Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 21 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Yeni başlayacak olanlar için kripto para borsası bilgi paylaşımı

1. Yeni başlayacak olanlar için kripto para borsası bilgi paylaşımı

Arkadaşlar eğer siz de kripto para piyasalarında işlem yapmayı düşünüyor iseniz öncelikle bir borsa sitesine kaydolmalısınız.
    Lakin Türkiye de bildiğim TL ile sadece Bitcoin ve Litecoin alabilirsiniz.
    Altcoinlerden almak için ise bitcoine ihtiyacınız var. Bu yüzden ilk önce bitcoin almanız gerekiyor. Türk Lirası ile bitcoin almak için Türkiye de faaliyet gösteren 3 site var. Koinim, Paribu ve BTCTurk
    Koinim den TL yatırma işlemleri için kimlik bilgileri ve fotoğraf gerekli.
    BTCTurk'te 5000 TL alt limitle TL işlemi yapılabilir.
    Paribu ise günlük 5000 TL fazlası için kimlik bilgilerinizi istiyor.
    Ben işlemleri Paribu'dan yaptım bir sıkıntı çekmedim. Ama paribu dan sadece bitcoin alabiliyorsunuz, altcoin almak için başka bir borsaya ihtiyacınız var. Paribu dan aldığınız bitcoinlerinizi önce oraya havale ediyorsunuz.
    Havale ücreti 0,005 BTC yaklaşık 25-30 TL bir ücreti var.
    Yurtdışında kurulu olan altcoin alabileceğiniz borsalar ise :Poloniex, Bittrex, Binance, Bitfinex, Cex.io vs sayılabilir
    Kendim binance yi kullanıyorum gayet başarılı. Binance ye kayıt olduktan sonra BTC lerinizi Binance ye aktarıp orada BTC ile dilediğiniz altcoinlerden alabilirsiniz.
    Binance, referall programı sayesinde size öneren kişiye komisyon iadesi yapıyor size herhangi bir zararı yada yararı söz konusu değil.
    Binance den benim referansımla hesap açmak için : https://www.binance.com/?ref=16795025
    Başka soruları olan kişilere yardımcı olabilirim elimden geldiğince.
    Yıllardır Bist te işlem yapan biri olarak bu kripto para işini pek güvenli bulmasam da muazzam karların döndüğü bu borsaya ufaktan giriş yapmadan da edemedim. Ama siz siz olun asla lazım olacak para ile ve kaybetseniz de üzülmeyeceğiniz para ile işlem yapın. Asla yatırım tavsiyesi değildir herkes kendi kararını kendisi versin
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

2. btcturke geçen hafta uye oldum.daha birsey almadım.Diyelim bitcoin aldım.Cuzdan almak zorundamiyım.cüzdanı başka bir siteden mi alıyorum.Cuzdan işini tam anlamadım

3. Cüzdan almak zorunda değilsin onlar senin yerine cüzdan da tutuyorlar hee ben onlara güvenmiyorum dersen kendine cüzdan oluşturup oraya alabilirsin.

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Eyvallah kardeşim.Yani şu mu cuzdan alip indirirsem hesabim guvende oluyor.Ama aldığım kurumda bitcoinler durursa ama firma batarsa bitcoinler gider.Farki yok gibi.Kuruma guvendikten sonra sikınti yok

5. Aynen firma iflas ederse ya da hacker saldırısı vs ile çökertilirse tabi zor ihtimal ama bu durumda üstüne bir bardak su içmek gerekir hiç bir güvence yok.

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Şu cüzdan oluşturma işinide anlatsan keşke

7. cüzdan olayını ben de merak ediyorum. diyelim ki birçok farklı coinimiz var. isimlerini buradan gördüğüm kadarıyla atıyorum, btc, ethereum, doge, litecoin vs vs. hepsini bir cüzdana atabiliyor muyuz yoksa her coin için ayrı cüzdan mı oluşturmak gerekiyor ?

8. Cüzdan ile ilgili olarak burada baya bilgi mevcut
    https://medium.com/@Kriptotek/kripto...i-a1118fb78c0a

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •