Sayfa 325/350 İlkİlk ... 225275315323324325326327335 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Mossin bu şekliyle gayet güzel olmuş. Getiri grafiğide, maxdd, net kar oranı, işlem sayısı ideal olmuş. Beğendim.

İki sistemde birbirine benziyor. İşlem sayısı birbirine yakın. Bunların yanına ayda 3 işlem yada ayda 20 üzeri işlem açan sistem ekleyebilirsin.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. herkese iyi akşamlar,
    Çok değerli uzmanlara küçük bir sorum olacak.

İdeal kullanıyorum ama algo liansım yok, normal ideal var.

1)Günlük mumlar üzerinde İki indikatörün kendi içlerindeki kesişimleri ile manuel bir sistem üretmek istiyorum. ichimoku ADX indikatörleri. ikisi birden istediğim konumda olursa al-sat sinyali verecekler.

a)Belirli bazı surumlarda stop olacaklar
    b)belirli bazı durumlarda pozisyon arttıracağız

manuel olarak bunu yapıyorum ama bazı hisseler üzerinde en az beş yıl geriye doğru backtest yapmak istiyorum.

2)algo lisansı olmadan bu gibi bir sistemin tanımını yapıp backtest yapabilirmiyim ?
    Nil Satis Nisi Optimum

3.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    herkese iyi akşamlar,
    Çok değerli uzmanlara küçük bir sorum olacak.

İdeal kullanıyorum ama algo liansım yok, normal ideal var.

1)Günlük mumlar üzerinde İki indikatörün kendi içlerindeki kesişimleri ile manuel bir sistem üretmek istiyorum. ichimoku ADX indikatörleri. ikisi birden istediğim konumda olursa al-sat sinyali verecekler.

a)Belirli bazı surumlarda stop olacaklar
    b)belirli bazı durumlarda pozisyon arttıracağız

manuel olarak bunu yapıyorum ama bazı hisseler üzerinde en az beş yıl geriye doğru backtest yapmak istiyorum.

2)algo lisansı olmadan bu gibi bir sistemin tanımını yapıp backtest yapabilirmiyim ?
    Algo lisansindan kastiniz idelalgo sanirim. Idealgo olmadan kod yazarak olusturdugunuz sistemlerin backtestini gorebilir, yine kod yazarak optimizasyon yapabilir ve baska bir kod ile de robota baglayabilirsiniz. IdeAlgo modulu ile hic kod yazmadan hazir stretejilerden birini secerek sistem olusturup backtest/optimizasyon yapabilir, stop kar al ekleyebilir ve direk modul uzerinden robota baglayabilirsiniz.

Pozisyon artirimi icin ana sistemin bir kopyasini alip pozisyon artirimi yapmak istediginiz durumu filtreleyerek ayri bir robota baglamaniz uygun olur.

4.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Pozisyon artirimi icin ana sistemin bir kopyasini alip pozisyon artirimi yapmak istediginiz durumu filtreleyerek ayri bir robota baglamaniz uygun olur.
    Sayın 3c1a hocam
    Ben, pozisyon arttırımını trendlerde kullanarak, verimi çok güzel arttırıyorum. Kayma hesaplamaya gerek kalmıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Algo lisansindan kastiniz idelalgo sanirim. Idealgo olmadan kod yazarak olusturdugunuz sistemlerin backtestini gorebilir, yine kod yazarak optimizasyon yapabilir ve baska bir kod ile de robota baglayabilirsiniz. IdeAlgo modulu ile hic kod yazmadan hazir stretejilerden birini secerek sistem olusturup backtest/optimizasyon yapabilir, stop kar al ekleyebilir ve direk modul uzerinden robota baglayabilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Mossin bu şekliyle gayet güzel olmuş. Getiri grafiğide, maxdd, net kar oranı, işlem sayısı ideal olmuş. Beğendim.

İki sistemde birbirine benziyor. İşlem sayısı birbirine yakın. Bunların yanına ayda 3 işlem yada ayda 20 üzeri işlem açan sistem ekleyebilirsin.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Atakan hocam, merhaba
    Sizdeki yıllık getiriyi %'sel durumu nasıldır?

6.  Alıntı Originally Posted by egoiste.vectus Yazıyı Oku
    Sayın 3c1a hocam
    Ben, pozisyon arttırımını trendlerde kullanarak, verimi çok güzel arttırıyorum. Kayma hesaplamaya gerek kalmıyor.
    Aynı sistem kod bloğu içinde tasarladığınız pozisyon arttırım azaltım şartlarını backtest sonucunda göremez ve optimize edemezsiniz, bu yüzden ana sisteminize eklemek istediğiniz para yönetimi stratejinizin backtest ve optimizasyonu için 3c1a'nın bahsettiği gibi ana sistemin bir kopyasını alıp para yönetimi şartlarını koda ekleyip sistemleri birleştirmek zorundasınız.

Para yönetimi stratejinizin verimini değerlendirmenin bir diğer yöntemi de ana sistemin robot kodu içine pozisyon arttırım azaltımının eklenerek sanal modda test edilmesidir ki bu aylarca robotu sanalda izlemeyi gerektirir, büyük zaman kaybı demektir.

Sisteminiz ayda 1-2 işlem yapıyorsa kaymayı hesaba katmamanın pek bir etkisi olmayacaktır, daha fazla işlem yapıyorsa kayma-komisyon kesinlikle hesaba katılmalıdır, yoksa sonuçlar gerçeği yansıtmaz. Kaldı ki ben her koşulda kayma-komisyonun hesaba katılması taraftarıyım.

7.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Kaldı ki ben her koşulda kayma-komisyonun hesaba katılması taraftarıyım.
    Orıonx hocam en yavaş sistemim bile ayda 20 hareketi var. Benim stratejim %50 ile oynuyorum. Sadece lot arttıracağım zaman fulleniyorum. Onu şöyle aşıyorum. Örnek olarak garan.da (20 x hareket başı 3 kademe kayma =60 kademe) Buradaki %50yi hem krdmd hem ekgyo, hemde bugun kendisinde kullandım örneğim.) Yaklaşık 3 aylık kaymayı çıkarttım. Haftasonlarında nerede olduğumu kontrol ediyorum. Gün sonları flat. (viop için 75 puanx20=1500 burada gerideyim.)

Borsa istanbul iki sıfır atılması 5 haziranda başlayacakmış. Umarım hayırlı olur.

8. selam arkadaşlar kod yazma işinde yeniyim, bir sistem oluşturdum ama sonuçları nasıl değerlendirmeliyim çok bilmiyorum,thy 10 dakikalıkda şu sonuçlar nasıl sizce , işlem sayısını arttırmam gerekir mi?thy.jpg

Sayfa 325/350 İlkİlk ... 225275315323324325326327335 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •