Sayfa 139/563 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Arkeo_Antik Yazıyı Oku
    Bedelli bölünmenin geciktirilmesinin sebebi ne olabilir acaba...Satilmayan rüchanlara alim garantisi verdiğinden dolayi...Sayin Murat Güler bir seyler pesindemi derdim ama birsey bulamadim..mantikli...#izmdc normalde daha beceriksiz bir sirkettir bu konularda adam bir gün sonra bölündü ..ytd

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kanun gereği Murat Güler alım garantisi vermek zorunda bu garanti verilmeden bedelliye spk zaten izin vermiyor

murat guler icin kolay is, a1 capitaldeki alacaklarindan duser konu kapanir
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Kanun gereği Murat Güler alım garantisi vermek zorunda bu garanti verilmeden bedelliye spk zaten izin vermiyor

3. Tarik bey resmi yukleyemedim..öyle bir kanun yok..izmdc ve glryh bedelli kap bilgiseline bakin...taahhud birinde var birinde yok...eger spk sartli onay verdiyse ki sanmiyorum..burda hataniz var....düşunceniz kati ise...Lutfen kanun metnini koyun.selamlar.

4. Dolayisi ile Murat gülerin taahhüdünün normal sartlarda pozitif yansimasi lazim...

evet taahhüt spk açısindan mecburi bir uygulama degildir.

ayrica spk bu konuları şarta bağlamaz.

ama şirket sahibi açısından bu taahhüdü vermek ciddi bir prestijdir, yatirimcilara siz para veriyorsunuz ama vermezseniz ben verip bedelliyi tamamlayacagim toptan pazarda islem yaptirmayacagim demektir.
     Alıntı Originally Posted by Arkeo_Antik Yazıyı Oku
    Tarik bey resmi yukleyemedim..öyle bir kanun yok..izmdc ve glryh bedelli kap bilgiseline bakin...taahhud birinde var birinde yok...eger spk sartli onay verdiyse ki sanmiyorum..burda hataniz var....düşunceniz kati ise...Lutfen kanun metnini koyun.selamlar.

yatırım tavsiyesi değildir

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    evet taahhüt spk açısindan mecburi bir uygulama degildir.

ayrica spk bu konuları şarta bağlamaz.

ama şirket sahibi açısından bu taahhüdü vermek ciddi bir prestijdir, yatirimcilara siz para veriyorsunuz ama vermezseniz ben verip bedelliyi tamamlayacagim toptan pazarda islem yaptirmayacagim demektir.

Halka açık ortaklıkların bedelli sermaye artırımı yoluyla çıkarılacak paylarının halka arzı
    MADDE 12 – (1) Halka açık ortaklıkların bedelli sermaye artırımlarında Kurula başvuru öncesinde aşağıdaki işlemler yapılır:
    a) Kayıtlı sermaye sisteminde yönetim kurulu, artırılacak sermaye miktarını ve satış esaslarını belirleyen bir karar alır.
    b) Esas sermaye sisteminde yönetim kurulunca, esas sözleşmenin sermaye maddesinin değişikliğini içeren madde tadil tasarısı hazırlanır. Madde tadil tasarısı, konuya ilişkin yönetim kurulu kararı ve ortaklığın mevcut sermayesinin ödendiğine ilişkin mali müşavir raporu ile birlikte, Kurulun uygun görüşünü almak üzere Kurula gönderilir. Madde değişikliğine ilişkin Kurulun uygun görüşünü takiben azami altı ay içinde yapılacak genel kurul toplantısında sermaye artırımı kararı alınır. Altı ay içerisinde genel kuruldan geçirilerek onaylanmayan tadil tasarısı geçerliliğini yitirir.
    II. KISIM 10

c) Yeni pay alma haklarının kısmen ya da tamamen kısıtlanmak istenmesi durumunda; bu hususun, kayıtlı sermaye sisteminde esas sözleşme ile yetkili kılınmış yönetim kurulunun alacağı sermaye artırımı kararında, esas sermaye sisteminde ise genel kurulun alacağı sermaye artırımı kararında açıkça belirtilmesi gerekir. Bu genel kurulda, yeni pay alma haklarının kısmen ya da tamamen kısıtlanmasının genel kurul toplantı gündemine alınmış olması ve yönetim kurulu tarafından yeni pay alma haklarının kısıtlanma nedenlerinin ortakların bilgisine sunulması zorunludur. Kayıtlı sermaye sisteminde, yönetim kurulunun yeni pay alma haklarını kısıtlama kararı, Kurulun kayıtlı sermaye sistemine ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde ilan edilir.
    (2) Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen işlemlerden sonra bu Tebliğin 3 numaralı ekinde, payları GİP listesinde bulunan ortaklıklar tarafından ise bu Tebliğin 4 numaralı ekinde belirtilen belgelerin eklendiği bir dilekçe ile sermaye artırımına ilişkin yetkili organ kararının tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ortaklık ya da yetkili kuruluş tarafından izahnamenin onaylanması için Kurula başvurulur.
    (3) Esas sermaye sisteminde artırılacak sermayeyi temsil eden paylardan satılmayanlara ilişkin satın alma taahhütnamesi verilmesi zorunludur.
    Şair burada açık açık söylemiş

bu konuya bir daha bakalim sn. tarik1234 cok gec oldu

gerci cok onemli bir husus degil
    Halka açık ortaklıkların bedelli sermaye artırımı yoluyla çıkarılacak paylarının halka arzı
    MADDE 12 � (1) Halka açık ortaklıkların bedelli sermaye artırımlarında Kurula başvuru öncesinde aşağıdaki işlemler yapılır:
    a) Kayıtlı sermaye sisteminde yönetim kurulu, artırılacak sermaye miktarını ve satış esaslarını belirleyen bir karar alır.
    b) Esas sermaye sisteminde yönetim kurulunca, esas sözleşmenin sermaye maddesinin değişikliğini içeren madde tadil tasarısı hazırlanır. Madde tadil tasarısı, konuya ilişkin yönetim kurulu kararı ve ortaklığın mevcut sermayesinin ödendiğine ilişkin mali müşavir raporu ile birlikte, Kurulun uygun görüşünü almak üzere Kurula gönderilir. Madde değişikliğine ilişkin Kurulun uygun görüşünü takiben azami altı ay içinde yapılacak genel kurul toplantısında sermaye artırımı kararı alınır. Altı ay içerisinde genel kuruldan geçirilerek onaylanmayan tadil tasarısı geçerliliğini yitirir.
    II. KISIM 10

c) Yeni pay alma haklarının kısmen ya da tamamen kısıtlanmak istenmesi durumunda; bu hususun, kayıtlı sermaye sisteminde esas sözleşme ile yetkili kılınmış yönetim kurulunun alacağı sermaye artırımı kararında, esas sermaye sisteminde ise genel kurulun alacağı sermaye artırımı kararında açıkça belirtilmesi gerekir. Bu genel kurulda, yeni pay alma haklarının kısmen ya da tamamen kısıtlanmasının genel kurul toplantı gündemine alınmış olması ve yönetim kurulu tarafından yeni pay alma haklarının kısıtlanma nedenlerinin ortakların bilgisine sunulması zorunludur. Kayıtlı sermaye sisteminde, yönetim kurulunun yeni pay alma haklarını kısıtlama kararı, Kurulun kayıtlı sermaye sistemine ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde ilan edilir.
    (2) Bu maddenin birinci fıkrasında belirtilen işlemlerden sonra bu Tebliğin 3 numaralı ekinde, payları GİP listesinde bulunan ortaklıklar tarafından ise bu Tebliğin 4 numaralı ekinde belirtilen belgelerin eklendiği bir dilekçe ile sermaye artırımına ilişkin yetkili organ kararının tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ortaklık ya da yetkili kuruluş tarafından izahnamenin onaylanması için Kurula başvurulur.
    (3) Esas sermaye sisteminde artırılacak sermayeyi temsil eden paylardan satılmayanlara ilişkin satın alma taahhütnamesi verilmesi zorunludur.
    Şair burada açık açık söylemiş

Bu izmir demir celik kap bildirimi

Burada patron ya da hakim hissedar alim taahhudunde bulunmuyor. Ama zaten kalan paylarin toptan pazarda satisi icin aracilik sozlesmesi imzalandiginda bu bir taahhut olmus oluyor

mesela buna benzer ostim bedellisini gosterebiliriz. Bu pazarda zaten araci.kurum paylari satiyor. Bkz. "Bedelli Sermaye Artırımında Kullanılmayan Rüçhan Hakkı Tutarı Hk. | Ostim Endüstriyel Yatırım ve İşletme A.Ş." https://www.ostimyatirim.com.tr/bede...i-hk-blogu-251

ama bazi sirketler ozellikle patron tarafindan aktif kurgulanan sirketlerde patron en sonda kendi taahhudunu de veriyor. Bu sanirim spk 'ya guven vermek icin ya da yatirimcisina
    Son düzenleme : hayek; 18-02-2021 saat: 01:57.

Sayfa 139/563 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •