Sayfa 420/570 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

Alıntı Originally Posted by klonely Yazıyı Oku
    Valla Polyanna gibi hisettim biran, ne guzel 150 bin lira zararim var ama dusmeye devam eden bir hisseye para yatirmak da guzel, ya da sattim ama olsun cikti sattigimin zararindan kurtuldum. Tavsiyeniz icin tesekkurler ama bunlar devlet erkani, medya eliyle resmen dolandirdilar bizi. Ne tahvil ne baska bir sey, daha temettu vermeye baslamadan dusurduler. Ilk temettu verildigi gun fiyat ne kadardi biliyor musunuz 12 tl. 21 den 12 ye. O kadar bangir bangir reklam yapildi ve arzdan 1 hafta sonra herkes sus pus, hic kimse aciklama yapmiyor, almayaydin kardesim demeye basladilar. Neyse yinede tavsiyeni icin tesekkurler, ofkem size degil yanlis anlamayin kendime ve bu dolandiriciliga alet olan sirket sahibinden, denizbankina, spk sindan borsa gundemine, medyasindan bin ali in alisine, gelecegin muhtar adayi. Neyse fazla siyaset yapmayim. Ondan sonrada yok Istanbul niye gitt, yok o bu beddua aldilar beddua. Ha birde kira sozlesmesi dediginiz nedir Allah askina, satacam der satar devlet. Kiraciya oncelik verecem borsadegerindender kim mani olabilir, neye engel cikarilar, sorusturdular ki boyle bir karara engel ciksin. Burasi Turkiye ve basta AKP hersey mumkun. Umarim birileri secimde yazdigim notu kendine iletmistir. Evet AKP, TLMAN' i unutmadik binali. Sonra secimde oy caldilar derler. Sen kendi secmenini kazikladin beee.
    Sayın klonely

Bakın Mart ayında dolar almaya karar verdim.
    $10.000 hedef koydum 5,85'lerdeydi
    Ben
    5,8000 x 1000
    5,7000 x 1000
    5,6000
    5,5000
    5,4
    5,3000
    şeklinde her dilimde $1,000 alacağım diye karar aldım.
    $6,000 alabildim.

Aldığım her $1,000'ı da 3 tık yukarı satışa koydum.

Son aldığım 5,3000 x $1,000

5,3000 dan aldığımı $5,6000'dan sattım
    ...
    5,8000 den aldığımı $6,1000'dan sattım.

arada dalgalanma olduğunda Mesela 6,1000'dan sattığımı tekrar 6,0000'dan geri aldım.

Bu şekilde düştüğünde de, yükseldiğinde de MORAL SEVİYESİ YUKARIDA ve her işlemden para kazanma şansını elimde tuttum.

Umarım açıklayabilmişimdir.

yani soyle bir durum var bu seviyeler bu finansallari tasiyan bir firma icin acik ifade ediyorum bedavadir ?!

tüm herseyi soyutlayarak bu tespiti yapiyorum !

kabataslak 1.75 temettu odeyecek ve gorunen o ki 2019 da bu kadar olumsuz ekonomik sartlar mevcutken dahi bu yilda 1.50 civari hisse basi temettu odeyebilecek pozisyonda kar aciklayacak ! bu durumda 1.75 + 1.50 = 3.25 lira yapar. 2020 basi icin fiyatin 4.75 olmasi demektir !

dedigim gibi bu rakamlar anlamsiz fiyatlardir ! ama su kriz ortaminda at izi it izine karistigi icin dogru fiyatlama yapabilmek ve psikolojiyi saglam tutabilmek zor ! hem de cok zor

bir de bunlarin artik istinaf asamasina gelmis olan ve yerel mahkemece onaylanmis ciddi bir alacaklari var ! bu kararin istinaftan onaylanmasi ve bu paraninda kasaya girip kar hanesine yazilmasi da fiyatlamaya dahil edilmeli bence !

ama dibi yok durumda su an ! teknik falan hikaye oldu bekleyip gorecegiz

birde bu osmanli yatirim haftalardir göme göme bitiremedi maasallah ! hergun kademeye bakmadan 8-10 kademe vere vere gidiyor ! yabanci satisimidir ? muamma

3.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Hayatında ilk kez hisse almış kişiler olduğunuzu düşünüyorum.
    Belli ki yüksek miktarda büyük hayaller ile almışsınız.
    Düşünce de ne yapacağınızı şaşırmış durumdasınız.

Hisse senedi piyasasında her zaman çok yüksek risk vardır.
    2000-2001 yılında TL bazında endeks (fonlama maliyeti dahil) %85 değer kaybetti.
    Bu kayıplar her zaman olur.
    Bir süre sonra da gerilmiş yay gibi yukarı çıkar.
    Önemli olan bu dönemde ayakta kalabilecek oksijeninizin olması.

Keşke yazdığım stratejiyi anlasanız.
    Akdas Elektrigi bilir misiniz? Yil 1993-94 Ben bilirim de. 600 milyona ev almistik, 475 milyonunu akdasdan kazanmistim, serbest rejimin gozunu seveyim ne cikmisti bee. Yil ya 1989 ya 1991 borsaya yatirimi basladigim gunler. Ilk defa hisse almiyorum ve size katilmiyorum. Bunlarin sahipleri kotu niyetli. CDS mis ekonomik durummus, gecen yil hersey yolundaydi dolar 3.5 idi bunlar arz ettiginde 3-5 ay sonra 12 lere dustu. Ketenpere durumu. Bizde baktik bilancosuna, karina gelirine, temettu tahudune, sirketin arz oncesi vaadlerine, eee 6 kat talep muhabbeti basbakanin milli hisse muhabeti en kotu arz fiyatina hadi %10 altina gelir dedik ama ilerisi var dedik. Her gun %1-2 dustu, borsa duserken daha cok borsa cikarken daha az ama hep dustu. Oyle dolar molar hesabi ile olmuyor. Stopu kacirdiysan yapacak bisey yok, ha cikar ha simdi diye diye bu hale geldik. Sonucta olan oldu. Dedim ya en cok kendime kiziyorum. Basiret baglanmasi 150 bin tl lik zaman kaybettik. Bunlar verecekleri temettuyu bizden falzasi ile pesin pesin cikardi. 1 tl ye dussun onemli degil. Inat ettim artik ne olursa olsun. Su hallerini zevkle izliyorum ozellikle binaliyi. Rezil oldu oh olsun. Albayraklara laf soylemiyorsaniz kusura bakmayin onlardansiniz. Onlari aklmaya calisiyor olmaniz yapilan soygunu inkar demek. dogruya dogru. Teoride sirket mukemmel ama iyi niyet olursa. Hissesine sahip cikabilridi madem iyi niyetli. Sus ve pus herkes.
    Son düzenleme : klonely; 23-05-2019 saat: 01:56.

4.  Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Sayın klonely

Bakın Mart ayında dolar almaya karar verdim.
    $10.000 hedef koydum 5,85'lerdeydi
    Ben
    5,8000 x 1000
    5,7000 x 1000
    5,6000
    5,5000
    5,4
    5,3000
    şeklinde her dilimde $1,000 alacağım diye karar aldım.
    $6,000 alabildim.

Aldığım her $1,000'ı da 3 tık yukarı satışa koydum.

Son aldığım 5,3000 x $1,000

5,3000 dan aldığımı $5,6000'dan sattım
    ...
    5,8000 den aldığımı $6,1000'dan sattım.

arada dalgalanma olduğunda Mesela 6,1000'dan sattığımı tekrar 6,0000'dan geri aldım.

Bu şekilde düştüğünde de, yükseldiğinde de MORAL SEVİYESİ YUKARIDA ve her işlemden para kazanma şansını elimde tuttum.

Umarım açıklayabilmişimdir.
    Valla komiksin o aldigin 5.85 lik dolar bugun 2.5 tl ye dusseydi ve yine 1000dolar muhabbeti yapacakmiydin. dolar 6.24 u gordu bosa debelenmissin bekleseydin zaten 6,24 olacakti. Tlamn 21 i gordu ve o gun bu gundur dusuyo. Ve oyle keskin dusulerde degil az oranda isitilan kurbaga misali umudunu koruyorsun, stop seviyseine gelmesi gunleri aylari buluo sen koydugun ya da koyacagin stop seviyesini unutuyorsun. Dolarin cikacagi belliydi bence cok sacma bir ornek. Ha bana deki aldim yari fiyatina dustu bunu yaparak kara gectim helal olsun deyim. Sen zaten kardasin hic birsey yapmasanda. Neyse uzatmanin anlami yok bol kazanclar ve hayirli ramazanlar.

Valla komiksin o aldigin 5.85 lik dolar bugun 2.5 tl ye dusseydi ve yine 1000dolar muhabbeti yapacakmiydin. dolar 6.24 u gordu bosa debelenmissin bekleseydin zaten 6,24 olacakti. Tlamn 21 i gordu ve o gun bu gundur dusuyo. Ve oyle keskin dusulerde degil az oranda isitilan kurbaga misali umudunu koruyorsun, stop seviyseine gelmesi gunleri aylari buluo sen koydugun ya da koyacagin stop seviyesini unutuyorsun. Dolarin cikacagi belliydi bence cok sacma bir ornek. Ha bana deki aldim yari fiyatina dustu bunu yaparak kara gectim helal olsun deyim. Sen zaten kardasin hic birsey yapmasanda. Neyse uzatmanin anlami yok bol kazanclar ve hayirli ramazanlar.
    ben USD almayı kar elde etmek için aldım
    ama dediğiniz gibi 2,5 olmasa bile 5'in altına inme ihtimalini düşünerek bir anda almadım
    kademelendirdim.
    Ben nasıl Albayraklardan olabilir anlamadım.
    Hisse senedi ve karlılık ile temettü hesabı. Şirketin değerinin belirlenmesindeki parametreler... vs
    hepsi fiyat belirleme çalışmarının içinde parametrik olarak mevcut..
    bu arada TLMAN yönetimi profesyonel bir yönetim değil
    Hissesinin bu kadar düşüyor olmasına tepkisiz kalmalarının altında ne yatıyor bilmiyorum.
    Ama finansallara göre Albayrak grubu da nakit sıkışıklığında ve bu sebeple LİMAN'dan borç alıyor.
    Finansallara bakın 15 milyon TL kadar limanın ALBAYRAKLARDAN alacağı var.
    Dağıtılacak temettü ile ALBAYRAK muhtemel ilk iş LİMAN'a olan borcunu ödeyecek.
    ---
    AKTAŞ'ı bilmiyorum çok eski mevzu ama ben bu tür spekülatif hareketleri pek sevmiyorum.
    ---
    2000 li yılların başında FROTO aldım. Hala durur.
    Bir de BİM var.. Cumhuriyet altını solda sıfır ve hemen hemen risksiz büyüdü.
    ---
    YTD

ben 5,85'den almadım.
    O kısmı da yanlış okumuşsunuz
    5,80 ile 5,30 arasında (ortalama 5,5000 den aldım)

7. mrasen amacın ne cidden anlamıyorum, şu başlık altında limanı savunan bir sen varsın.
    Hiç düşünmüyor musun, neden sadece ben diye?

Hep ben şöyle yaptım, ben böyle yaptım kazandım.
    Ne dememizi bekliyorsun? Limanı tam zamanında alıp ve satmışsın. Plaket mi verelim?

Bist düşüşünden bağımsız olarak bu hissede siyasi ve aracı kurum desteğiyle yapılan bir operasyon var.
    Nedense yapılan bu soyguna tek laf etmiyorsun...

Aynen bu kafayla devam et.

alyaprakların dini imanı para. Bu grup yamyamdan beterdir ama elhamdulillah müslümanız derler. Bunlar kadar dini-milliliği sonuna kadar kullanan soyguncu çetesi borsada yoktur. Hırsızlık ruhlarına işli.
    bknz tümo bknz tliman

[QUOTE=Compera;3480234]
    Bist düşüşünden bağımsız olarak bu hissede siyasi ve aracı kurum desteğiyle yapılan bir operasyon var.
    Nedense yapılan bu soyguna tek laf etmiyorsun...
    QUOTE]

Sayfa 420/570 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •