Sayfa 122/563 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 969 - 976 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1. Diyelim ki A1 kapital halka arz olacak.min ne kadar süre önceden bildirilmesi gerekiyor?

bildirim olmaz , hazirliklar olur, biz ancak spk asamasinda ogrenebiliriz, belki bir ihtimal yonetim kurulu karar aldiginda olabilir
     Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku
    Diyelim ki A1 kapital halka arz olacak.min ne kadar süre önceden bildirilmesi gerekiyor?

ama murat guler cok zeki bir insan.

iki adet sirketi A1 Capital ve Rtalb gibi iki ölü şirketi muazzam kar eden ve buyuyen bir şirket haline getirebilmek kolay iş değil. Bu iki şirketin 2019 ve 2020 bilancolari arasindaki farka bakmak yeterli, fark degil daglar var.

BU SEBEPLE hazir 2020 yili kari bu kadar yuksek iken ve piyasada ki halka arz talebine iştah inanilmaz iken ve halka arz carpanlari muazzam iken A1 Capitali halka arz edecektir. Muazzam bir gelir potansiyeli var cunku, kacirmayacaktir

(bugun oyak yatirim gibi.kurumsal bir sirket bile halka arzi dusunuyor cunku bir daha bu firsat ele gecmeyebilir)

a1 capital'in tahmini halka arz analizini de yapmistim. 2020 yili.90-100 arasi bir kar bekliyorum ve ortalama 13 fk ile acilsa 1.3 milyar piyasa degeri ile acilir. Muazzam bir deger.

acilis sekli de sermaye artirimi seklinde olur. Ornegin ;

sermayeyi 100'den 125'e cikaririr. (25 milyon lotu halka arz eder)

guler yatirim da mesela ek satis koyar %4 (5 milyon da ek satis yapar)

bu durumda 25 milyon lot × 11 lira = 275 milyon lira A1 Capital'in kasasina girer.

5 milyon × 13 lira (ek satisi ikinci tavandan yapar) = 65 milyon da guler yatirimin kasasina girer.

toplam da 340 milyon kaynak yaratilir.

guler yatirim ise bu 65 milyon ile neler yapmaz ki, hersey yapabilir. inanilmaz buyume potansiyeli yaratilir

20 subat gibi a1 capital'in bilancosu gelir o zaman tekrar analiz yapariz, anlayacaginiz bizde satilacak hisse yok hele 11 den hic yok
    Son düzenleme : hayek; 31-01-2021 saat: 17:36.

4.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    ama murat guler cok zeki bir insan.

iki adet sirketi A1 Capital ve Rtalb gibi iki ölü şirketi muazzam kar eden ve buyuyen bir şirket haline getirebilmek kolay iş değil. Bu iki şirketin 2019 ve 2020 bilancolari arasindaki farka bakmak yeterli, fark degil daglar var.

BU SEBEPLE hazir 2020 yili kari bu kadar yuksek iken ve piyasada ki halka arz talebine iştah inanilmaz iken ve halka arz carpanlari muazzam iken A1 Capitali halka arz edecektir. Muazzam bir gelir potansiyeli var cunku, kacirmayacaktir

(bugun oyak yatirim gibi.kurumsal bir sirket bile halka arzi dusunuyor cunku bir daha bu firsat ele gecmeyebilir)

a1 capital'in tahmini halka arz analizini de yapmistim. 2020 yili.90-100 arasi bir kar bekliyorum ve ortalama 13 fk ile acilsa 1.3 milyar piyasa degeri ile acilir. Muazzam bir deger.

acilis sekli de sermaye artirimi seklinde olur. Ornegin ;

sermayeyi 100'den 125'e cikaririr. (25 milyon lotu halka arz eder)

guler yatirim da mesela ek satis koyar %4 (5 milyon da ek satis yapar)

bu durumda 25 milyon lot × 11 lira = 275 milyon lira A1 Capital'in kasasina girer.

5 milyon × 13 lira (ek satisi ikinci tavandan yapar) = 65 milyon da guler yatirimin kasasina girer.

toplam da 340 milyon kaynak yaratilir.

guler yatirim ise bu 65 milyon ile neler yapmaz ki, hersey yapabilir. inanilmaz buyume potansiyeli yaratilir

20 subat gibi a1 capital'in bilancosu gelir o zaman tekrar analiz yapariz, anlayacaginiz bizde satilacak hisse yok hele 11 den hic yok
    Tüm senaryolar gerçekten çok güzel.tek soru işareti dolaşımdaki lot sayısı.bu kadar akıllı bı adam neden glryhin hepsini dolaşıma sokmuş olsun.dolasimda görünen ama murat güler tarafindan sahip olunan lot sayısı tahmini var mı?

5. A1 Kapital kar patlaması yapmış. RTA da öyle. Glryh Fk'sı 12 aylıkta 3'ün altına inecek muhtemelen . Bedelli sermaye artışına bile gerek yok aslında ama şirketi daha da büyüteceklerse , daha büyük karlar gelecekse bu fiyatlara gerilemesi çok mantıksız Ortada ya çok büyük bir dolandırıcılık var ya da şirketi ele geçirme ve - veya dışarıdaki hisseleri toplama baskısı söz konusu. Sonuçta ortada bir küçük yatırımcıyı rezil etme ********liği var yine.

piyasada hisse mi var ? ben goremiyorum olsa olsa 30 milyon hissenin 5-6 milyonu dagitilmis gerisi toplu vaziyette. takasa biraz bakilsa net anlasilir.

takastan anlamayanlar ise gunluk islem miktarina kademelere alan satana baksa o da anlar.

ama rtalb'de epey bir mal verilmis ona birsey diyemem.
     Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku
    Tüm senaryolar gerçekten çok güzel.tek soru işareti dolaşımdaki lot sayısı.bu kadar akıllı bı adam neden glryhin hepsini dolaşıma sokmuş olsun.dolasimda görünen ama murat güler tarafindan sahip olunan lot sayısı tahmini var mı?
    yatırım tavsiyesi değildir

bugunku piyasa degerinden guler yatirimin fk si 6.5 ve gelecek kar ile 4-4.5 olacak. bistte faaliyetinden elde ettigi kar ile daha ucuz bir sirket yok.

ayrica bedelli sermaye artirimi bana gore bu sirket icin cok iyi. cok ilerleme saglamasina vesile olacak, detaylarini yukarida incelemistim.
     Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    A1 Kapital kar patlaması yapmış. RTA da öyle. Glryh Fk'sı 12 aylıkta 3'ün altına inecek muhtemelen . Bedelli sermaye artışına bile gerek yok aslında ama şirketi daha da büyüteceklerse , daha büyük karlar gelecekse bu fiyatlara gerilemesi çok mantıksız Ortada ya çok büyük bir dolandırıcılık var ya da şirketi ele geçirme ve - veya dışarıdaki hisseleri toplama baskısı söz konusu. Sonuçta ortada bir küçük yatırımcıyı rezil etme ********liği var yine.

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    piyasada hisse mi var ? ben goremiyorum olsa olsa 30 milyon hissenin 5-6 milyonu dagitilmis gerisi toplu vaziyette. takasa biraz bakilsa net anlasilir.

takastan anlamayanlar ise gunluk islem miktarina kademelere alan satana baksa o da anlar.

ama rtalb'de epey bir mal verilmis ona birsey diyemem.

Takas dökümünü buraya atabilme şansınız var mı?

Sayfa 122/563 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •