. Yerel Güvenlik İlkesi konsolu karışınıza gelecektir. Yerel Güvenlik İlkesi konsolunun sol tarafında bulunan Yerel İlkelerâ€in altından €œGüvenlik Seçenekleri€ kısmını tıklayın. Sağ tarafta yeni açılacak seçeneklerden Hesaplar: Yönetici hesabının adını değiştirin€ seçeneğini çift tıklayarak açın ve Administrator adını kendinize göre değiştirin.

şifreni nasıl değiştiğinide şu linkten.

ayrıca uzak sunucunuzdan twitter,facebook yada forumlar gibi yerlere girmeyin.
    arada birde ideal klasörünüzden, chartsistem,chartsayfa gibi klasörlerin yedeğini alın.
    kolay gelsin
    resetleme benim başıma geldi.))

Bazen kafamızın yoğunluğundan ötürü gözümüzün önündekini göremedğimiz gibi, basit bir ıf=0 else ıf=1yazmayıda akıl edemeyiz.Beyin kendisini şartlamıştır.
    Gelen cevaba göre devam edecektir.
    Sonra cevap varmı diye baktığınızda, soruya bakınca gülersiniz.

Ama sisteminizin başarılı ve başarısız olduğu yerler neresi?
    Bir sistemi kaç parçaya bölebiliriz?
    Neden vıoptasınız?
    Cennet vaadedilen topraklar ya yoksa?
    Geleceğinizi bağladığınız sisteminiz ne kadar iyi?
    Yatay piyasa yoksa, bir sistem neden flat olur?
    Para yönetiminiz, değişik al sat koşullarınızın riski ise, para yönetimine neden gerek vardır?

Kazanan her sistem doğruysa,bizim yanlışımız nerede?

Görmediğimiz nedir?

Sevgili anonim, Büyüksünüz,

Acil şifalar dilerim.

Hak'tan rahmet alır, halka veririz. Kendimize hiçbir şeyi mal etmeyiz.

3344.jpg

x9y22.jpg

x9y2222.jpg

5.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Erhan hocam, Turkiye ve Almanyadaki iki VPS arasindaki gecikme farkini karsilastirmak acisindan: VPS uzerinde "command hanling" vasitasiyla "ping 95.0.4.169" komutunu gonderip sonucu paylasabilir misiniz?

Asagidaki benim Almanyadaki VPS min sonuclari. Ortalama "round trip time" 41ms yani komutun gonderimi ile ideal serverindan cevap gelmesi arasinda gecen toplam sure.

Pinging 95.0.4.169 with 32 bytes of data:
    Reply from 95.0.4.169: bytes=32 time=40ms TTL=118
    Reply from 95.0.4.169: bytes=32 time=43ms TTL=118

Ping statistics for 95.0.4.169:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 40ms, Maximum = 43ms, Average = 41ms
    Bunu diyorsun değil mi resmını attım

9 ms çıktı.

yorumlarsan sevınırım.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. bunlar izmir yada bursa rakamları

istanbulda bir datacenterda 1 ms civarında olmak imkanı varken yanlış seçimler bunlar .

Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    bunlar izmir yada bursa rakamları

istanbulda bir datacenterda 1 ms civarında olmak imkanı varken yanlış seçimler bunlar .
    benim serverde bursa,hiç bilmedigimiz konular bunlar ..başka fikri olan,çalıştıgı sunucu hakkında bilgisi olanlar birşeyler yazarsa sevinirim...
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Bunu diyorsun değil mi resmını attım

9 ms çıktı.

yorumlarsan sevınırım.

Evet aynen, tesekkurler!

Soyle yorumlayabiliriz; idealden gelen veri senin VPS e (40-9)/2 = ~15ms daha once ulasiyor. Ayni sistemi ayni donanima sahip biri Turkiyede (sanirim Bursa) digeri Almanyada iki VPSe kursak Turkiye VPS robot emri araci kuruma ~15ms daha erken ulasacak toplamda ise 30ms erken isleme girecektir (araci kurum ve ideal serverinin bir birine cok yakin oldugunu farz ettim).

Dusuk gecikme birinci oncelikse, kenten'nin dedigi gibi en dogru secim istanbul'da hatta IMKB'de colocate datacenter da server kurmak. Bu sayede internet kaynakli gecikme minimuma indirilip sinyal sonrasi en kisa surede emir iletimi ve gerceklesmesi saglanabilir. Dusuk gecikme, ozellikle anlik islem yapan sistemlerde ve bir haber sonrasi 1000 puanlik oynakliklarda fayda olusturabilir.

Internet gecikmesi tarafinda kazanilan avantajdan cok robotun bir donusunu kac milisaniyede tamamladigi daha onemli. 200ms de bir donus yapan robot, gecikme tarafinda kazanilan 30ms lik avantaji anlamsiz hale getirebilir. Dusuk gecikmeden tam anlamiyla faydalanmak icin robot donus suresini de asagi cekmek sart. Donus suresi nasil dusurulebilir; idealdeki bar sayisini olabilecek en minimum degere indirerek (sistemin calismasini aksatmadan), sistem kodunu optimize ederek ve yuksek donanimli bir server secerek (belki de VDS) vs... Sistem kodu optimizasyonu liste kullanimini minimize ederek, gereksiz dongu ve hesaplamalardan kacinarak vs... yapilabilir. C# uzmani degilim, eminim daha baska seyler eklenebilir.

Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    bunlar izmir yada bursa rakamları

Istanbulda 1ms imkanina sahip VPS saglayicinin linkini paylasabilir misiniz?
    Son düzenleme : 3c1a; 18-01-2020 saat: 15:47.

Sayfa 268/350 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •