Sayfa 163/563 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

hacim ortalamalari mart ayinda da gayet güzel. günlük 3.02 milyar ortalamalarimiz devam ediyor. 3 aylik 195-200 milyar ile tarihi hacimlerimize ulasilacagini umuyorum.

Buna karşın 3 aylik a1 capital'de beklentim sn. tarik1234 ile paralel min. 15 - 18 milyon arasinda bir kar

bu arada a1 capital 2020 yilinda
    1Q : 76M hacim : 9 milyon net kar
    2Q : 90M hacim : 36.5 milyon net kar (burada 12.3 milyon Rta pay satis kari var) dusersek : 24.2 milyon kar
    3Q : 144M hacim : 14.5 milyon net kar
    4Q : 188M hacim : 13.1 milyon net kar

Toplam kar : 498M hacim : 73.2 milyon net kar (12.3 milyon dus = 60 milyon kar)

Bu yil 780M - 800M arasi hacim beklentimi surduruyorum (+ en az 1 halka arz bekliyorum) = Bu yil 75-80 milyon net a1 tarafinda kar beklentisi icindeyim.

Bu arada rtalb tarafinda bizim icin cok onemli olmasada ciddi bir ciro artisi olacak diye dusunuyorum, kar oranlarinin dususunu de gorecegiz ama ciro da son ceyrek konsolide de muazzam bir patlama gorebiliriz.

burdan bize kabataslak 13-14 kar yazacak. 46.5 milyon a1 capital'den toplam 60 civari kar guler tarafinda kar olusur. (belki 65 olabilir)

yarin bu kagit 10 lira altina , piyasa degeri 300 altina gelir dolayisi ile f/k 5'in altina gelir. ve bu kar tamamen kurumlar vergisi odenmis faaliyetten gelen tertemiz ele gecen kar

4.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    hacim ortalamalari mart ayinda da gayet güzel. günlük 3.02 milyar ortalamalarimiz devam ediyor. 3 aylik 195-200 milyar ile tarihi hacimlerimize ulasilacagini umuyorum.

Buna karşın 3 aylik a1 capital'de beklentim sn. tarik1234 ile paralel min. 15 - 18 milyon arasinda bir kar
    Ciro ile kar arasında nasıl bir korelasyon var anlamadım. Mesela benim şirketim aynı gün içerisinde alıp sattığım maldan tek bir komisyon ücreti alıyor. Ama tek taraflı işlemlerde al sat komisyonu ayrı. Muhtemelen A1 de hatırlı bazı müşterilerine uyguluyordur bunu. Yani oradan tutarlı bir rakam çıkmaz bana kalırsa.

size gore bir korelasyon yok benim incelemelerime gore ise var

varmi yokmu oldugunu cok degil mayis ayinda ogrenmis oluruz. burda tek.onemli olan yeni acilan subelerin maliyet yansimalari
     Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Ciro ile kar arasında nasıl bir korelasyon var anlamadım. Mesela benim şirketim aynı gün içerisinde alıp sattığım maldan tek bir komisyon ücreti alıyor. Ama tek taraflı işlemlerde al sat komisyonu ayrı. Muhtemelen A1 de hatırlı bazı müşterilerine uyguluyordur bunu. Yani oradan tutarlı bir rakam çıkmaz bana kalırsa.

6. Ben zaten yok demedim; bu konuda her şirketin stratejisi farklı, mesela işlem yaptığım 4 ayrı kurumdan biri % 0.5 komisyon alıyor düşük işlem hacmim nedeniyle, bir diğeri % 0.1 ?!...

Gibi. Bunu demek istedim ama siz A1'i iyi tanıyor ve var diyorsanız saygı duyarım. Diğer konu ben buradaki beklentinin finansal sonuçlar olduğuna inanmıyorum. Adamın niyeti kabak gibi ortada.

boşverin su akar yolunu bulur sn. hissedarxd

biz neler gorduk, burda da farkli bir hikaye yok hep ayni bilinen seyler

ben sirketi yatirim yapilir buluyorum, beklentileri de mevcut datalari da bence cok makul.

1 yil aefes'te bekledik 1 yilimiz da burda gecsin. bu senenin yatirim yapilir sirketi olarak bunu portfoyumde tutacagim.

10 lira altinda alimlarimi cok artiririm.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Ben zaten yok demedim; bu konuda her şirketin stratejisi farklı, mesela işlem yaptığım 4 ayrı kurumdan biri % 0.5 komisyon alıyor düşük işlem hacmim nedeniyle, bir diğeri % 0.1 ?!...

Gibi. Bunu demek istedim ama siz A1'i iyi tanıyor ve var diyorsanız saygı duyarım. Diğer konu ben buradaki beklentinin finansal sonuçlar olduğuna inanmıyorum. Adamın niyeti kabak gibi ortada.

8. Kağıt çok toplu, kademelerde derinlik namına bir şey yok, ki parası olanın da girmeye cesaret edemeyeceği bir yapıda. Kağıdı almak önemli değil önemli olan satacağın zaman alıcısının olması. Elimde 5K lot var bazen tabana kadar versem dip yapacak sığlıkta. Gel de şimdi bu tahtadan 100K - 150K lot al. Hadi aldın nasıl satacan.

Sayfa 163/563 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •