Sayfa 119/563 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 945 - 952 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1. Sn hayek güzel paylaşımlar yapmışsın elinize emeğinize sağlık:
    Ben bunlardan şunu anlıyorum güleryüz bedelli sermaye attıracak.
    ortak larından para alacak kendi iştiraki olan a1 cap.sermayesini
    yükseltip halka arz edecek doğru mu anlamışım acaba?

a1 capitalin sermayesini artiracak bu dogru ama halka arz konusunu bilemiyorum. ben sadece a1 halka arz edilirse degeri ne olur diye bir analizde bulundum.

Alıntı Originally Posted by yhekinoks Yazıyı Oku
    Sn hayek güzel paylaşımlar yapmışsın elinize emeğinize sağlık:
    Ben bunlardan şunu anlıyorum güleryüz bedelli sermaye attıracak.
    ortak larından para alacak kendi iştiraki olan a1 cap.sermayesini
    yükseltip halka arz edecek doğru mu anlamışım acaba?

yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    habere gel!!!! rtalb'de beklenilen sermaye artiriminin bedelli ya da bedelsiz seklinde degil de tahsisli olacagini anlamis bulunuyoruz.

simdi asil soru su ? 43.5 milyonluk tahsisli sermaye artirimi derken ?
    - toplami 43.5 milyon olan tahsisli artirimdan mi bahsediyoruz.
    - yoksa 43.5 milyon ile sermayeyi 41 den 84.5 milyona cikaracak bir tahsisliden mi bahsediyoruz . bu durumda gulerin rtalb deki paylari %63'un ustune cikar ama bu durumda rtalb'ye 1 milyara yakin para koymasi lazim. katarli ortak bulmadiysa ilk şık olur ancak
    43.5 m TL lik fon 43.5m nominal lota karşılık gelmez zannımca. Mesela 21.75 TL'den kullanılsa tahsisli, sadece yeni 2m lot RTA hissesi elde etmiş olur, yeni sermaye de 41m'den 43m'ye çıkar.

bende ayni fikirdeyim cünkü öbür turlu 1 milyar nakit bulmak lazim !

ama kap haberi yazın olarak epey kafa karistirici
     Alıntı Originally Posted by Batakçı Yazıyı Oku
    43.5 m TL lik fon 43.5m nominal lota karşılık gelmez zannımca. Mesela 21.75 TL'den kullanılsa tahsisli, sadece yeni 2m lot RTA hissesi elde etmiş olur, yeni sermaye de 41m'den 43m'ye çıkar.

5. Bende Info var hocam sayende birde A1 ortaklığımız oldu çok düşmüş hisse en azından belki BIST dususlerinde korur diye dusunuyorum

bunu dipnotta gozden kacirmisiz. Toplami 49.9 milyonluk bir tahsisli olacak.

sn. batakçı'nin not ettigi gibi 2 milyon nominal degere tekabul eder kabataslak, tabi spk kararini gorecegiz bu konuyu da not edelim

daha epey zaman var bu konuya doneriz

izahnameyi guncellediklerine gore bu haftaki spk bulteninden bir sey beklemek hata olur gibi.

sermaye artirimi onayi onumuzdeki hafta ya da ondan sonraki hafta persembeye kalabilir. Subat ortasi gibi ! A1'in mali tablolari ile ayni zamana denk gelecek sanirim, beklentiler subat ortasina sıkışıyor bu durumda

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    mesela oyak yatırım halka arz icin hazırlık calismalarina baslamis gozukuyor. Bu muazzam halka arz ikliminden faydalanacaklar, akilli kurum.

acikcasi A1 Capital'in sermaye artirimi sonrasi bu tur bir hamle burada da bekliyorum. Sermayesi 100 milyona cikarilmis bir A1 Capital'in halka arzi minimum 1.3 -1.5 milyar arasi birpiyasa degeri ile olur dusuncesindeyim.

oyak yatirimin esas sozlesme tadili sonrasi izahnamesi ortaya cikinca bize bir fikir verecektir diye dusunuyorum. Ne kadar bir piyasa ederi olduguna kesin ulasmis oluruz a1 capitalin

A1 capital 1.5 milyar TL piyasa değeri🙂
    Yatırım tavsiyesi değildir yanına yazdiklarm tamamen kendi hayal ürünümdür dikkate almayınız olarak eklerseniz daha bilgilendirici olur

Sayfa 119/563 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •