Sayfa 144/563 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by coltra Yazıyı Oku
    Şirketin kar etmesi bunları ortakları ile paylaşacak anlamına gelmiyor. A1 Capital temettü vermezse bu sene, RTA'nın kasasına buradan 1 kuruş para girmez. O sebeple A1 Capital'in sermaye artırımı için gereken parayı bu tahsisli artış ile elde edecek.
    Yanlış...Gerek RTALB gerekse de GLRYH A1'in ana ortağı konumunda ve elde ettiği kârı bu ortaklara payları oranında vermek zorunda. Vermemek için bu tip yollara başvuruyorlar zaten.

2.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Yanlış...Gerek RTALB gerekse de GLRYH A1'in ana ortağı konumunda ve elde ettiği kârı bu ortaklara payları oranında vermek zorunda. Vermemek için bu tip yollara başvuruyorlar zaten.
    Ya bu cahillerin özgüveni ne olacak ? Bir gündür kaç kişi senin yanlışlarını düzeltiyor ne inatçı çıktın yaz Google’a dünyadan haberin yok her yazdığın yanlış hala neyi savunuyorsun anlamıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Ya bu cahillerin özgüveni ne olacak ? Bir gündür kaç kişi senin yanlışlarını düzeltiyor ne inatçı çıktın yaz Google’a dünyadan haberin yok her yazdığın yanlış hala neyi savunuyorsun anlamıyorum
    Cahil sensin. Kâr payı ile temettü arasındaki farktan bile haberin yok. SPK.’nın Seri: 4, 27 No’lu tebliğini aç oku biraz.

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Cahil sensin. Kâr payı ile temettü arasındaki farktan bile haberin yok. SPK.’nın Seri: 4, 27 No’lu tebliğini aç oku biraz.
    Ben mali müşavirim kime neyi anlatıyorsun hala vermek zorunda diyor şirketin kar dağıtımını yk teklif eder genel kurul onaylar kimse kimseye bişey vermek zorunda değil konsolide finansal tablo açıklayanlarda kar ve öz sermaye konsolide gösterilir daha ne iddia ediyorsun A1 isterse 1 milyar kar açıklasın genel kurul karar almazsa temettü dağıtmaz sen ortaksan genel kurul ilgili maddesi iptali için dava açarsın

5. Sabahtan beri ben de aynı şeyi söylüyorum zaten, anlaman mı kıt senin ? Netice itibariyle A1 Capital, elde ettiği kârı vermemek için bedelli sermaye artırım kararı alıyor; RTALB ya da GRLYH'nun kasasına para girmeyecek sonuçta. Hepsi Muratçığımın cebine. Sen de burada mali mali debelen.

6. Mali müşavirmiş...Adam bu işin kompedanı olmuş diyorum gelmiş bana ne anlatıyor.

7. cahille münakaşa yapılmaz ama bu ortalığı sana bırakacağımız istediğin gibi sallama olanağı vereceğimiz anlamına gelmez burada okuyan insanların doğru bilgilendirilmesi esas sadece seni görmezden geleceğiz

8. Anlamak için birkaç defa okudum gönderileri 🙂
    Hissedarxd arkadaşın demeye çalıştığı bedellinin bir ihtiyaç değil bir seneryo olduğu. Katılıyorum buna.

Diğer arkadaşlar bedelliyi mutlak olarak kabul edip teknik cevap vermeye çalışıyorlar. Anlamsız anlaşmazlık orda!

Arkadaşlar yüzyılın fırsatını en güzel yerinden yakalamış RTA, ana hissedarı Güler. Güler de nasıl becerdi yer zarar gosterebilmiş.

İlk 2 çeyrekte malı %100 kârla satabilmiş bir şirket RTA. Pazarlama giderini incelerseniz kafayı yedirir.

Patron, destek için.aldigi lotlardan bile milyonlar koydu kasaya nasıl o kadar kâr gösterebiliyor? Şirket hiç bir faaliyet kâr yapmasa kendi hissesini alsattan vurdu voleyi. Nerede,yok?

Bedelli vs. Amaç çok açık. Kontrolü tekrar ele alması gerek. Tahsisli vs. O cepten bu cebe

Sayfa 144/563 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •