Sayfa 201/570 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

1. bimaş gıbı ornekler çok nadır istisnalar ..genelde defter değerinin altında işlem yapıyor borsada çoğu şirket .ben yatırımlarımı bu istisnaları ornek alarak yapmam hicbirzaman ..hissenin düşüş yolunu uzun goruyorum ben ..halka arz ederken zaten adamlar 4 kat yuksek fıyattan verdıler ...ustune ustluk alıcı cekmek ıcın bıde tavan yaptırıp ordan dosedıler ...şimdi tavan umuduyla bırsuru insan var burda bekleyen...fakat gerceklerı ne zaman gorucekler .hısse defter degerine ulasında akıllları basına gelmıs olucak ınsanların ...zaten o zamanda iş işten gecmıs olucak ...izleyelım gorelım ...benım nacizane tecrubem bu....kımse etkılenmesın yazdıklarımdan

2. aynen insanlara hayal satıcaksın , o zaman ıyı adam oluyorsun....acı gerceklerı yazdıgın zaman kucuk beyınlı adamlar cıkıp burda hakaret edıyorlar ....

3. Bugün dönüş yapmasını bekliyorum ..naçizane görüşüm

4. gecen haftada cok bekleyen vardı dönüşü )) ha dondu ha donecek diye diye zaten bu hale geldi millet ))

5.  Alıntı Originally Posted by trader07 Yazıyı Oku
    gecen haftada cok bekleyen vardı dönüşü )) ha dondu ha donecek diye diye zaten bu hale geldi millet ))
    haklıysan akşama itibarını veririm

6. her gün tahtayı canlı izliyorum ve takasları takip ediyorum ele verecek iki kurum var toplamın %40 ına sahip onlar da satış yapmıyor ve takaslarda da azalışları yok, tam tersine alttan toplama peşinde herkes, mesele iki gün önce yfas 100 bin aldı çekildi kenara, dün ünlü 40 aldı çekildi,bir yandan güven kaybetmemek için aşağı çok gitmesini istemiyorlar diğer yandan alttan yeterince toplayamadıkları için yükseltmiyorlar. endeks de kötü bu bahaneyle buralarda oyalanıp toplamaya çalışacaklar. sabırlı olan ve paraya ihitiyacı olmayan kazanır diye düşünüyorum çünkü yükseliş hemen olmayacak gibi. şahsi görüşümdür, izlenimlerimi yazmak istedim.

7.  Alıntı Originally Posted by baldayı Yazıyı Oku
    yabancı kafayımı yemiş 5 liralık malı 15 liradan alsın
     Alıntı Originally Posted by 319 Yazıyı Oku
    Sizde öldürdünüz şirketi sn baldayı..
    5 lira demek 105 milyon pd demek.
    Yılsonu kari 32-35 milyon tl olacak. Hemde faaliyetten elde ediliyor.. halka arz fiyatının mevcut koşullarda pahalı olduğunu düşünmüyorum.. Burdaki sıkıntı; an itibariyle mal taşıyanların arz sonrası yüksek fiyatlardan mal almalarından kaynaklanıyor.

Arz izahnamesinden anladığım;
    -15 yıllık işletme hakları var
    -gelirler döviz , maliyetler tl
    -geçmiş yıllarda nerdeyse karin %70-80 nini temettu vermiş. Bu nedenler özsermaye artısı sınırlı olmuş.
    Nedeni belli , yazdım zaten. Geçmiş yıllarda ettigi karin %70-80 nını temttu vermiş. Bu nedenler pd/dd si yüksek. Tipik temettu veren şirketlerde olan durum.. farklı bir durumu yok..
     Alıntı Originally Posted by unsal Yazıyı Oku
    319 hocam bunda arsa yok ama....bunda ne beklentıyle gırdınız ))

Girmedim , arz öncesi meraktan finansallara bakmıstim

2014 >= toplamda 70 milyon nakit temettu vermiş. Bu miktarda temettu veren şirket sayısı bist de çok da fazla değil.

Sayfa 12
    http://www.trabzonport.com.tr/yatiri...i_Izahname.pdf
    Yazmıştım , yine yazayım..

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmet1972 Yazıyı Oku
    Defter değeri diyor ya, bu şahısa tek bir hisse söylüyorum ona baksın. Bimaş hissesinin defter değeri 6.90 tl iken piyasa değeri şu an 72 tl.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 201/570 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •