Special Days Image
Sayfa 301/350 İlkİlk ... 201251291299300301302303311 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    bu pay vadelide kar-zarar işi nasıl oluyor yav? şimdi rastgele elimdeki sistemlerden birisi ile FTHYAO 1 dk test yaptım...

25 aralıktan bu yana 42 işlem %32.43 getiri, son overall 4,54 diyor...bu ne demek yani?

örneğin 10 kontrat FTHYAO ile ne kazanmış olur bu?
    AGA ANLAYACAGIN DİLDEN DİYEYİM SENİN SİSTEM 3.5 AYDA 454 KADEME ALMIŞ YANİ BUNUN 185 KADEMESİ %100DÜR YANİ(THY KONT 185 OLDUGU İÇİN ) VİOB SİSTEMİNE KIYASLARSAN SENİN SİSTEM ASAGI YUKARI 25K LIK BİR SİSTEM ...KISACA 185 KADEME YÜZDE YÜZ 18.5 KADEME YÜZDE 10 GETİRİ GÖTÜRÜ... BEN BU ŞEKİLDE BİLİYORUM TEFERUATLIDA ANLATIYORLAR
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

2.  Alıntı Originally Posted by bysb Yazıyı Oku
    Yazılanları en başından itibaren okudum, değerli paylaşımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Birçok kişinin kendine ait kodlama ile yapılmış sistemleri mevcut benim merak ettiğim konu idealin çıkarmış olduğu idealgo ile kendi sistemlerini yapan ve bunlardan başarı sağlayan birileri oldu mu?

Genel itibari ile indikatörler ile yapılan kurguların başarı oranı düşük olduğu belirtilmiş, benim çok fazla bir kod bilgim yok, forumlardaki konularda paylaşılan kodlar ile bir şeyler yapmaya çalışıyorum fakat kimse kazandıran kodunu paylaşmaz zaten dolayısıyla bulduğum kodlarda çok başarılı değil.

İdealgonun içerisinde de indikatör ağırlıklı sistemler olduğu için çok başarılı sistemler çıkartamadım, çıkartan birileri varsa en azından umut olur, denemeye devam ederim diye sormak istedim.

İkinci olarak sormak istediğim şey şu, genelde hep olmuş bitmiş grafikler üzerinden sistem taramaları, optimizasyonları yapılıyor ve kurgular tasarlanıyor. İdealin oluşturduğu "Grafiklere bar veya patern ekleme" özelliğini kullanarak, grafiklere önümüzdeki günlerde nasıl barlar oluşabileceğine yönelik tahminlerde bulunup hayali barları veya paternleri ekleyerek mevcut sistemlerinizi test etmek veya optimizasyon yapsak başarı oranı artar mı? (tabi sanal bar ekleyip bu şekilde sistemler test edilebiliyor mu henüz denemedim)
    Öncelikle hoşgeldin. Önce başarılı sistem ne demek bunu tanımlamak lazım.

YIlda %20 kazandıran sistem başarılı sistem mi senin için ?

İndikatörler konusuna gelirsek inikatörler barların yuksek düşük vesairesine bakılarak oluşturulan matematikle elde edilir.

Bunun dışında senın ne gibi bir kurgun olabilir. Herne kurarsan kur sonuç olarak bir indikatör yaratmış olacaksın. Çünkü şu barın yükseği şöyle olmus kapanısı böyle olmuşsa bunları çarp böl yapmış olacaksın ortaya kendi matematiğini koyarak X indikatörü yaratacaksın. Aslında yarattıgın X indikatörü muhtemelen RSİ MACD TOMA vb bir indikatörle hemen hemene aynı yerlerde al sat veren bir indikatör olacak.

Dolayısıyla indikatörler başarısız indikatör olmayanlar başarılı diye birşey yok bana sorasan ayrıca başarı kıstasıda kişiden kişiye değişir.

ortalama yılda %50 üreten bir sistem yaratabilirsin. Ancak burada 2 temel sorun var.

1-Sisteme uyabilmek.
    2-Sistemin gelecekte aynı geçmişteki gibi çalışabilmesi.

Başarının temel anahtarı bunlar %100 üreten sisteminde olsa bu 2 maddeden bir tanesi ihlal ediliyorsa sistemin hiçbir önemi yok.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Öncelikle hoşgeldin. Önce başarılı sistem ne demek bunu tanımlamak lazım.

YIlda %20 kazandıran sistem başarılı sistem mi senin için ?

İndikatörler konusuna gelirsek inikatörler barların yuksek düşük vesairesine bakılarak oluşturulan matematikle elde edilir.

Bunun dışında senın ne gibi bir kurgun olabilir. Herne kurarsan kur sonuç olarak bir indikatör yaratmış olacaksın. Çünkü şu barın yükseği şöyle olmus kapanısı böyle olmuşsa bunları çarp böl yapmış olacaksın ortaya kendi matematiğini koyarak X indikatörü yaratacaksın. Aslında yarattıgın X indikatörü muhtemelen RSİ MACD TOMA vb bir indikatörle hemen hemene aynı yerlerde al sat veren bir indikatör olacak.

Dolayısıyla indikatörler başarısız indikatör olmayanlar başarılı diye birşey yok bana sorasan ayrıca başarı kıstasıda kişiden kişiye değişir.

ortalama yılda %50 üreten bir sistem yaratabilirsin. Ancak burada 2 temel sorun var.

1-Sisteme uyabilmek.
    2-Sistemin gelecekte aynı geçmişteki gibi çalışabilmesi.

Başarının temel anahtarı bunlar %100 üreten sisteminde olsa bu 2 maddeden bir tanesi ihlal ediliyorsa sistemin hiçbir önemi yok.
    Hoş bulduk Erhan hocam. İlk etapta başarılı sistem benim için karlı kapatılan pozisyonun, zarar ile kapatılan pozisyonun getirisinden fazla olması benim için başarılıdır, kısaca totalde zarar ettirmeyen her sistem başarılıdır gözüyle bakıyorum. Elde edilen başarının faizin altında olup olmadığına bakılarak başarılı veya başarısız olma olayına değinmiyorum, toplamda sermayeyi koruyup üzerinde kar etmesi kabulümdür.

İndikatörlerin dışında matematiksel işlemlere (veya teorilere mi demeliyim tam bilemedim) dayalı olarak yazılabilen kodlar olduğunu belirtmek istedim, yoksa iki hareketli ortalama ile üretilen indikatörler sonucu oluşturulan kurgular çok mantıklı gelmiyor, hani bir laf vardır ya, indikatörler işe yarasa herkes zengin olurdu, çünkü ortalamalar sürekli geriden geliyor. İndikatörler direkt başarısızdır demiyorum yanlış anlaşılmasın, sadece olayın bu kadar basit olabileceğini düşünmüyorum. Dediğiniz gibi RSI MACD vb indikatörler hemen hemen yakın yerlerde sinyal veriyor, o zaman bunu nasıl farklılaştırabiliriz, indikatörlerin dışına nasıl çıkabiliriz diye sormak istiyorum, benimde aklıma matematiksel olarak bir kurgu yapılabilir mi diye fikir geldi.

Kar zarar eğrisini sürekli yukarı giden yönde tutabilmek için, indikatörlerin sağını solunu değiştirerek mi yapacağız veya sistemi vade başlangıç bitiş zamanlarında flata mı geçireceğiz tek çözüm bunlar mı, daha farklı bir şeyler olmalı diye düşünüyorum.

Belirttiğiniz iki temel soruna yönelik, ilki için sisteme uymakta problemim yok her türlü uyarım. Zaten manuel trade ederek kaybettiğim için sistemde kaybetmeyi göze alıyorum, çünkü sistemde illa ki bir yerde kazanacağımı biliyorum.

2. kısım için, oluşturduğum sistemi zaten yaptım oldu her şey tamam gözüyle değil, her gün zaten hatalarını eksiklerini kontrol ederek iyileştirerek ve optimize ederek gelecekte de aynı şekilde çalışabilmesi için uğraşıyor olacağım.

Benim amacım olası büyük düşük veya çıkışlarda o dalganın içerisinde sistem ile birlikte olabilmek, sistemi de sadece indikatörler ile tasarlamak mı gerekiyor emin değilim. https://idealdata.com.tr/idealgo-sab...-indikatorler/ idealgo içerisindeki indikatörleri incelemeye devam ediyorum şimdilik.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    bu pay vadelide kar-zarar işi nasıl oluyor yav? şimdi rastgele elimdeki sistemlerden birisi ile FTHYAO 1 dk test yaptım...

25 aralıktan bu yana 42 işlem %32.43 getiri, son overall 4,54 diyor...bu ne demek yani?

örneğin 10 kontrat FTHYAO ile ne kazanmış olur bu?
    puan testi yaptığın için 454 kademe kardasın demek

aynı şeyi bende sormuştum ama farklı olarak . garanda % 50 kar. viop xu030 endeks viopta kaç puana denk gelir. ( kazanç anlamında )
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

beyler bayanlar..

"PATRON ÇILDIRDI" formasyonu var bende sistemler açısından.

son iki hafta

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    beyler bayanlar..

"PATRON ÇILDIRDI" formasyonu var bende sistemler açısından.

son iki hafta
    sistemler son iki aydır altın aylarını yaşıyor maşşallah ...nazar degmesin inşallah..
    elimi deydirmiyorum disiplini bozsam yarısı boşa giderdi kazançların
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    sistemler son iki aydır altın aylarını yaşıyor maşşallah ...nazar degmesin inşallah..
    elimi deydirmiyorum disiplini bozsam yarısı boşa giderdi kazançların
    son 2 hafta resmen çıldırdı.

8.  Alıntı Originally Posted by bysb Yazıyı Oku
    Hoş bulduk Erhan hocam. İlk etapta başarılı sistem benim için karlı kapatılan pozisyonun, zarar ile kapatılan pozisyonun getirisinden fazla olması benim için başarılıdır, kısaca totalde zarar ettirmeyen her sistem başarılıdır gözüyle bakıyorum. Elde edilen başarının faizin altında olup olmadığına bakılarak başarılı veya başarısız olma olayına değinmiyorum, toplamda sermayeyi koruyup üzerinde kar etmesi kabulümdür.

İndikatörlerin dışında matematiksel işlemlere (veya teorilere mi demeliyim tam bilemedim) dayalı olarak yazılabilen kodlar olduğunu belirtmek istedim, yoksa iki hareketli ortalama ile üretilen indikatörler sonucu oluşturulan kurgular çok mantıklı gelmiyor, hani bir laf vardır ya, indikatörler işe yarasa herkes zengin olurdu, çünkü ortalamalar sürekli geriden geliyor. İndikatörler direkt başarısızdır demiyorum yanlış anlaşılmasın, sadece olayın bu kadar basit olabileceğini düşünmüyorum. Dediğiniz gibi RSI MACD vb indikatörler hemen hemen yakın yerlerde sinyal veriyor, o zaman bunu nasıl farklılaştırabiliriz, indikatörlerin dışına nasıl çıkabiliriz diye sormak istiyorum, benimde aklıma matematiksel olarak bir kurgu yapılabilir mi diye fikir geldi.

Kar zarar eğrisini sürekli yukarı giden yönde tutabilmek için, indikatörlerin sağını solunu değiştirerek mi yapacağız veya sistemi vade başlangıç bitiş zamanlarında flata mı geçireceğiz tek çözüm bunlar mı, daha farklı bir şeyler olmalı diye düşünüyorum.

Belirttiğiniz iki temel soruna yönelik, ilki için sisteme uymakta problemim yok her türlü uyarım. Zaten manuel trade ederek kaybettiğim için sistemde kaybetmeyi göze alıyorum, çünkü sistemde illa ki bir yerde kazanacağımı biliyorum.

2. kısım için, oluşturduğum sistemi zaten yaptım oldu her şey tamam gözüyle değil, her gün zaten hatalarını eksiklerini kontrol ederek iyileştirerek ve optimize ederek gelecekte de aynı şekilde çalışabilmesi için uğraşıyor olacağım.

Benim amacım olası büyük düşük veya çıkışlarda o dalganın içerisinde sistem ile birlikte olabilmek, sistemi de sadece indikatörler ile tasarlamak mı gerekiyor emin değilim. https://idealdata.com.tr/idealgo-sab...-indikatorler/ idealgo içerisindeki indikatörleri incelemeye devam ediyorum şimdilik.
    Yazıda ilk gözüme çarpan ben sisteme uyarım problem değil oldu. Bunu ilk seferde başarabilen kimse oldugunu sanmıyorum. Erhan dedi dersin. Mutlaka mudahle edeceksın ya kardan erken cıkacaksın yada karı kacıracaksın. Yada zararda fişi çekeceksin. Mutlaka en az bir tanesi yaşanacak. Bu konuda büyük konuşuyorum.

Zarar riskine ne kadar alışıksınız. 100,000 TL par akoydugunuzu varsayalım yaklaşık 70 Bin tl sini kaybedecek sistem hemde 1 ayda fişi çekmeyeceksin doğru mu anladım ?

Bunu yapan sistem aynı zmanada yıllık ortalama %50 kazandırıyor.

Uyar mı mesela size ?

100 işlem açıp yaklaşık 70 tanesınden stoploss olacak. 30 taneden ıse buyuk kar saglayacak. boylece totalde yukarı yonde gıdecek kar zarar egrısı ama hısse senetlerınde olan zıgzaglar mısalı.

TÜm bunları başarabilen bu sistem aynı zamanda kabaca en az 1.5 yıl boyunca 0 getiri üretecek sadece komısyon malıyetını karsılayacak. Ancak dıkkat et buna ragmen yıllık ortalama getirisi yinede %50 oluyor. 1.5 yıl %0 ya otekı senelerden bırınde %100 yaparak diğer seneyı telafı edecek. yani totalde yıllık ortalaması %50 cıkacak.

İster idealgo yarat ister kendı matematiğini hayal gücünü kullanarak birşeyler tasarlar. 3 aşağı 5 yukarı bu sonuclardan daha ıyı sonuclar cıkarma ihtimalin zayıf.

mesela ne cıkarabilirsin. 1.5 sene 0 degılde 9 ay 0 uretır. 100 bin TL nin 70 bınını kaybetmez de 55 bının kaybeder.

Bu tarz iyileştirme yapabilirsin en fazla.

Para yönetimi bam başka bir olay oraya girmiyorum. Şu an yapabıleceklerın bu sevıyede boyle 5 yıl sonra cok daha ıyılerını yaratabilirsin tabi. Tecrübe kazandıkça.

Ama başlamadan bu işin olacagını sanma önce baslamalısın bır sıstem tasarlayıp küçük bir parayı koyman lazım.

Para koymadan en mukemmelı tasarlamaya calısırsan 20 yıl sonra sen hala yerınde sayarken bızler emeklı oluruz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 301/350 İlkİlk ... 201251291299300301302303311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •