Sayfa 30/81 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Arama sonucu : 645 madde; 233 - 240 arası.

Konu: INVEO - İnveo Yatırım Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Serçe Yazıyı Oku
    Sayın bünyas08, Onun ve Sizin yorumunuzu okudum. Okuduğumu doğru anlamış mıyım diye yazmaya çalışıyorum. Sanırım adam doğru tespitte bulunmuş olabilir gibi görünüyor. Yinede doğrudur diyemiyorum.

Okuyup anladığım şu şekilde:

1- Adamın hesabına göre 31.03.2020 tarihinde GYHOL bilançosunda görünen 33.866.000 adet GEDİK hissesinin değerlemesinden bilançoya kar yansıdığını,

2-30.06.2020 tarihinde ise GEDİK hisse fiyatının düşmesinden dolayı karında %13 azalış olacağını bahsetmiş.

3-Buraya kadar bunu net anladım.

4-Fakat bizlere sanki şu noktaya özellikle dikkatimizi çekmek için değinmiş olabilir mi? Benimde okuyunca aklım karıştı ve aklım yatar gibi oldu. Sanki bizlere anlatmak istediği akla uygun gibi geliyor.

Sanki şunu söylüyor gibi;

31.03.2020 tarihinden sonra GEDİK bedelsiz hisse verdiği (Haziran ayında bedelsiz hisse vermiş olabilir) için vermiş olduğu bedelsiz hisse miktarı 31.03.2020 tarihinden sonra olduğu için yeni alınan bedelsiz hisse miktarının 30.06.2020 tarihinde değerlenen tutar kadar karın artacağından bahsetmiş olabilir diye anlıyorum.

bünyas08 Bey sizin yorumunuzu okuduğumda ise siz 31.03.2020 tarihinden sonra aldığı hisse miktarını (Haziran ayında bedelsiz hisse vermiş olabilir) sanki 31.03.2020 tarihinde bilançosunda 60.3 milyon adet varmış gibi değerlendirerek 40.8 milyon TL tutar kadar bir önceki karından azalış olacağını bahsetmişsiniz. Sizin hesabınızda bir hata var diye görünüyorum. Çünkü 60.3 milyon adet hisse 31.03.2020 tarihinde yoktu. 31.03.2020 tarihi bilançosunda 33.866.000 adet olduğu yazıyor.

Sanırım yazan kişinin hesabı ve yorumu mantığıma yakın geldi.

Ben bu şekilde yorulmaya çalıştım. Keşke bunları okusa da bizlere yardımcı olsa diye düşünüyorum.
    hocam arkadaş bayağı bir kafa karıştırmış investing deki yorumlarıda gördüm.anlatmaya çalıştığım şey şu yada arkadaşın anlamadığı şöyleki 31 mart tarihinde yani bölünmeden önce gedik hisse fiyatı 20 tl seviyelerindeydi o dönem gedikin piyasa değeri kaç tl idi 31 haziranda bölündükten sonra hiisse fiyatı 9 33 lira idi piyasa değeri kaç liraydı gedikin bunun cevabına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.yani şirketin iki tarih arasında piyasa değeri düştüğü için değerleme karı eksik gelecek,arkadaş investede milletin kafasını bedelsiz vs.karıştırıp durmuş.amacım hisseyi kötülemek değil elimde hisse var zaten.o tarz yalnış yorum yapmaktansa gedik portföy aş. yi bünyesine kattı değerlemeden eksik gelecek karı gedik portföy karı dengeler yada artıya geçirir diye yorum yapmalıydı.

2. Bilanço hayırlı olsun ...

3. Yeniden degerlemede niye vergi veriyorki kar gercekmi yoksa

4. Özsermayesi kadar kar elde ediyor buna rağmen neden yukarı fırlsmıyor hisse hala

5. Bilanço da sıkıntı var. 2020 ilk çeyrekte özsermaye 520 milyon. 300 milyon kar açıklıyorlar 2. Çeyrekte 820 milyon olması gerekirken 450 milyona düşmüş. Temettü falan da dağıtmadı. Spek şirketi falan mı bunlar. Yüzde 60 70 özsermaye karlılığı olan şirketin hala piyasa değeri defter değeri 1.6? 10 lara 20 kere çıkması kazımdı

6. Eylül 10 genel kurul var %78 acıkladıgı bedelsizi geri cekti dedilerki bu öz sermayeye bu bedelsiz az oldu %500 potansiyel oluştu ve artık nissn mayıs haziran temmuz baskısı agustos ayı ile son bulacak inşallah artık öneri listelerinde bedelsizi dillenmete başladı tkuru gıda bile %900 bedelli ile zirveler kırıyor zararda olan bir firmz tkuru ama gedik türkiyenin fenomeni karadag da finans lisansı londrada yatırım eskişehirde kuduz aşısı biyolaboratuvar vs vs artık %500 ile 250 milyon ödenmiş 1 katriltçyonla öz sermeyaye az kaldı sabır sabır tunelin sonu göründü son ayda 300 bin üzeri alımla gedik toplama sinyalini verdi philip ide tahtadan kovdu kim kaldı sen ben kara kedı artık filmin sonu alcar ın 38 den 117 ye yolculugu gibi gyholde 100 yolcusu hayırlı olsun

7. %500 bedelsiz erhan topac

8.  Alıntı Originally Posted by Mnbb Yazıyı Oku
    %500 bedelsiz erhan topac
    GEDİK HİSSE FİYATINDAN GELEN DEĞER ARTIŞ KAZANCINDAN GÖRÜNEN KAR GÖLGE KAR OLUP BUNDAN DOLAYI OLUŞAN KARIN BEDELSİZ SERMAYE ARTIŞINA KONU OLMUYOR.

Bunun haricinde bilançoda görünen karın olması halinde bu karın sermayeye eklenmesinde bedelsiz hisse verebilir.

Benim hesabım böyle çıkıyor. YTD

Sayfa 30/81 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •