Sayfa 25/81 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon
Arama sonucu : 645 madde; 193 - 200 arası.

Konu: INVEO - İnveo Yatırım Holding A.Ş.

1. Senin hisse gibi sahibininde patronununda a m k erhan denen topac o kadar kar yalanmıydı godoş milletin anasını belledin g z c cgu

2. A m k tardu barlas kadar olamadın patron bozuntusu pd si 3 katı olan menderes tekstili bir twet le ucurdu adam sende pantolonda buruşmuş edavat gibi bak yatırımcıyı bezdirdin itibar nerde gyhol mü geyik holmu belli degil

3. 17 lira kül kömür satılsa hisse başı degeri gercekten kar diye bişey yok demekki gedik hissesinin 25 lira olması sebebiyle degerlemede elindeki gedik hissesini baz aldı 300 tirilyonu öylr acıkladı galiba amk topacı onda da suc yok spk denilen kurum arastırıp sen pd si 9 katı olan gedik yatırımı nasıl degerlemeye sokarsın demiyo

4. GYHOL 31 Mart Bilançosunun Finansal Tablo Dip Notlarında bakıldığında;

GEDİK hisse senedinin Finansal Varlık Gerçeğe Uygun Değer Artışından dolayı GYHOL bilançosuna yaklaşık 456 milyon TL kar yansımış görünüyor..

Hesaplama şekli:
    60.302.824,55 adet Gedik hisse x (10,721 TL - 3,145 TL) = 456 milyon TL kar.

31 Mayısta GEDİK hisse fiyatının düşmesinden dolayı GYHOL bilançosuna Finansal Varlık Gerçeğe Uygun değerin yansıması nasıl olur diye bakıldığında;⁉🤔

Hesaplama şekli:
    60.302.824,55 adet Gedik hisse x (9,55 TL - 10,721 TL ) = 70.6 milyon TL iştirak değerinde azalış olmasından dolayı karında düşme olacağı görünüyor.

31 Mayısa göre şirket karından 70,6 milyon TL azalış olmuş.

31 Mayısa göre;

31 Martta karı 456 milyon TL iken 31 Mayısta karı 385.4 milyon TL ye indiği görünüyor.

Hesaplama şekli tamamen GEDİK hisse fiyatının borsa kapanış fiyatına bağlı olarak hesaplaması yapılıyor.

Ayrıca GEDİK FK oranı 13,89 olup bilanço karına göre kendini bu şekilde yaklaşık 13-14 yılda amorti ediyor diye yorumluyorum.

Ve yine GEDİK PD / DD oranı 5,88 görünüyor ve piyasa değerinin defter değerinden kaç kat yukarıda işlem gördüğünü gösteriyor.

Gedik kapanışı 29 Mayıs 9,55 TL
    Gyhol kapanışı ise 21,90 TL

SPK vb mevzuatların gözden geçirilmesinde ve bunları uzman kişilere anlatılarak yatırımcıların bilançoya baktığında yanlış yorumlama yapılmasının önüne geçilmesinde fayda olabilir.

Şu anda küçük yatırımcı olarak GYHOL borsada FK ve PD/DD baktığımda yanlış yorumlamaktayım. Bunun önüne nasıl geçilebilinir.

Bu vb bu şekilde oluşan değer artışlarının bilançoya kar olarak yansıtılmadan öz kaynaklar içinde raporlanması daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Yoksa bizler bunu çözene kadar çok zarar ediyoruz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

5. bunlar nasıl can verecek ben ona bakarım,benim büyük zararım yok ,lakin yapılan kahpelik ortada ,zararı olana allah sabır versin , imandan yoksun olunca kalbin pislikten örümcek bağlar...

6. Aklın yolu bir.

Twitter paylaşımında Sayın “ Tekniktrader “ kişi Gyhol ile ilgili yorumlarda bulunmuş.

Okumanlı diye düşünüyorum.

7. İyi aile cocugu satıyorgine erhan topac amk

8.  Alıntı Originally Posted by Serçe Yazıyı Oku
    GYHOL 31 Mart Bilançosunun Finansal Tablo Dip Notlarında bakıldığında;

GEDİK hisse senedinin Finansal Varlık Gerçeğe Uygun Değer Artışından dolayı GYHOL bilançosuna yaklaşık 456 milyon TL kar yansımış görünüyor..

Hesaplama şekli:
    60.302.824,55 adet Gedik hisse x (10,721 TL - 3,145 TL) = 456 milyon TL kar.

31 Mayısta GEDİK hisse fiyatının düşmesinden dolayı GYHOL bilançosuna Finansal Varlık Gerçeğe Uygun değerin yansıması nasıl olur diye bakıldığında;⁉🤔

Hesaplama şekli:
    60.302.824,55 adet Gedik hisse x (9,55 TL - 10,721 TL ) = 70.6 milyon TL iştirak değerinde azalış olmasından dolayı karında düşme olacağı görünüyor.

31 Mayısa göre şirket karından 70,6 milyon TL azalış olmuş.

31 Mayısa göre;

31 Martta karı 456 milyon TL iken 31 Mayısta karı 385.4 milyon TL ye indiği görünüyor.

Hesaplama şekli tamamen GEDİK hisse fiyatının borsa kapanış fiyatına bağlı olarak hesaplaması yapılıyor.

Ayrıca GEDİK FK oranı 13,89 olup bilanço karına göre kendini bu şekilde yaklaşık 13-14 yılda amorti ediyor diye yorumluyorum.

Ve yine GEDİK PD / DD oranı 5,88 görünüyor ve piyasa değerinin defter değerinden kaç kat yukarıda işlem gördüğünü gösteriyor.

Gedik kapanışı 29 Mayıs 9,55 TL
    Gyhol kapanışı ise 21,90 TL

SPK vb mevzuatların gözden geçirilmesinde ve bunları uzman kişilere anlatılarak yatırımcıların bilançoya baktığında yanlış yorumlama yapılmasının önüne geçilmesinde fayda olabilir.

Şu anda küçük yatırımcı olarak GYHOL borsada FK ve PD/DD baktığımda yanlış yorumlamaktayım. Bunun önüne nasıl geçilebilinir.

Bu vb bu şekilde oluşan değer artışlarının bilançoya kar olarak yansıtılmadan öz kaynaklar içinde raporlanması daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Yoksa bizler bunu çözene kadar çok zarar ediyoruz.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Kesinlikle haklısınız, incelemeyen o karı ve FK yı gören pat diye dalabilir.

Sayfa 25/81 İlkİlk ... 1523242526273575 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •