Sayfa 3/881 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 7047 madde; 17 - 24 arası.

Konu: METRO - Metro Holding

1. önümüzdeki hafta galibin toplayip bedelliyi kendine mi yapma niyeti var yoksa bedelliye elinde lot olan ky.katilsin niyetimi var anlicaz...benim bildigim şu ki ky.nin cogu 80/1.2 arasi yuklu ise kimse bedelliye katilmak zorunlulugu hissetmez satar devameder ky.
    ...yok eger 1.2/1.6 arasi yuklu ky. cok ise bu ky.lerin bedelliye katilmasina zorlamak icin 1tl altinda seyreder...benim galibin hissesine yonelik bakis acim bu simdilik...
    ...fakat buyuk resme bakinca galipcimin niyeti (ceptocep) yontemi ile yeni hisselerin cogunu kendi almak isteyen bir gorunumde...bu gorunumunu tahsisli hevesi ile gosterdi zaten...zaten 1tl.lik 250m hisse alma niyeti varken 300m. hisseye neden 1tl. vermekten kacinsin diyor insan...galibin niyeti benim gorüsüm bedelliden olabildigince hisse alabilmek...sonucta parayi verende kendi olacak kasada kendinde duracak...yani verdigi para zaten cebinden cikmayacak...fakat 300m. hisse sifir maliyetle....ne goz doldurur ama...bu senaryo tutarsa galipcim haftaya yada bedelli onayi spkdan ciktiktan bolunmeye kadarki arada hisseyi 1/1.5 arasi toplayabilir..mben ky.de cok hisse oldugu kanisinda degilim cunku galip metroyu 1.6 civarlarina kadar surdu ve geri donusu kademeli oldu yani taban taban donup mal sattigi hissedari kelepcelemedi...bu yonden dusunursek koza hikayesine inanip o donem alanlar kademe kademe duserken bunun kiza hikayesinin gazi gecince stop lost yapmis olabilirler diye dusunuyorum...
    ...bakalim haftaya spkya basvurur 1ila 2aya onay/red belli olur...

2.  Alıntı Originally Posted by SonsuR Yazıyı Oku
    önümüzdeki hafta galibin toplayip bedelliyi kendine mi yapma niyeti var yoksa bedelliye elinde lot olan ky.katilsin niyetimi var anlicaz...benim bildigim şu ki ky.nin cogu 80/1.2 arasi yuklu ise kimse bedelliye katilmak zorunlulugu hissetmez satar devameder ky.
    ...yok eger 1.2/1.6 arasi yuklu ky. cok ise bu ky.lerin bedelliye katilmasina zorlamak icin 1tl altinda seyreder...benim galibin hissesine yonelik bakis acim bu simdilik...
    ...fakat buyuk resme bakinca galipcimin niyeti (ceptocep) yontemi ile yeni hisselerin cogunu kendi almak isteyen bir gorunumde...bu gorunumunu tahsisli hevesi ile gosterdi zaten...zaten 1tl.lik 250m hisse alma niyeti varken 300m. hisseye neden 1tl. vermekten kacinsin diyor insan...galibin niyeti benim gorüsüm bedelliden olabildigince hisse alabilmek...sonucta parayi verende kendi olacak kasada kendinde duracak...yani verdigi para zaten cebinden cikmayacak...fakat 300m. hisse sifir maliyetle....ne goz doldurur ama...bu senaryo tutarsa galipcim haftaya yada bedelli onayi spkdan ciktiktan bolunmeye kadarki arada hisseyi 1/1.5 arasi toplayabilir..mben ky.de cok hisse oldugu kanisinda degilim cunku galip metroyu 1.6 civarlarina kadar surdu ve geri donusu kademeli oldu yani taban taban donup mal sattigi hissedari kelepcelemedi...bu yonden dusunursek koza hikayesine inanip o donem alanlar kademe kademe duserken bunun kiza hikayesinin gazi gecince stop lost yapmis olabilirler diye dusunuyorum...
    ...bakalim haftaya spkya basvurur 1ila 2aya onay/red belli olur...
    sonuç olarak bedelli onayı gelene dek hisseyi ne yapar, surundururmus panikletirmi bildmem lakin bedelli onayiyla birlikte hisse 1.2/1.5 arasina ivmelenir eger galip bedava hisse istiyor ise...

Bedellide tıpkı tahsisli gibi reddedilirse o zaman hangi oyunu kuracak

Çek yukarı bedelsiz sermaye arttır bizden ne istiyorsun tıfıl..
    Yatırım tavsiyesi değildir (YTD)
    "Berkin..."

5. bedelli iptal olduğu gün 80 kuruşa günü birlik basmıştı , haberi verip tavan yaptı, her ne olursa olsun yeni bi haber gelene kadar hisseyi aşağı basıp panik halindeki ky den 1 in altında ne kadar alabilirse almanın derdinde olacağını düşünüyorum..(almaya niyeti varsa da yoksa da 1 in üstüne atmasına hiçbir sebep yok sanki )

116 bin borsada olası düzeltmeler yada geri gelislerde dinsiz imansiz milli fındık kurdumuzun hissenin canına okuyacağı besbelli..

Ancak.. 1 TL altında bedelli sermaye artışı olmayacağı bilgisi doğruysa, ( eş zamanlı sermaye azaltim artirim diye bişey vardı , 1 TL konusun da net bilgisi olan varsa paylassa iyi olur ) vakti olan yine bekler satmaz 1 in altında tahminimce..

tahminimce 80-100 arası bir banta sıkıştırıp spk haberine kadar tesetereye sokabilir hisseyi, ve niyeti bedelliye katılımın ky tarafinca da iştiraki ni istiyorsa yine uyduruk başka bir haber eşliğinde hisseyi yukarı surebilir.. ancak bu düşük bir ihtimal gibi geliyor bana..

insan evladı olsa , zaten 250 milyon hisseye tahsisli talip olan adam, 1 lirada tutarak hisseyi isteyen versin kardeşim der.. daha da insan evladı ise 120 lere doğru götürüp herkesin zararsız ziyansiz ayrılışına müsade eder ki hiç sanmıyorum..

sıkıntılı günler bizi bekliyor sanki yine, ve zararına satmayan zarar etmez borsadaki tek kural.. sadece zaman ..

cumaniz mübarek olsun mesajı mi önce geldi kap haberi mi onu takip edemedim aklımı kurcalayan tek şey bu şimdilik

6.  Alıntı Originally Posted by hürkan Yazıyı Oku
    bedelli iptal olduğu gün 80 kuruşa günü birlik basmıştı , haberi verip tavan yaptı, her ne olursa olsun yeni bi haber gelene kadar hisseyi aşağı basıp panik halindeki ky den 1 in altında ne kadar alabilirse almanın derdinde olacağını düşünüyorum..(almaya niyeti varsa da yoksa da 1 in üstüne atmasına hiçbir sebep yok sanki )

116 bin borsada olası düzeltmeler yada geri gelislerde dinsiz imansiz milli fındık kurdumuzun hissenin canına okuyacağı besbelli..

Ancak.. 1 TL altında bedelli sermaye artışı olmayacağı bilgisi doğruysa, ( eş zamanlı sermaye azaltim artirim diye bişey vardı , 1 TL konusun da net bilgisi olan varsa paylassa iyi olur ) vakti olan yine bekler satmaz 1 in altında tahminimce..

tahminimce 80-100 arası bir banta sıkıştırıp spk haberine kadar tesetereye sokabilir hisseyi, ve niyeti bedelliye katılımın ky tarafinca da iştiraki ni istiyorsa yine uyduruk başka bir haber eşliğinde hisseyi yukarı surebilir.. ancak bu düşük bir ihtimal gibi geliyor bana..

insan evladı olsa , zaten 250 milyon hisseye tahsisli talip olan adam, 1 lirada tutarak hisseyi isteyen versin kardeşim der.. daha da insan evladı ise 120 lere doğru götürüp herkesin zararsız ziyansiz ayrılışına müsade eder ki hiç sanmıyorum..

sıkıntılı günler bizi bekliyor sanki yine, ve zararına satmayan zarar etmez borsadaki tek kural.. sadece zaman ..

cumaniz mübarek olsun mesajı mi önce geldi kap haberi mi onu takip edemedim aklımı kurcalayan tek şey bu şimdilik
    Aynen öyle salakmiki hisseyi yükseltsin adamin derdi ücbeşmilyon lot değil hedefi mevcut elindeki lot miktarini en az ikikatina yada%90 lara tasimak hemde 1 lira ve altindaki fiyattan ondan sonra büyük hareketler başlar ancak ondan sonra dd ve üstü görülür amaç en ucuzdan hissenin çok buyuk bolumunu elde etmek akli varsa hisseyi yukseltmeyecektir fiyat nekadar ucuzsa bedellide okadar pay demek oluyor.0.95-1.05bu aralarda sayar taki bedelli onayi ve işlemden sonrasina kadar.sonucta taahhüt var anlayin yani!..Y.T.D

Bir bildiğim varsa birşey bilmediğimdir

Alıntı Originally Posted by hürkan Yazıyı Oku
    bedelli iptal olduğu gün 80 kuruşa günü birlik basmıştı , haberi verip tavan yaptı, her ne olursa olsun yeni bi haber gelene kadar hisseyi aşağı basıp panik halindeki ky den 1 in altında ne kadar alabilirse almanın derdinde olacağını düşünüyorum..(almaya niyeti varsa da yoksa da 1 in üstüne atmasına hiçbir sebep yok sanki )

bu tip grup hisselerinde her zaman seneryo vardır.önemli olan zaten kendi hisselerini buradan küçük yatırımcıya pazarlamak.
    bizim küçük yatırımcılarda böyle bir kasa bir masa içi boş şirketlerini alıp satmaya çok hevesliler.
    en kısa yoldan köşeyi dönmek için bu tip hisselere bulaşıncada zarar etmeden kurtulmalarıda çok zor.
    adamlar çok iyi oyun kuruyorlar.her zamanda bu tip grup şirketlerinde böyle olmuştur.
    bu tip hisseleri alınca en büyük riski almışsın demektir.zarar etme riskini.
    her zaman bu tip grup şirketlerinde hikaye haber vardır.
    bıktırırlar hisseyi elinizden alana kadar 1-2- yıl beklerler.o aradada tekrar dökülenleri toplamaya başlarlar.
    daha sonrada biraz hareketle yukarı doğru çekerek hisseyi duruma göre bazen yüzde 100-200-300 nereden müşteri alıcı yüksek alıcı bulunursa bir haberlede güzel küçük yatırımcıya cazip gelen bir haberlede yavaş yavaş topladıklarını yani kendi hisselerini istedikleri yerlerden pazarlayacaklardır.
    bu borsalarda hep böyle oluyor.malesef bizlerede yediriyor adamlar.kafa karıştırıp her zaman kendi hisselerini istedikleri gibi istedikleri yerlerden alıp satıyorlar.şunun takası bunun takası sanki olmuş gibide inandırılıyoruz.yabancı takası dedikleri kendi takası kim bilecek kiimbilir kaç hesap üzerinden kendi hisselerini karşılıklı alıp satıyorlar.buradaki yatırımcılarıda bir güzel ikna ediyorlar.grup şirketleri hisselerine ne yabancı gelir nede yerli büyük yatırımcılar.gelse gelse buralardaki 2-3 bin küçük yatırımıcıyı her zaman güzel bir ilizyonla kendi hisselerini pazarlayacaklardır.buradan şirketlerine para kazandırmanın en ucuz en güzel yöntemi budur.tek bu grup şirketi için değil diğer borsada işlem gören şirketlerdede aynı yöntemle hisse pazarlayarak fon temin etmektedirler.kimdenmi bu tip hisselerden çok para kazanacağını zanneden küçük yatırımcılardan.
    küçük yatırımcıyı ise koruyacak yeterli düzenlemeler yok.
    bu tip hisselerde ne seneryo biter.nede yatırımcılar bu tip hisselerden vazgeçerler.
    şirket istediği parayı bankalardan kredi çekerek temin etmektense çünkü oralara faiz ödeyerek borçlanacaklar.
    buradan ise istedilleri kadar para bulma imkanları var.inşallah bir günde bu tip şirket hisselerini taşıyanlar kar etsinler.zarar etmemek için bunlardan uzak durmak kesinlikle gerekir..ytd.dir.

bu nedir boyle ;
    bedelli yapacam dedi sonra vazgeçti....tahsisli dedi olmadı....
    şimdi tekrar bedelli ....
    ne mutlu TÜRK üm diyene

Sayfa 3/881 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •