Sayfa 143/563 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 4501 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

tamam ben bilmiyorum , bu islerden de anlamam zaten !!!?

ama size sunu tekrar ifade edeyim insanlari yaniltiyorsunuz ama en kotusu kendiniz de bu duruma inaniyorsunuz

neyse

bundan sonra guler ve rtalb forumuna yazmayacagim. size birakiyorum , investing tadinda devam ettirin.

siz dahil tum yatirimci arkadaslara da hayirli kazanclar diliyorum.
     Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    A1 Capital, RTA'nın % 43 iştiraki veve RTA yılsonunda 80 milyon TL civarında gelecek olan kârın o miktarda ortağı. A1'in 2020 yılsonu kârını 80 milyon TL bekleyen de sizsiniz zaten ben değilim. Yani kabaca 35-40 milyon TL arası para gelecek RTA'a. Nereden gelecek A1'den. Peki A1'in yapacağı % 100 bedelliye ne kadar para vermesi lazım RTA'nın (50 milyon * % 43) 21.5 milyon TL. Yani A1'den gelecek olan paranın neredeyse yarısı zaten RTA'nın kasasında kalacak. Bu yönüyle, RTA'nın kurmayı planladığı fabrika için 1 kuruş ilave sermayeye ihtiyacı yok. Bakın RTA'nın kendi faaliyetlerinden elde edeceği kârı daha hiç yazmadım.

Yaz siz finansal verinin ne olduğundan bihabersiniz ya da bunları duymak işinize gelmiyor. Ben herkese yazıyorum bu mesajları, rahatsız oluyorsanız alıntılayıp durmayın ya da beni engelleyin gitsin.
    yatırım tavsiyesi değildir

2. Sn hissedar, sn hayek lütfen atışmaya girmeyin ikiniz de gayet değerli paylaşımlar yapıyorsunuz medeni bir tartışma ortamı içinde sinirlenmeyin lütfen teşekkürler.

3. Hiç bir konuda hiç kimseyi yanılıtmıyorum. A1 Capital, RTA'nın % 43 oranında iştirakidir. İsteyen aşağıdaki KAP sayfasından baksın:

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bil...yi-ticaret-a-s

Haliyle, A1'in 2020 yılında elde etmesi beklenen 80 milyon TL.lik kârının % 43'ü RTA'nın kasasına girecektir. Bu da yaklaşık 35 milyon TL yapar. Bu paranın 21.5 milyon TL'lik kısmı kasaya hiç girmeden A1'in sermaye artışında kullanılacak. Kalanı da kasaya girecek. Bu para da Malatya'daki yatırımı hoplaya zıplaya yapar. Bütün dediğim budur.

Burada eksik ya da fazla ne varsa bilen yazsın. Yanıltıyorsun bilmem ne geyikleri değil, rakam yazın bana. Matematik yani.

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hiç bir konuda hiç kimseyi yanılıtmıyorum. A1 Capital, RTA'nın % 43 oranında iştirakidir. İsteyen aşağıdaki KAP sayfasından baksın:

Haliyle, A1'in 2020 yılında elde etmesi beklenen 80 milyon TL.lik kârının % 43'ü RTA'nın kasasına girecektir. Bu da yaklaşık 35 milyon TL yapar. Bu paranın 21.5 milyon TL'lik kısmı kasaya hiç girmeden A1'in sermaye artışında kullanılacak. Kalanı da kasaya girecek. Bu para da Malatya'daki yatırımı hoplaya zıplaya yapar. Bütün dediğim budur.

Burada eksik ya da fazla ne varsa bilen yazsın. Yanıltıyorsun bilmem ne geyikleri değil, rakam yazın bana. Matematik yani.
    Temettü dağıtacak firma niye bedelli açıklasın biraz zeka çok şeyimi istiyorum A1 80 milyonu temettü dağıtacak sonra 50 milyon bedelli yapacak eee 30 milyon eksiye geçti bu zekalara hayranım A1 büyüyor ve büyümeye devam edecek bir kaç yıl temettü dağıtmamalı

5. Hisse.net te kaliteli yorum yazmanız veya Investing te küfürleri sıralamanız hiçbiri maalesef hissenin yönüne gidişatına etki etmiyor.Bu Murat Güler tam bir vampir ama piyasanın kurallarını çiğneyecek kadar güçlü değil. Bugün indirir haftaya çıkarır sonra gene indirir bilmem ama bu PUŞT MURAT 24 üzerini ya seve seve ya si2e si2e gösterecek. Oyunun kuralı bu. YTD

6. spk tahsisli sermaye artışında %20 marja izin veriyor yani fiyat 10 tl ise 8-12 tl arasındaki fiyatı onaylıyor
    büyük ihtimal 20-22 civarında bir fiyata tahsisli başvurusu yaparlas spk sıkıntı çıkarmaz ama hissede baskıya neden olur
    rta vergi beyanında 12 milyon karşılık gideri var büyük ihtimal yüksek bir siparişte parayı alamadılar karşılık ayırdılar buda karlılığı bayağı geri çekmiş karşılık gideri olmasa a1 ve diğer iştirak hariç 25 milyon gibi kar açıklayacaktı şimdi 14 civarı kar gelmiş görünüyor
    Son düzenleme : tarik1234; 19-02-2021 saat: 17:07.

7.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Temettü dağıtacak firma niye bedelli açıklasın biraz zeka çok şeyimi istiyorum A1 80 milyonu temettü dağıtacak sonra 50 milyon bedelli yapacak eee 30 milyon eksiye geçti bu zekalara hayranım A1 büyüyor ve büyümeye devam edecek bir kaç yıl temettü dağıtmamalı
    Niye bedelli açıklasın sorusu güzel soru. Cevabı: 2020 yılında elde ettiği kâr gerek RTA gerekse de GLRYH kasasına girmesin diye. Başka türlü nasıl kasada kalacaktı o para ? Şifreli kasaya koyup başına bodyguard mı dikeceklerdi ?...

8.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Hiç bir konuda hiç kimseyi yanılıtmıyorum. A1 Capital, RTA'nın % 43 oranında iştirakidir. İsteyen aşağıdaki KAP sayfasından baksın:

Şirketin kar etmesi bunları ortakları ile paylaşacak anlamına gelmiyor. A1 Capital temettü vermezse bu sene, RTA'nın kasasına buradan 1 kuruş para girmez. O sebeple A1 Capital'in sermaye artırımı için gereken parayı bu tahsisli artış ile elde edecek.

Sayfa 143/563 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •