Sayfa 349/350 İlkİlk ... 249299339347348349350 SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Optimizasyon modülündeki eksiklikler nedeniyle kendi uygulamamı yazmak zorunda kaldım.

MDD sonrası bar sayısına benzer bir parametre bende de var. Yeni yüksek yapmak için geçen en uzun süreyi hesaplıyorum. Resimde MaxDaysToNewHigh kolonuna denk geliyor. Hatta bu değerin kare kökünü kara(Profit) bölüp Caca adını verdiğim oranı hesaplıyorum ve sistem belirlerken kullanıyorum. Yani en çok kar getiren ve en kısa sürede yeni yüksek yapan sistemi bulmak için faydalı oluyor. Bununla birlikte Sharpe ve Sortino da faydalı oranlar. Malesef bunlar iDeal'de mevcut değil.
    programda genetik algoritma kullandınız mı?

2.  Alıntı Originally Posted by AlgoHerif Yazıyı Oku
    programda genetik algoritma kullandınız mı?
    Optimizasyon yaparken genetik algoritma mantığından faydalanıyorum

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

3. Merhabalar, 5 saniyelik grafik açıkken sabah seans açılışından beri olan 1 er ve 5 er dakikalık barların hacimsel ortalamasını çizdirmek istiyorum. Bana yardımcı olabilecek var mıdır

4.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Optimizasyon yaparken genetik algoritma mantığından faydalanıyorum

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    özelden görüşebilir miyiz arkadaşlık isteği attım

5. Bu ay 33 puan zarar yazdim komisyon dahil.benim için kötüydü.siz de durum nasıl

6. Bu ay sağlam duran sisteme ben sitem derim. Auk sabuk bir aydı. Kafa kafaya olan bile iyidir bence. Bende durum nanay.

7. Merhaba,

5 adet robotum var. 4 tanesi hisse adı ve alım seviyesi üretiyor. Bunları bir dosyaya yazıyor. 5. Robotum bu dosyayı okumaya çalışıyor ama senkron sıkıntıları ve okuma sorunları ayrıca dosyanın boş gelmesi gibi sorunlar oluşuyor. Yani anlayacağınız hatalar oluyor. Bu robotları grafik üzerine eklemeden sanalda hepsini bir koşturuyorum.

Sorum şu: Bu 4 robotun ürettiği farklı hisse isimlerini hafızadan aktarma gibi bir yöntem var mı?
    YTD

canlı barda sinyal vermemesini nasıl sağlayabilirim. sanalda denediğim bir başka robot var.

bar kapanışını bekletme gibi bir çözüm var mı ? veya 15 20 saniye beklesin gibi.
    Son düzenleme : EMLAK; 21-10-2021 saat: 10:27.

Sayfa 349/350 İlkİlk ... 249299339347348349350 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •