Sayfa 116/563 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 4500 madde; 921 - 928 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

guler icin, a1 capital tarafinda minimum 55 milyon kar bekliyorum 2020 toplaminda ! (a1 capital'in 85-90 arasi kar edecegini dusunuyorum)

rta tarafinda ise 13 milyon kar bekliyorum.

toplamda 68-70 milyon net kar 2020 icin acik beklentisi icindeyim.

su an sirket 320 milyon piyasa degerine sahip ! su an 4.5 fk gibi islem goruyor bana gore.

ve bu kar gercek bir kar , degerlemeden gelen bir kar degil.

her acidan bedava ! rta piyasa degeri epey pahali ama goruyorum insanlar guler ve rta'yi bir tutuyor. guler icin rta'dan gelen paranin bana gore pek bir onemi yok (ama rta 2020 de 90-100 kar yazarsa rta'yi da kimse tutamaz)

bana gore su an bu sirketin min. 20 lira olmasi lazim. o da minimum deger olarak soyluyorum. soyle bir degerleme de yapayim size 90 milyon kar eden a1 capitalin 15fk uzerinden (diger benzer 4 araci kurumun fk ortalamasi bu) bugun degeri 1.350 milyon TL'dir. sadece rta paylarini bile ciksaniz %53'ü gulerin. sadece burdaki deger 710 milyon.

sirket ise 320 milyona islem goruyor. ki rta'da %25 hissesini dahil etmiyorum. bu acidan bana gore su an piyasanin en ucuz kalmis 3 sirketinden biri !!!

hatta o 3 sirketinde en ucuzudur. gordugum diger 2 si hedef ve ozak gyo'dur (ama ozak'in kari gayrimenkul degerlemesinden ve hedefin kari da halka acik sirketlerinin piyasa degerlerinin yukselmesinden geliyor) buradaki kar ise tamamen faaliyetten geliyor

portfoy degeri ile bakarsak - kabataslak :

a1 capital : %53 × 1.35 milyar = 710 milyon TL
    rta : %25 x 1.2 milyar = 290 milyon TL

Toplam = 1 milyar TL / 30 milyon sermaye

hisse basi = 33 lira olmasi gerekir

bu acidan da degerlendirin

cok az hissem var ama alislari yarindan itibaren kademeli artirmayi planliyorum. hakkimizda hayirlisi olur insallah

yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : hayek; 17-01-2021 saat: 16:22.

bir de a1 capital ve rta'nin ortaklik yapisini sadelestirelim 30.09.2020 itibari ile

A1 Capital :

%44 guler yatirim
    %10 Icg finans (%90 guler yatirimin)

bu durumda a1 capital'in net %53'ü guler yatirimin portfoyunde yer almaktadir.

Rta :

% 17.59 Icg finans (%90 guler yatirimin)
    % 8.41 guler yatirim

bu durumda rta'nin net %24.25'i guler yatirimin portfoyunde yer almaktadir.

AYRICA guler yatirim

rta , A1 Capital'in %43'une hakim oldugundan burdan da (%24.25 ortakliktan gelen) A1'in %10.4'unu dolayli kontrol etmis oluyor.

bu hesaba gore dogrudan + dolayli olarak A1 Capital'in % 63.4 unu guler yatirim holding kontrol etmektedir.

bir de rta analizi yapalim ama bunu yine gulerin hikayesine uygun bir bicimde yapacagiz.

bugun rta 1.2 milyar TL'ye islem goruyor ve 9 aylik kar 49.5 milyon TL ! fk 25 cok yuksek degil ama yaklasik degerinde islem goruyor.

rta a1 capitalin %43'une sahip (ve gulerde yaptigimiz analiz gibi) 1.35 milyar A1'in piyasa degeri uzerinden sadece 600 milyon TL'lik bir portfoye sahip ama A1 halka acik olmadigi icin karliligi uzerinden gidelim.

Yil sonu itibariyle A1'den Rta'ya gelecek kar (85-90 bekledigimiz icin) : 38 milyon gibi bir rakam olacaktir. Bununla birlikte saglik alaninda kendisinin min. 20 milyon kar uretecegini dusunuyorum. ikisinin toplami : 58 milyon TL gibi bir rakam olacaktir.

birde %55'ine sahip olduklari A1 yasamdan da min. 17 milyon kar beklentisi icindeyim. Toplamda 75 milyon kar gelebilir yil sonu icin. ki burda bazi analistler karin toplamda 100 milyon civari bile gelebilecegini ifade etmelerine ragmen , ben muhafazakar bir beklenti icindeyim 75 milyon kar gelir diye bekliyorum.

bu durumda su anki fk sini korumasi durumunda piyasa degerini 45 TL hisse basi fiyata ve 1.875 milyar TL rakama tasir. Bu durumda gulere dusen pay %25 uzerinden kabataslak portfoyunde 450 milyon olur.

su an guler 320 milyona islem goruyor ama sadece rta paylari 450 milyon olur ki rta bazi analistlerin dedigi gibi 100 kar getirirse o zaman kopar orasi bizim paylar 500'u bile gecer.

ayrica gulerin bedelliden kasaya 90 milyon da para girecegini dusunursek 40-50 lira etmesi normal hale gelecektir.

aslinda bu murat gulerin elinde hisse yok, kucuk yatirimcilar bir platformda birlesip sirketin cogunlugunu ele gecirebilme durumu olsa muazzam bir olay olur !!! belli bir oranda birlesilebilse yonetim kurulunu el degistirebilir. Murat Gulerin 2 adayina karsi 3 aday ile idare el degistirmis olur ))) şaka tabi

bu sayfadaki son analizimdir. arada ozel bir durum olursa yazarim. bu acidan tüm arkadaslara bol kazancli ve bereketli bir yatirim olmasini diliyorum. hakkimizda hayirlisi olsun

Son düzenleme : hayek; 17-01-2021 saat: 21:11.

günes balcikla sivanamaz atasozu aklima geldi birden nedense

Benimde aklima;
    "Kazanin dogurduguna inaniyoruzda, oldugune niye inanmiyoruz" sozu geliyor.
    Go gore gore ha bugun yukselecek ha yarib diyerek simdilik portfoyu yariya indirdik.
    Teknik yorum yapan arkadaslar vardi nedense onlarin hic sesi solugu cikmiyor. Cok merak ediyorum acaba suanda hangi hissenin teknigini inceliyolat.

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdığım hiçbir şeyi önemseyip dikkate almayın. Kafam iyidir

sn. xhalukx

evet insanlarin maliyetler yuksek anliyorum psikolojiyi asiri bozuyor, son derece haklisiniz.

ancak birileri burada kazanin öldüğüne inanmanizi istiyor.

ilüzyona aldanmayin
     Alıntı Originally Posted by xhalukx Yazıyı Oku
    Benimde aklima;
    "Kazanin dogurduguna inaniyoruzda, oldugune niye inanmiyoruz" sozu geliyor.
    Go gore gore ha bugun yukselecek ha yarib diyerek simdilik portfoyu yariya indirdik.
    Teknik yorum yapan arkadaslar vardi nedense onlarin hic sesi solugu cikmiyor. Cok merak ediyorum acaba suanda hangi hissenin teknigini inceliyolat.

SM-N980F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. hergün eksi,ne olacak bu kağıdın hali.ortaklar varmı umut.

bu hafta spk onayi beklentim cok zayifti ama onumuzdeki 2 hafta icinde onay gelecektir.

onumuzdeki hareket plani cercevesinde bakarsak

- 2 hafta icinde sermaye artirimi icin spk onayi
    - 1 ay icinde A1 Capital'in bilanco beklentisi
    - Hemen sonrasinda A1 Capital'in sermaye artirimi basvurusu
    - 1.5 ay icinde guler yatirimin bilanco beklentisi

hepsi olumlu ...

yarin asagi sarkarsa alici olacagim. bu seviyeler benim icin cok ideal noktalar. gelecek bilanco ile fk 4 - 4.5 olacak cunku

bu arada gedik, info, osmen, ismen uctu gitti. A1 capital'in degeri her gecen gun artiyor. dogrudan %53 dolayli %63.5 bize ait.

cok onemsemiyorum ama rtalb'nin de bilancosu bana gore iyi gelecek ve ardindan bir sermaye artirimi karari gelecek gibi duruyor. Ama %25'i bize ait oldugu icin cok da onemli degil... bizim amiral gemimiz A1 Capital

hazir piyasa olusmusken 2021in ortasinda A1 Capital'in halka arzini da yaparlarsa tadindan yenmez, bence bunu yonetim bir degerlendirmeli ??? en az 1.3 milyar lira piyasa degeri ile halka arz yapilir, emsallerine bakilirsa

Sayfa 116/563 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •