Sayfa 422/570 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Bahsekonu yılsonu denetim raporunu inceledim.
    Eğer dava sizin bahsettiğiniz gibi sonuçlanırsa 20 milyon TL ye kadar da extra bir kar karşımıza çıkabilir.
    kesinlikle

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    gün içi 7.50'yi gosterdiler bu nasil bir zihniyettir yahu ! osmanli ne turden bir satis yapma bu yahu

hayir nasil bir maliyete sahip anlamadim ki !
    Gün içinde saat (hatta dakikası da var) 17:30'da ANLIK hisse (7.50 - 8.00) arasında işlem geçmiştir.
    Kağıtta derinlik olmadığı için işlem hacmi sadece 8779 lot (bu dakikadaki işlemlerin ortalaması 7.86)

Dediğim gibi kağıdın tahtasının sahibi yok.
    Bu sebeple derinlik de yok.
    Ben bir keresinde sadece 20 adet hisse ile %4 aşağı çekip %6 yukarı çıkarmıştım. (aynı dakika içinde)
    Sizlere önerim... bu kağıt için sadece geçerli %5 altına ve %5 üstüne mesela 8.00 TL ise (7,60 ve 8.40 TLye) elinizdeki kağıdın bir kısmını satışa ve ilave hisse alışa yazın.
    Ayda bir kez oltaya balık takılabilir.
    Çok miktar da değil.. 100 lot yazın

Alıntı Originally Posted by mrasen Yazıyı Oku
    Gün içinde saat (hatta dakikası da var) 17:30'da ANLIK hisse (7.50 - 8.00) arasında işlem geçmiştir.
    Kağıtta derinlik olmadığı için işlem hacmi sadece 8779 lot (bu dakikadaki işlemlerin ortalaması 7.86)

Dediğim gibi kağıdın tahtasının sahibi yok.
    Bu sebeple derinlik de yok.
    Ben bir keresinde sadece 20 adet hisse ile %4 aşağı çekip %6 yukarı çıkarmıştım. (aynı dakika içinde)
    Sizlere önerim... bu kağıt için sadece geçerli %5 altına ve %5 üstüne mesela 8.00 TL ise (7,60 ve 8.40 TLye) elinizdeki kağıdın bir kısmını satışa ve ilave hisse alışa yazın.
    Ayda bir kez oltaya balık takılabilir.
    Çok miktar da değil.. 100 lot yazın
    yazmistik geldi 7.80 sanirim

4. ne yani şimdi temettü ödendikten sonra piyasa değeri yaklaşık 20 milyon dolar mı olcak koskoca trabzon limanının ???????????????

Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    ne yani şimdi temettü ödendikten sonra piyasa değeri yaklaşık 20 milyon dolar mı olcak koskoca trabzon limanının ???????????????
    2003 yilinda 22.4 milyon usd ye almislar ama uzerinden 16 yillik kullanim hakkini kullanmislar.

geriye kalan sureye bakildiginda 20 milyon piyasa degeri cok kotu durmuyor. kaldiki borsada islem goren trabzon limani degil, sadece albayraklarin kullandigi devir hakki.

liman devletin malı

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    2003 yilinda 22.4 milyon usd ye almislar ama uzerinden 16 yillik kullanim hakkini kullanmislar.

geriye kalan sureye bakildiginda 20 milyon piyasa degeri cok kotu durmuyor. kaldiki borsada islem goren trabzon limani degil, sadece albayraklarin kullandigi devir hakki.

liman devletin malı
    ne alaka özelleştirmeden bu yana 45 milyon dolar yatırım yapıldı yeni alınan kalmarlar vinçler rıhtım ekipmanları falan filan bunlar hep milyonlarca dolar verilip alındı

Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    ne alaka özelleştirmeden bu yana 45 milyon dolar yatırım yapıldı yeni alınan kalmarlar vinçler rıhtım ekipmanları falan filan bunlar hep milyonlarca dolar verilip alındı
    duran varliklar kaleminde 45 milyon usd lik bir durum yok sn. marv

kaldiki eldeki bir duran valigi 12 milyon TL ye satti, o da ordan dusecek !

hayir temettu verimliligi acisindan ucuz, yoksa yatirim yapilacak sirket degil. hos sirket degilde, devir hakki diyelim.

bugun temettu dagitmasa 1 turk liralik.pozisyon acmam. ama su gelinen noktada iyi duruyor

8. Yeni Şafak ve Tvnet'in de sahibi olarak Albayrak grubunun bir şirketi olan tlman'ı halka arz fiyatından alanlar an itibarıyla Türk lirası bazında hemen hemen %50 zararda.

Dolar karşısında kaybedilen değeri hesaplama gereği bile duymadım. %70 - %80'e çıkabilir.
    Kısacası büyük çoğunluğu küçük yatırımcı olan halkın elindeki ortalama 100 milyon lira alındı ve %50 değer kaybettirildi.
    Üstüne küçük yatırımcı elindekileri satmaya kalksa direkt satamıyor.

Bazı başlıklar :

https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-400019
    Borsa İstanbul'da düzenlenen gong töreninde soruları yanıtlayan Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Albayrak, hissenin açılışta sert prim yapmasını şirketin döviz cinsi geliri bulunmasının yanı sıra, yatırımcı ilgisini artırmak için halka arz fiyatını düşük tutmalarına bağladı.

https://www.yenisafak.com/ekonomi/tr...-geldi-3025970
    Halka arz edilen 6.3 milyon adet paya karşılık yurt içi bireysel yatırımcılardan 30.2 milyon adet ve yurt içi kurumsal yatırımcılardan 9.4 milyon adet olmak üzere toplam 39.6 milyon adet talep toplandı.

Binali Yıldırım :
    https://www.yenisafak.com/ekonomi/ba...urgusu-3036714

Nuri Albayrak : https://twitter.com/nurialbayrak?lang=tr

Unutma, unutturma.

Sayfa 422/570 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz