Sayfa 295/350 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. 2008 krizi öncesi başladım borsaya, o tarihten beri de oyunun içerisindeyim. nasıl borsaya yeni gelenlere hoş geldin partisi yaptılar şimdi, 2008 krizi ile birlikte bizi de bağrına basmıştı borsa aynı şekilde yaklaşık 12 yıllık bu sürece baktığım zaman, çok fazla film izlemişiz çok fazla da filmde bizi oynatmışlar. bu demek değildir ki, her şeyi gördük, biliyoruz hazırız tam tersine daha en az bu kadar daha film izleyeceğiz anlamına geliyor benim için. nitekim bunun en canlı örneği agustos kur krizinde yaşanan viopta dolar tl'nin 1 değil 2 kere tavan olması. o yüzden bütün öneriler/eleştriler, başımız gözümüz üstünedir. not aldık, teşekkür ederiz. herkese başarılar.

bu ay sistemler +15 k fazladan puan bıraktı.

geri almazlar umarım
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu ay sistemler +15 k fazladan puan bıraktı.

geri almazlar umarım
    16.200
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    16.200
    pala para dağıtıyor ))
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    pala para dağıtıyor ))
    emanet vermemiştir inşallah
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6. Daha once burada VIOP30 vade degisimlerinde pozisyonumu yeni vadeye manuel tasimayi ve sistemin/robotun VIP-X030 uzerinde urettigi sinyaller yerine yeni vadenin kendi grafigini kullanmayi tercih ettigimi yazmistim. Bu sayede VIP-X030 grafiginde olusan vade gecis gapi etkisinden sakinilabiliyor. Geride kalan 4 vade degisimindeki gozlemim; bazen VIP-030 bazen de F_XU... grafiginin daha iyi kar birakmis.

Son vade gecisi ozelinde, sistemimi VIP-X030 yerine F_XU0300420 uzerinde calistirmam 2000 puandan fazla kar birakiyor. Buna ragmen vardigim nokta isleri hic karistirmayip VIP-X030 grafigini kullanarak vade gecisini hicbir mudahelede bulunmadan tamamen robota birakmak. Tek yapmam gereken vade kapandiktan sonra vade gecis flat sinyalini ureten tarih bilgisini Lib.CS dosyasina eklemek. Bu konuyla ilgi farkli tercihleri Erhan hocamla formda tartismistik, artik kendisiyle hemfikirim.

Bu karari almamdaki bazi etkenler:

- 2 tercih arasinda uzun vadede bir denge olacagi gozlemim
    - Tasarladigim sistemin zaten her vade gecisinde flata donuyor olmasi; bunu gecmis verilerde 76 kez yasamis
    - Kullandigim sistemde sinyallerin uretildigi yere bagli olarak farkli akislarin olabilecegi ve VIP-X030-F_XU... sinyal senkronizasyonun bazen uzun surebilecegi tespitim
    - Geriye donuk olculebilirlik ve sistem ile portfoy kazanimlarindaki paralelligi mumkun oldugunca korumak
    Son düzenleme : 3c1a; 02-03-2020 saat: 20:53.

7. Herkese merhaba,

yazılanları geriye dönük okumaya başladım, sistem konusunda ortak kullandığınız veya paylaşabileceğiniz sistem var mı? Sistemleri kendiniz kodlama ile mi yapıyorsunuz yoksa idealgo üzerindeki hazır sistemleri kullanıp/optimizasyon yapıp mı kullanıyorsunuz?

Bu düşüşlerde çok ciddi kayıplar yaşadım, bana göstereceğiniz her yol, yardım için şimdiden teşekkür ederim.
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    2019 sonu

ay içinde 2. hesaptan karların 1 bölümü çekilip 1. hesaba ilave yapıldığından

2. hesap kazanç % oranı fazla görünürken
    1. hesap kazanç % oranı az görünmektedir.

her 2 hesaptan da
    2020 şubat vade sonu için poz. almaya başladım.

2020 de herkese bol şanslar.

2020 başlangıcında geri teptik.

Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 295/350 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz