Sayfa 60/79 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon
Arama sonucu : 629 madde; 473 - 480 arası.

Konu: GSDDE - GSD Denizcilik

1. endeks bazlı gsdde dolar bazlı gıbı dip seviye de . peki neden bu baskı ıle açıklanamaz . bilinmeyen veya açıklanmayan bir durum var veya bir beklenti . hatta bir dönüşüm de yaşayabilir şirket . finansal kiralam aıken gemıcı oldu gemıcı ıken başka bır senaryo olabılır ama yılmazlar bedellı ıle yuzde 10 yakın hısse satarak bedellıye katıldı . bunlar mınnak aıle sırketlerı boyle .

Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    buyuk şoklarda satış baskısına uğramaz demişsiniz ama bugün endeks artı 2 iken eksi idi birde endesk -1 olunca devre kesit ve sonra endeks artı 1.5 oldu ve yıne eksı duzeyde . ufak bı sert satışta içinden geçtiler resmen
    kesin konuşmamak lazım günün geyiğini gedik yaptırdı bu arada 540 k işlemi var ve -440 bin satış tarafında
    Ben düşüncemi yazdım.4,50 maliyetim var hisse ucuz bekliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by chevron Yazıyı Oku
    Bu konuya sektörün içinden biri olarak yorumumu yazayım. Denizcilik şirketleri uluslararası regülasyonlara bağlı olduğundan farklı durumlar oluşabiliyor. Mesela bir geminizle denizi kirlettiniz/denetimlerde uygunsuzluk tespit edildi diğer gemilerinzden olabiliyorsunuz veya iş modeli bozulabiliyor. Mesela son çalıştığım şirkette 5 gemi var ve marshall adalarındada her gemi için ayrı şirket oluşturulmuş. Birinde sıkıntı olunca diğerlerine yansımasın diye.

Bu konuyu kapattık. Bilanço çok hoş. Gemi arzı(bulk carrier) seneye artmayacağından navlunlarda usd bazlı diplere yakın olduğumuzu düşünüyorum. Benim yatırım sebebim ise gelecek gemiyle kapasitenin artışının piyasada fiyatlanmamış olması. İkincisi de bu şirket holding değil holding iskontosu olması saçma olur. Bu çarpanlar düşük.
    Hangi gelecek gemiyle?
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Hangi gelecek gemiyle?
    Japonya da yapılıyor gemi.Geçen sene bedelli yapmıştı hisse satın alınacak geminin parası kur korumalı mevduat hesabında bekliyor. 2023 yılında teslim edilecek gemi.Gerizakalı spekalatör devre kesiyor.Nah alırsın tek lot.Hurdacıya sat dingil japonya da yaptırdığın gemiyi öküz spekalatör.

Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    endeks bazlı gsdde dolar bazlı gıbı dip seviye de . peki neden bu baskı ıle açıklanamaz . bilinmeyen veya açıklanmayan bir durum var veya bir beklenti . hatta bir dönüşüm de yaşayabilir şirket . finansal kiralam aıken gemıcı oldu gemıcı ıken başka bır senaryo olabılır ama yılmazlar bedellı ıle yuzde 10 yakın hısse satarak bedellıye katıldı . bunlar mınnak aıle sırketlerı boyle .
    He patron küfür yiyor twitter da her gün sebep.Bence patron borsacı biz küçük yatırımcılar gibi her gün hisse fiyatına bakıyor.Fakat sağlıklı düşünebilen insan hisse fiyatının yükselişinden keyif alır.Tuhaf olanda bu zaten patron anormal.Normal olan küçük yatırımcı.Ayrıca şirketi yöneten üst yönetim çok başarılı patronda başarılı.Sıkıntı hisse fiyatına yansımaması küfür yemesinin sebebi budur bu kadar basit.

Dün gece neler yazmışım kıyak kafa 14 temmuzda dip yapmış 3,55 hissede sıkıntı yok sadece borsa rallisine katılmadı.

7.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Dün gece neler yazmışım kıyak kafa 14 temmuzda dip yapmış 3,55 hissede sıkıntı yok sadece borsa rallisine katılmadı.
    sorun bu zaten 150 endeksde 330 endekse giderken gsdde 4.50 zirvesınden 4.96 yı zorluyor .4.97 olayım mı olmayayım dıye osmanlı 1 lot alıyor belkı 2100 yılında 9 olur

8. dememe kalmadan osmanlı sımdı 1 lot sarıs yapıyor infoya dondu :9 adamlar testis gecıyor resmen

Sayfa 60/79 İlkİlk ... 1050585960616270 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •