Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 14 madde; 9 - 14 arası.

Konu: Türkiye'de Maaşlar

Saç kesme işini benim alman moser hallediyor 5 senedir!! tak 3 numarayı çim biçer gibi biç hemide hijyenik

2. Aynen bir MOSER de bizde var. Zaten tepemde saç yok, yanları da nizama sokmak kolay.

Ailece el becerimiz iyidir çok şükür. Oto tamirinden alçıya-sıvaya-boyaya, dikişten elektrik-elektroniğe kadar birçok işte bilgimiz ve becerimiz var. Sadece berbere değil, hiç bir ustaya para kaptırmıyoruz. Bu şekilde yılda en az 1-2 bin TL cebimizde kalıyor.

Tanıdığım bir berber patır patır daire alıp duruyor. Zaten deli para kazanıyor adam. Varsın bizden kazanmayıversin nolcak.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. Bende kıdemli Moser'ciyim. Zannediyorum 7-8 yıl olmuştur.

İşçilik yine Türkiye'de ucuz, gelişmiş ülkelerde çok daha pahalı.

4. Ben tam tersi düşünüyorum. Berberler çok az kazanıyor. Mahalle arasında bir berber 10-15 TL alıyor. 1 saat uğraşıyor. Brüt 10-15 Tl kazanıyor. (erkek berberleri). Çok uç örnekler her meslekte var. Ama normalde TR'de işçilik çok ucuz. Ustayı evine çağırıyorsun. Bir şeyler yapıp gidiyor 50-100 TL alıyor. Ama bir ayakkabı alıyorsun 150-200-TL.

Sizin dediğiniz gibi ayda 10 Bin TL kazanan elektrikçi çok azdır. Ancak, bir toplu konutun/sitenin işlerini almıştır v.s. ama normal mahalledeki elektrikçiler net 10 kazanamaz. 10 ciro yapsalar bile, kira+vergi+personel dediğinizde, elinde net 5 Bin TL kalmaz.

Zaten çok kazansalardı, 6 km'de 1 değil, 100 metrede 1 elektrikçi görürdünüz. Bir zaman internet cafelerde çok para kazanıyordu ve her 100 metrede bir net cafe vardı.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    77
    Türkiyedeki ekonomi batmış durumda maaşlar desen zaten kime yetsin bence çoğu insanın hakkını yiyorlar iyi forumlar

6. SGK LILARA 2008 SGK REFORMU DARBESİ SONUÇLARI ...

ocak 2007 de en düşük ssk emekli maaşı 500 TL iken şimdi 1000Tl,
    en düşük memur emekli maaşı ocak 2007 de 672 TL iken şimdi 2375 TL,sebep 2008 SGK reformu buna sebep oldu...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •