Sayfa 481/563 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1. MG nin elindeki en büyük koz imtiyazlı hisseler. Şirketteki 0,15 payıyla bizlerle top gibi oynuyor ve anlaşılan o ki bu oyun uzun bir süre daha devam edecek.

Sn Hayek, MG nin imtiyazının iptali için toplu hareket etmeyi önermişti. Galiba benim dışımda bu konuyu ciddiye alıp sn Hayek e dönüş yapan olmamış.

bence hissedarlar olarak bu konuyu yeniden değerlendirmemiz gerekiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by mamadov Yazıyı Oku
    MG nin elindeki en büyük koz imtiyazlı hisseler. Şirketteki 0,15 payıyla bizlerle top gibi oynuyor ve anlaşılan o ki bu oyun uzun bir süre daha devam edecek.

Sn Hayek, MG nin imtiyazının iptali için toplu hareket etmeyi önermişti. Galiba benim dışımda bu konuyu ciddiye alıp sn Hayek e dönüş yapan olmamış.

bence hissedarlar olarak bu konuyu yeniden değerlendirmemiz gerekiyor.
    Yok ben varım bu konuda hatta hergün yazıyorum. Kesinlikle en büyük problem İMTİYAZLI HİSSELER dir. Fakat ne yapabilir konusunda kanun koyucu ile çalışılması gerektiğini düşünüyorum. Kişisel başvuru , mahkeme falan olmaz ancak devleti idare edenleri buna inandırmamız lazım. Yoksa gerisi lafı güzaf olur. Meclise bu yönde yapılabilecek baskının olumlu sonuçlar doğurabiliceği. Arkadaşlardan daha iyi bilen vardır ama degismesini istenilen yönetmelik , tüzük,kanun vs için Meclise başvuru yapabiliyoruz. Tabi daha önceden bir halk hareketi lazım ki yapılan başvurular sümen altı edilmesin.

M2101K9AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Para pul olunca imtiyazlı hisseler gündeme gelmiş..
    Geçmiş olsun.
    40 kere yazdım burada imtiyazlı hissler var 5-10 kuruş al sat hissesinden öteye gitmez diye ama siz tanımadığınız görmediğiniz 1-2 kişinin hayalinin peşinden gittiniz.
    Karamsarlığa düşmeyin belkide çıkar , maç henuz bitmedi ama karşı takım sahada 12 kişi oynuyor !!!

Alıntı Originally Posted by bensattımgitti Yazıyı Oku
    Para pul olunca imtiyazlı hisseler gündeme gelmiş..
    Geçmiş olsun.
    40 kere yazdım burada imtiyazlı hissler var 5-10 kuruş al sat hissesinden öteye gitmez diye ama siz tanımadığınız görmediğiniz 1-2 kişinin hayalinin peşinden gittiniz.
    Karamsarlığa düşmeyin belkide çıkar , maç henuz bitmedi ama karşı takım sahada 12 kişi oynuyor !!!
    12 kişi olsa iyi en az 14 kişi oynuyor!

5. imtiyazlı hisseler konusunda %bir milyar herkes haklı
    borsanın en büyük kanayan yarası imtiyazlı hisseler
    imtiyazlı hisse olur ama x y zkişilerin payı %40 altına düştümü otomatik iptal olmalı
    şuanki durum maalesef dolaşımdaki hisseyi arttırıp hak etmedikleri halde şirket yönetimine devam etmelerini sağlıyor
    asliye ticaret mahkemesinde dava açılabilir
    *** halka arzlarda imtiyazlı hisselerin imtiyazına göre değerlenmiyor teknik konu
    şirketin sermayesi 50 milyon ve şirket değerinide 500 milyon olsun
    yatırım şirketi ne yapıyor 500/50:hisse başı 10 dan halka arz yapıyor
    ama bu şirketin 5 milyon hissesi imtiyazlı olsun her hisse yk 15 oy hakkı versin
    yatırım şirketin bu 5 milyon hisseyi 10 tl den hesaplaması saçmalık
    bu hisseler normal hisseden çok daha değerli yani 25 tl olmalı
    bu durumda
    5.000.000*30:150 milyon
    350000000/45000000=7,77 kuruştan halka arz yapılmalıydı
    yada gulerdeki gibi 50 hisse yönetimin %51 seçme hakkı olsun o 50 hissenin değeri 80 milyondan aşağı olmaz
    yatırım şirketi kaçtan yaptı 10 yani imtiyazlı hisseleri normal hisseymiş gibi gösterdi
    buradan yürürseniz iptal ettirebilirsiniz

6. Hepinizin dediği gibi imtiyazlı paylar olmasa A1 kapitali 600 milyona satışa çıksa kapış kapış gider.. üstüne RTA beleşe verirdik. ..

sadece 21.5 milyon usd piyasa değeri ile işlem görür noktada olmak gerçekten üzücü. bu şirket yıl sonu kabataslak 110-120 milyon kar getirecek ve 3 fk ile işlem görecek

şirket 6 ocak 2021 tarihinde 2.16 görmüş. o gördüğü dip noktada iken bile 35 milyon usd imiş.

(13-15 nisan 2020 tarihinde ana çıkış trendine başlamadan hemen önce 1.15 seviyesindeymiş. işte o nokta 20-21 milyon usd seviyesi)

tamamen sözün bittiği noktadayız. bu sebeple artık çok ilgilenmiyorum ne yaparsa yapsın. zaten dikkat ederseniz yazmıyorum da uzun süredir. alıp satmıyorum da tamamen bıraktım.
    Son düzenleme : hayek; 16-12-2021 saat: 19:16.

Anlamıyorum adam neden bu fiyata hisselerini geri almaz..

Bir dost

Sayfa 481/563 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •