Sayfa 419/570 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 3,345 - 3,352 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Benim size önerim şu olabilir: Hisse adedinizi arttırabilirsiniz.
    Mesela 10,000 adet aldığınızı varsayalım
    Eğer ekonomik anlamda ilave para koyabilecekseniz...
    mesela
    8,20 - 1000 adet
    8,00 - 1000 adet
    7,75 - 1000 adet
    7,40 - 1000 adet
    7,00 - 1000 adet
    gibi aklınızda bir kurgu belirleyin.
    Her aldığınız 1000 adetlik kısmı aldığınız fiyatın %10 üstüne satış girin...

Eğer derseniz ki ALIM yapacak para yok.
    O zaman elinizdeki 10 bin adedin 2500 tanesini satın.
    Bu seviyeden sonra düşerse yukarıdaki formülü uygulamaya devam edin.
    Ama alımlarda 1000'er değil 500'er adet yazın.

Bunun için hergün borsaya bakmanıza da gerek yok
    Talimatı sabah saat 8'de girin
    Akşam hangi işlemler olmuş diye bakın..

Derseniz ki.. 2500 adet sattım ve kağıt 12 bin oldu..
    Ona da üzülmeyin. Dersiniz ki.. en azından kalan 7500 tanesi zararını azaltmış oldu.
    Valla Polyanna gibi hisettim biran, ne guzel 150 bin lira zararim var ama dusmeye devam eden bir hisseye para yatirmak da guzel, ya da sattim ama olsun cikti sattigimin zararindan kurtuldum. Tavsiyeniz icin tesekkurler ama bunlar devlet erkani, medya eliyle resmen dolandirdilar bizi. Ne tahvil ne baska bir sey, daha temettu vermeye baslamadan dusurduler. Ilk temettu verildigi gun fiyat ne kadardi biliyor musunuz 12 tl. 21 den 12 ye. O kadar bangir bangir reklam yapildi ve arzdan 1 hafta sonra herkes sus pus, hic kimse aciklama yapmiyor, almayaydin kardesim demeye basladilar. Neyse yinede tavsiyeni icin tesekkurler, ofkem size degil yanlis anlamayin kendime ve bu dolandiriciliga alet olan sirket sahibinden, denizbankina, spk sindan borsa gundemine, medyasindan bin ali in alisine, gelecegin muhtar adayi. Neyse fazla siyaset yapmayim. Ondan sonrada yok Istanbul niye gitt, yok o bu beddua aldilar beddua. Ha birde kira sozlesmesi dediginiz nedir Allah askina, satacam der satar devlet. Kiraciya oncelik verecem borsadegerindender kim mani olabilir, neye engel cikarilar, sorusturdular ki boyle bir karara engel ciksin. Burasi Turkiye ve basta AKP hersey mumkun. Umarim birileri secimde yazdigim notu kendine iletmistir. Evet AKP, TLMAN' i unutmadik binali. Sonra secimde oy caldilar derler. Sen kendi secmenini kazikladin beee.
    Son düzenleme : klonely; 22-05-2019 saat: 01:36.

2.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Benim size önerim şu olabilir: Hisse adedinizi arttırabilirsiniz.
    Mesela 10,000 adet aldığınızı varsayalım
    Eğer ekonomik anlamda ilave para koyabilecekseniz...
    mesela
    8,20 - 1000 adet
    8,00 - 1000 adet
    7,75 - 1000 adet
    7,40 - 1000 adet
    7,00 - 1000 adet
    gibi aklınızda bir kurgu belirleyin.
    Her aldığınız 1000 adetlik kısmı aldığınız fiyatın %10 üstüne satış girin...

Eğer derseniz ki ALIM yapacak para yok.
    O zaman elinizdeki 10 bin adedin 2500 tanesini satın.
    Bu seviyeden sonra düşerse yukarıdaki formülü uygulamaya devam edin.
    Ama alımlarda 1000'er değil 500'er adet yazın.

Bunun için hergün borsaya bakmanıza da gerek yok
    Talimatı sabah saat 8'de girin
    Akşam hangi işlemler olmuş diye bakın..

Derseniz ki.. 2500 adet sattım ve kağıt 12 bin oldu..
    Ona da üzülmeyin. Dersiniz ki.. en azından kalan 7500 tanesi zararını azaltmış oldu.
    Devlet Bahçeli'nin 40 eder hesabı gibi olmuş yaptığın, durum ortada ve fanatiklik derecesinde savunuyorsun.
    Amacın iyi niyetli değil ya da ben anlamlandıramıyorum. Temettü hissesinin fiyatının önemi yok ya da üsteki mesajdaki gibi şelaleye tüm paranızı gömün gibi saçma söylemlerle geliyorsun. Oldu olacak kredi çekin maliyet düşürün de... Hisseyi senin gibi hunharca savunan bir kişi daha yok şurada.

Bir ürün pazarlayacaksın, bunu övüyorsun. Yerli ve milli adı altında, "iskontolu" denilerek pazarlandı bu hisse.
    Bir kısmını faizden kaçan küçük yatırımcılar satın aldı. Hatta şu anda çok ses çıkarmasalar da bir çok kişinin aldığı ilk hisse oldu.

Yakın dönemlerde diğer halka arzlar(sokm, mpark) ile tlman arasında dağlar kadar fark var, onlarla karşılaştırmıyorum bile.

- Hisse düzenli olarak düşüyor.
    - Patronunun ve zihniyetinin yatırımcının gözünde güvenilirliği yok.
    - %10 yapıp, hafif hafif düşerek %-1 kapattığı gün oldu. (Bu öyle tek tuş olayı ya da anlık bir durum değildi.)
    - Temettü açıklandığı gün, beklentinin üstünde olmasına rağmen arttı ama diğer gün çok daha kötü düştü.
    - Duran varlık satışından 10-11 milyon lira kar kasaya girdi, tepki vermedi.
    - Kademeler boş olmasına rağmen, hisse yükselmesin diye belirledikleri kademelere satış yığıyorlar.
    - Halka arz fiyatından neredeyse %50 düşüş yaşadı.
    - Hele hele dolar bazından resmen halkı soyup soğana çevirdiler. (Güya döviz geliri olan hisse diye reklam edilmişti)

Bistte yaşanan düşüşle tlmandaki spekülatif düşüş kamufle edilemez.
    Spek hisselerinden en ufak bir farkı yok. ittifak, cemas, avod, utopya neyse tlman da odur.

6 ay, 1 yıl ya da daha uzun bir sürede küçük yatırımcının elindekileri 3 kuruşa alıp hisseyi yükseltebilirler, o ayrı bir durum. 10 yıl da süründürebilirler.

Alyapraklar grubu o sizin dişinizden tırnağınızdan ayırdığınız üç beş kuruş için on takla atıp binbir fırıldak çevirip elinizden alırlar.
    Cinaliyi bile alet etiler soygunlarına. Cinalininde Allah belasını verdi zaten bu kadar bedduaya karşın.

Alıntı Originally Posted by klonely Yazıyı Oku
    Valla Polyanna gibi hisettim biran, ne guzel 150 bin lira zararim var ama dusmeye devam eden bir hisseye para yatirmak da guzel, ya da sattim ama olsun cikti sattigimin zararindan kurtuldum. Tavsiyeniz icin tesekkurler ama bunlar devlet erkani, medya eliyle resmen dolandirdilar bizi. Ne tahvil ne baska bir sey, daha temettu vermeye baslamadan dusurduler. Ilk temettu verildigi gun fiyat ne kadardi biliyor musunuz 12 tl. 21 den 12 ye. O kadar bangir bangir reklam yapildi ve arzdan 1 hafta sonra herkes sus pus, hic kimse aciklama yapmiyor, almayaydin kardesim demeye basladilar. Neyse yinede tavsiyeni icin tesekkurler, ofkem size degil yanlis anlamayin kendime ve bu dolandiriciliga alet olan sirket sahibinden, denizbankina, spk sindan borsa gundemine, medyasindan bin ali in alisine, gelecegin muhtar adayi. Neyse fazla siyaset yapmayim. Ondan sonrada yok Istanbul niye gitt, yok o bu beddua aldilar beddua. Ha birde kira sozlesmesi dediginiz nedir Allah askina, satacam der satar devlet. Kiraciya oncelik verecem borsadegerindender kim mani olabilir, neye engel cikarilar, sorusturdular ki boyle bir karara engel ciksin. Burasi Turkiye ve basta AKP hersey mumkun. Umarim birileri secimde yazdigim notu kendine iletmistir. Evet AKP, TLMAN' i unutmadik binali. Sonra secimde oy caldilar derler. Sen kendi secmenini kazikladin beee.
    Sn klonely
    Keşke yazdıklarımı okumuş olsaydınız.
    Biliyorum yazdıklarınız bana yönelik değil.
    Ben tamamı ile size strateji önerisinde bulunmak istemiştim.
    ---
    Meraktan soruyorum. Hisse senedi aldığınız zaman aracı kurum ya da bankanızda UYGUNLUK TESTİ size yaptırdılar mı? Bunu neden soruyorum? Çünkü bu tür formlar formalite olarak gözükür ve size gösterilen şıklar işaretlenir.
    ---
    Mümkünse aracı kurumunuzun size imzalattığı UYGUNLUK TESTİ'ni temin edin.
    Eğer o testi imzalamamışsanız, aldığınız hisseleri iade edebilir ve hatta yatırdığınız parayı faizi ile geri alabilirsiniz.
    ---
    Son olarak.. bir önceki yazdığımı lütfen okuyun.
    Hisse ile oynamak için mutlaka strateji gerekir.
    Al-bekle de bir strateji ama en yüksek riskli olanı

Alıntı Originally Posted by Compera Yazıyı Oku
    Devlet Bahçeli'nin 40 eder hesabı gibi olmuş yaptığın, durum ortada ve fanatiklik derecesinde savunuyorsun.
    Amacın iyi niyetli değil ya da ben anlamlandıramıyorum. Temettü hissesinin fiyatının önemi yok ya da üsteki mesajdaki gibi şelaleye tüm paranızı gömün gibi saçma söylemlerle geliyorsun. Oldu olacak kredi çekin maliyet düşürün de... Hisseyi senin gibi hunharca savunan bir kişi daha yok şurada.

Bir ürün pazarlayacaksın, bunu övüyorsun. Yerli ve milli adı altında, "iskontolu" denilerek pazarlandı bu hisse.
    Bir kısmını faizden kaçan küçük yatırımcılar satın aldı. Hatta şu anda çok ses çıkarmasalar da bir çok kişinin aldığı ilk hisse oldu.

Yakın dönemlerde diğer halka arzlar(sokm, mpark) ile tlman arasında dağlar kadar fark var, onlarla karşılaştırmıyorum bile.

- Hisse düzenli olarak düşüyor.
    - Patronunun ve zihniyetinin yatırımcının gözünde güvenilirliği yok.
    - %10 yapıp, hafif hafif düşerek %-1 kapattığı gün oldu. (Bu öyle tek tuş olayı ya da anlık bir durum değildi.)
    - Temettü açıklandığı gün, beklentinin üstünde olmasına rağmen arttı ama diğer gün çok daha kötü düştü.
    - Duran varlık satışından 10-11 milyon lira kar kasaya girdi, tepki vermedi.
    - Kademeler boş olmasına rağmen, hisse yükselmesin diye belirledikleri kademelere satış yığıyorlar.
    - Halka arz fiyatından neredeyse %50 düşüş yaşadı.
    - Hele hele dolar bazından resmen halkı soyup soğana çevirdiler. (Güya döviz geliri olan hisse diye reklam edilmişti)

Bistte yaşanan düşüşle tlmandaki spekülatif düşüş kamufle edilemez.
    Spek hisselerinden en ufak bir farkı yok. ittifak, cemas, avod, utopya neyse tlman da odur.

6 ay, 1 yıl ya da daha uzun bir sürede küçük yatırımcının elindekileri 3 kuruşa alıp hisseyi yükseltebilirler, o ayrı bir durum. 10 yıl da süründürebilirler.
    Hayatında ilk kez hisse almış kişiler olduğunuzu düşünüyorum.
    Belli ki yüksek miktarda büyük hayaller ile almışsınız.
    Düşünce de ne yapacağınızı şaşırmış durumdasınız.

Hisse senedi piyasasında her zaman çok yüksek risk vardır.
    2000-2001 yılında TL bazında endeks (fonlama maliyeti dahil) %85 değer kaybetti.
    Bu kayıplar her zaman olur.
    Bir süre sonra da gerilmiş yay gibi yukarı çıkar.
    Önemli olan bu dönemde ayakta kalabilecek oksijeninizin olması.

Keşke yazdığım stratejiyi anlasanız.

benim hisseyi savunduğum yok
    ilk halka arzda aldım ve %20 kar ile sattım.
    O zaman iskonto oranı %14 lerdeydi
    Şimdi %26
    O zamanki dış ticaret hacminden bu limana düşen pay 2019 ilkçeyrekte yarıyarıya azalmış.
    CDS ler %500 ün üzerinde
    Bu durumda hissenin fiyatının gerilemesi ile Albayrak grubu arasında ne tür bir ilişki olabilir.
    Ha bu arada.. benim hükümet ve yandaşları ile hiç işim olmaz

hissenin fiyatının düşmüş olmasının muhatabı ben değilim.
    anlamadığınız konularda kayıplarınızın arkasına gizlenip.. anlamsız bir şekilde başkalarına yüklenmemenizi öneririm.
    ben o stratejiyi anlatırken.. sizi tuzağa düşürmek için değil..
    bir çıkış yolu oluşturmanız için anlattım.
    Lütfen stop-loss nedir
    kademelendirme nedir öğrenin.
    Bana cevap yazmak için de uğraşmayın
    benim kimse ile alıp veremediğim yok.
    Söylediklerimi uygulamanız ya da anlamanız sizin tercihiniz.
    Ben kimseyi suçlayıcı bir ifadede bulunmuyorum

Devlet Bahçelinin hesabı diyerek bile aslında gereksiz bir aşağılayıcı ifadede bulunuyorsunuz.
    Ben ise size tek bir kelime yazmadım. Buna dikkat edin.
    eğer varsa da özür dilerim.
    dediğim gibi niyetim size yardımcı olabilmek
    o kadar
    sağlıcakla kalın

Sayfa 419/570 İlkİlk ... 319369409417418419420421429469519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz