Sayfa 326/350 İlkİlk ... 226276316324325326327328336 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by berlys Yazıyı Oku
    selam arkadaşlar kod yazma işinde yeniyim, bir sistem oluşturdum ama sonuçları nasıl değerlendirmeliyim çok bilmiyorum,thy 10 dakikalıkda şu sonuçlar nasıl sizce , işlem sayısını arttırmam gerekir mi?Ek 25061
    curve fitting gibi duruyor sınyallerı gorebılırmıyız bı yakın bırde hafıf uzak trendlı bolge ve trendsız bolge olarak bır kaç resım at
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by mossin Yazıyı Oku
    İlginiz ve cevabınız için çok teşekkürler, max dd oranını birleşik sistemde -13.138 puana düşürdüm, ortalama getiri ise 303,070 puan / yıllık bazda 21,648 puan ortalamayı yakaladım.
    bahsettiğiniz gibi artık birleşik sistemde yıl bazında zararlı geçen yıl yok.
    birleşik getiri eğrisini nasıl daha doğrusal yapabilirim bir yandan onu düşünüyorum.
    her iki sistemde vade sonlarında nakite geçiyor, ve kayma oranı 0.035
    hesaplamalar 2007 yılından bu güne hesaplanmıştır.
    2007-2020 arası yıllık getiri 21.648 puan
    2011-2020 arası olarak bakıldığında ise 22.400 puan civarında oluyor.
    max dd oranınına yakalandığım yer ise 2016 2. ve 4. ay arası.
    Fikirleriniz benim için çok değerli, sizlere ve Erhan hocama tekrar teşekkür ederim.

mrb sisteminiz güzel gözüküyor aşağı yukarı benim sistemim ile aynı ben biraz mdd düsük sizin biraz puan yüksek sistemleriniz kaç paremetreli sistemler realde denediniz mi ?

3.  Alıntı Originally Posted by Eylul353535 Yazıyı Oku
    mrb sisteminiz güzel gözüküyor aşağı yukarı benim sistemim ile aynı ben biraz mdd düsük sizin biraz puan yüksek sistemleriniz kaç paremetreli sistemler realde denediniz mi ?
    sistemler bir haftadır gerçek zamanlı çalışıyor.
    gözlemliyorum
    3-4 parametreli sistemler diyebiliriz.

4.  Alıntı Originally Posted by Eylul353535 Yazıyı Oku
    sizin getiriler ve maxdd ne durumda? varsa bi paylaşım bakayım

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    curve fitting gibi duruyor sınyallerı gorebılırmıyız bı yakın bırde hafıf uzak trendlı bolge ve trendsız bolge olarak bır kaç resım at
    cevabınız için teşekkürler erhan bey, jpg foto yükleyemedim hata veriyor.

6. selamlar tekrar,
    Belki bir çoğunuz bu sistem işinden bıktınız, veya herkes sistemini oturttu artık çok ilgilenmiyor.
    Bu işe yeni başlayanlar için en büyük zorluk istatiksel veri temini bence.
    ben sistemimi oluşturuyorum fakat başka sistem oluşturanların sistemleri ile kazanç,işlem, maxdd gibi verileri karşılaştıramadığım için sistemimin diğer sistemlerle istatiksel olarak nasıl olduğunu ölçemiyorum.
    bu kişisel gelişim ve sistem gelişimi için büyük sorun bence.

sizden ricam sistem çalıştıran kişilerin mümkünse kazanç,işlem, maxdd, analiz süresi gibi bilgileri paylaşması, eğer paylaşmakta bir sakınca varsa söyleyin bende paylaşmayayım.

twiter a böyle bir paylaşımda bulundum, bu konu hakkında erhan hoca fikrni beyan etti. banada mantıklı geldi;
    "Bence 3clu guzel ilk etapta para kazanmak onemli" diye bir fikir beyan etti.

max dd yüksek ama getiride yüksek, sizce var olan iki sistemin arasına ekliyeyim mı bunu, fotolarda açıklamaları yaptım.

yeni yazdığım sistem bu,

şuan halihazırda çalışan ikili sistemim,

Bu sistem eklendikten sonra oluşan 3 lü sistem,

beni çelişkide bırakan noktayı ise bu resimde anlatıyorum,

tekrar yazayım, bu veriler belki başkasının ufkunu acacak, kendi sistemlerinin iyi olduğunu veya biraz daha geliştirmesine ihtiyaç olduğunu ortaya çıkaracak. benim de kendimi geliştirmek için bu tip verilere ihtiyacım var.
    Mümkünse bu tip verilerinizi paylaşmanızı istiyorum, yok bu sakıncalı derseniz sakıncasını yazarsanız bende yanlış yapmamış olurum.

çok teşekkürler.

7. sn mossin
    ben 4-5 yıldır sistem/robot kullanıyorum. bu işten kendimce tatminkar kazançlarda sağladım. sistem/robot konusunda çok fazla alternatif ve uygulama farklılığı mevcut. kendi yöntemimi paylaşamam ama şu kadarını söyleyeyim max dd konusunda kabaca fiyatın %25 i BENCE normal. yani viop30 için 25bin puan dd normal. daha düşük maxddler günün birinde %25 e yaklaşıcaktır iddasındayım. burda şu noktaya dikkat edin-> maxdd yi yüzdesel hesaplayın. atıyorum x yılında fiyat 50bin iken oluşan 15bin max dd bugün oluşan 25bin max dd den daha kötüdür aslında. bu bakımdan yüzdesel hesaba odaklanın. bir şey daha diyeyim paranız milyonları bulmadıysa viop yerine hisse (hacimli olanlardan) robotlarına odaklanın. daha iyi getiriler olduğunu göreceksinizdir. birde optimize konusuna dikkat edin. insan beyni hep en iyiye odaklanıyor. bu yüzden optimizenin sonu sürekli hard optimize oluyor. böyle oluşan sistemlerde reelde çuvallıyor. optimize değerlerinde en iyi değilde ortalarda değerleri tercih edin. bununla ilgili erhanın önemli bi çalışması vardı. eski gönderilerde bulabilirsiniz belki. optimizasyonu tüm seri üzerinde değilde örneğin 5 yıllık bir dönemde yapın. başka bir 5 yıllık dönemdeki durumuna bakın. bunları sizin özelinizde değilde yeni başlayanlar için yazayım dedim.
    son olarak tüm dataları sn. tiberius 17 mayısda paylaşmış. https://twitter.com/__Tiberius

ilave: sn. mossin karşılaştırma yapmanız için şöyle bir bilgi vereyim. bendeki sistemlerin aylık ortalama getirisi NET de %2-8 arasında değişiyor. yani viop için anlık fiyatlara göre ortalama aylık 2-3 bin net puan gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    sn mossin
    ben 4-5 yıldır sistem/robot kullanıyorum. bu işten kendimce tatminkar kazançlarda sağladım. sistem/robot konusunda çok fazla alternatif ve uygulama farklılığı mevcut. kendi yöntemimi paylaşamam ama şu kadarını söyleyeyim max dd konusunda kabaca fiyatın %25 i BENCE normal. yani viop30 için 25bin puan dd normal. daha düşük maxddler günün birinde %25 e yaklaşıcaktır iddasındayım. burda şu noktaya dikkat edin-> maxdd yi yüzdesel hesaplayın. atıyorum x yılında fiyat 50bin iken oluşan 15bin max dd bugün oluşan 25bin max dd den daha kötüdür aslında. bu bakımdan yüzdesel hesaba odaklanın. bir şey daha diyeyim paranız milyonları bulmadıysa viop yerine hisse (hacimli olanlardan) robotlarına odaklanın. daha iyi getiriler olduğunu göreceksinizdir. birde optimize konusuna dikkat edin. insan beyni hep en iyiye odaklanıyor. bu yüzden optimizenin sonu sürekli hard optimize oluyor. böyle oluşan sistemlerde reelde çuvallıyor. optimize değerlerinde en iyi değilde ortalarda değerleri tercih edin. bununla ilgili erhanın önemli bi çalışması vardı. eski gönderilerde bulabilirsiniz belki. optimizasyonu tüm seri üzerinde değilde örneğin 5 yıllık bir dönemde yapın. başka bir 5 yıllık dönemdeki durumuna bakın. bunları sizin özelinizde değilde yeni başlayanlar için yazayım dedim.
    son olarak tüm dataları sn. tiberius 17 mayısda paylaşmış. https://twitter.com/__Tiberius

ilave: sn. mossin karşılaştırma yapmanız için şöyle bir bilgi vereyim. bendeki sistemlerin aylık ortalama getirisi NET de %2-8 arasında değişiyor. yani viop için anlık fiyatlara göre ortalama aylık 2-3 bin net puan gibi.
    İlginize çok teşekkür ederim. Tam olarak istediğim aslında buydu.
    yani benim oranlarım, getirilerim,kayıplarım bunlar acaba diğerleri nasıl konusunda merakım vardı kendimi kontrol etmek için.

sistemlere hisse bazında baktığımda örnek aselsan hisse de çalışan sistemi vadelisine de bağladım kazanç iyi ama hisse hareketi olduğu için iyi.
    siz hissselerin vadelilerinde robota bağlarken önce hisseyi analiz edip ona göre sistemimi bağlıyorsunuz, yoksa garan,thy,asels gibi hisselerde sabit çalışan ve her durumda çalışan robotlara mı bağlıyorsunuz. yani thy yataya bağlayacağını düşündüğünüzde thy robotunu kapatıyor musunuz, yoksa sürekli çalışıyor mu?

sizce hisse bazlı hangi vadelilerde çalışmak mantıklı olur?

Sayfa 326/350 İlkİlk ... 226276316324325326327328336 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •