Sayfa 1/10 123 ... SonSon
Arama sonucu : 78 madde; 1 - 8 arası.

Konu: En Az On Kez Seyredilecek Filmler.........

1. En Az On Kez Seyredilecek Filmler.........

Selamlar,
    Kendimce iyi bir film izleyicisi ve koleksiyoncusuyum.
    Yıllar içinde beğendiğim filmlerden oluşturduğum bir arşivim de var.
    Vizyonu takip etmeye gayret ederim. Bazen beklediğim bir filmde harika zaman geçirirken, bazen de ciddi hayal kırıklığı yaşıyorum. Bunun yanında defalarca izlesem de keyif aldığım filmler var.
    Sinemaya ilişkin çeşitli platformlardaki film tavsiyeleri dikkat çekici şekilde genellikle vizyona bağımlı oluyor. Biraz bu nedenle bu başlığı açıyorum. Vizyondan bağımsız, kaliteli ve defalarca seyredilesi yapıt var.
    Başlığı açmamın ikinci nedeni; kendime bu konuda yazılı bir arşiv biriktirmek.
    Üçüncü nedeni ise, konuya ilgili kişilerden dikkatimden kaçanlar konusunda film tavsiyesi almak.

Paylaşımlarımda dikkat edeceğim hususlar:
    1. Vizyondan bağımsız,
    2. Kendimin mutlaka izleyip çok beğendiği,
    3. Tür/format/dil/ülke v.b. ayırımı gözetilmeyen,
    4. Sanatsal kaygıların taşınmadığı, (ana fikrim eğlence çünkü)
    5. IMDB v.s. derecelendirmelerinin, izleyici puanlarının (manipülatif) dikkate alınmadığı paylaşımlar olacak.

Umarım konu ile ilgilenenlere (bana da) faydalı olur, her türlü katkıya açığız

Vira Bismillah diyerek başlayalım.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

2. Al Pacino nun bana göre harika oynadığı bir film ile başlayalım: KADIN KOKUSU
    Etkileyici finali ve ünlü tango sahnesi çok sevildi.
    Önemli ayrıntı;
    Bu filmdeki performanslarıyla bundan sonrası için herkesin çok şey beklediği yönetmen Martin Brest ve başrol oyuncularından Chris O'Donnell' ın sonraki performanslarinin tam bir hayal kırıklığı olmasıydı.

Yani bu güzel film sadece Al Pacino yu yüceltti.
    1.Haddini. 2.Hesabını.

3. Devam...

Sıradaki "en az 10 kez seyredilecek film"

DJANGO UNCHAINED...

Aslında Tarantino hayranı değilim. Ancak bu film benim kriterlerime göre 10 kez izlenip yine de sıkmaz.

Detay; Başrol aslında Will Smith için yazılmış ancak oynayan Jamie Foxx olmuş ve Foxx filmde kendi atına binmiş. Ayrıca, yardımcı oyuncu Christopher Waltz sinema tarihinde yardımcı oyuncuların oynadığı en uzun sahneleri oynamış. İlginç ve eğlendirici diyaloglara da dikkat derim.
    1.Haddini. 2.Hesabını.

Beni etkileyen , eğlendiren ve düşündüren bir film .

''Kafa karıştıracak kadar kışkırtıcı.'' ''Being There'' yayımlandıktan sonra Yazar Jerzy Kosinski, başrol oyuncusu Bahçıvan Chance'den "Benim bahçemden veya bahçemin dışından temin edilebilir'' yazılı bir telgraf aldı. Kosinski, telgrafa iliştirilmiş telefon numarasını tuşladı, hattın diğer ucundaki kişi Peter Sellers'dı. Sellers gerçekten de rolü aldı ve akıllardan uzun süre silinmeyecek bir oyunculuk sergiledi. Modern bir komedi klasiği olan bu filmdeki performansıyla National Board of Review, Altın Küre Oyuncu ve Oscar ödüllerini almaya hal kazandı.Tüm hayatını kendisini Washington DC'deki evine kapatarak geçiren Chance ''usta'' olmak için birbirleriyle yarışan brokerların (brokerlardan birisi ikinci Oscar ödülünü kazanan Melvyn Douglas) olduğu hükümet çevrelerine doğru yanlış bir adım atar. Chance'in de söylediği gibi izlemekten büyük keyif alacaksınız.

http://tamfilmizle.com/filmizle/merh...e-dublaj-izle/
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Harika.....
    İlgi ile takip ettiğim british burada paylaşım yapıyorsa sırtımız yere gelmez.
    1.Haddini. 2.Hesabını.

Saygılar, sevgiler.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7. Gazı aldık, devam edelim.
    Sıradaki "En az 10 kez seyredilecek film" imiz; APOCALYPTO...

Bu başlıkta (bazıları belki burun kıvırır) birden çok Mel Gibson yapımı olacak. Hem aksiyon hem de dram bir arada bu yapımda. Tansiyonun hiç düşmediği 10 izlemeliklerden.

Detay; film orijinal yerli dilinde çekilmiş/yayınlanmış ve oyuncuların neredeyse tamamının ilk oyunculuk deneyimleri olmuş.
    1.Haddini. 2.Hesabını.

Beğendiğim başka bir film.

DEVLET DÜŞMANI / ENEMY OF THE STATE

Robert isimli adam tesadüfen siyasi bir cinayetin önem arz eden delillerine ulaşır. Ama bu durum sıkıntıdır çünkü devletin istihbarat ekibinin hedefi olur. Tehlikeli ajanlarla birlikte yüksek teknoloji kullandıkları cihazlarda onun izini sürmektedir. Devlet öyle teknolojik şeylere sahiptir ki onun kaçacağı her noktayı kolayca bulmakta ve ona kaçış yeri bırakmamaktadır.

http://www.fullhdfilmcehennemi2.net/...aj-izle.html/2

Sayfa 1/10 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •