Sayfa 457/570 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    arkadaşlar her sene yüzde 75 temettü zorunluluğu vardı ilk 5 yıl bu hissede ama şimdi temettü için %25 şartı getirildi geri kalan yüzde 50 i bedelsiz hisse senedi olarak dağıtabilir mi bunda bi kısıtlama varmıdır???
    Bence %25 olayini uygulamayacaktir. Ana hissedar olarak kari mutlaka kasasina koymak isteyecektir. Halka aciklik orani %33, bu oranda firma Albayraklarinda hissesi var ayrica halka acilmamis %67 lik kisim var o yuzden kari mutlaka dagitacaktir. Kiralik liman sonucta. Sadece yorumum herhangi bir bilgiye dayali degildir.

2. Temettüdeki yüzde 25 Tliman için geçerli olmaz çünkü taahhüt var. Kaldı ki yüzde 25 Eylül ayından önceki temettü ödemeleri için geçerli. Eylülden sonra kalan kısım ödenebiliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Temettüdeki yüzde 25 Tliman için geçerli olmaz çünkü taahhüt var. Kaldı ki yüzde 25 Eylül ayından önceki temettü ödemeleri için geçerli. Eylülden sonra kalan kısım ödenebiliyor.
    ne eylülü zaten haziran da dağıtıyor tlman temettüsünü,

Ticaret Bakanlığı, 31 Mart 2020 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine ilettiği yazı ile Covid-19 virüsü nedeniyle sermaye şirketlerinin öz-kaynaklarının korumasının önemine işaret ederek, şirketler açısından kar dağıtım yasağı getirdi. Bahse konu olan karara göre, şirketler 2019 öncesi yıllara ilişkin dağıtılmamış karlarını dağıtamayacaklar. Şirketlerin 2019 yılı net faaliyet karlarının azami yüzde 25 inin dağıtılmasına karar vermeleri ise mümkün.

böyle bi karar alındı bana göre yüzde 75 dağıtması pek de mümkün gözükmüyor ama bu işin uzmanları varsa bu temettü konusuna bir açıklama getirebilirler mi?

4.  Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    ne eylülü zaten haziran da dağıtıyor tlman temettüsünü,

Ticaret Bakanlığı, 31 Mart 2020 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine ilettiği yazı ile Covid-19 virüsü nedeniyle sermaye şirketlerinin öz-kaynaklarının korumasının önemine işaret ederek, şirketler açısından kar dağıtım yasağı getirdi. Bahse konu olan karara göre, şirketler 2019 öncesi yıllara ilişkin dağıtılmamış karlarını dağıtamayacaklar. Şirketlerin 2019 yılı net faaliyet karlarının azami yüzde 25 inin dağıtılmasına karar vermeleri ise mümkün.

böyle bi karar alındı bana göre yüzde 75 dağıtması pek de mümkün gözükmüyor ama bu işin uzmanları varsa bu temettü konusuna bir açıklama getirebilirler mi?
    Tekfen'in temettü uygulamasına ve taahhüdü olan Yükselen Çelik'in konuyla ilgili KAP açıklamasına bakın.
    Ayrıca Tliman'ın taahhüdü yüzde 70'tir. İsterse fazlasını da verir yedek akçeden sonra.

5.  Alıntı Originally Posted by kerrake Yazıyı Oku
    Tekfen'in temettü uygulamasına ve taahhüdü olan Yükselen Çelik'in konuyla ilgili KAP açıklamasına bakın.
    Ayrıca Tliman'ın taahhüdü yüzde 70'tir. İsterse fazlasını da verir yedek akçeden sonra.
    haberi bulamadım burda paylaşabilir misiniz

6. yükselen çelik zaten kar dağitimi ödememe kararı almış, o ne alaka onu anlamadım

7.  Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    haberi bulamadım burda paylaşabilir misiniz
    2020 yılı ve sonrasında Kar Dağıtım Politikası Şirketimiz İzahnamede belirtildiği üzere 2020, 2021 ve 2022 mali dönemlerine ait dağıtılabilir karın asgari %30’unu nakit olarak dağıtacağını beyan etmiştir. Şirketimizin bu beyanında herhangi bir değişiklik yoktur. İlgili mali dönemlerin karının asgari %30’luk kısmı nakit olarak, yasal takvime uygun şekilde dağıtılacaktır. Resmi otoritelerin 2019 yılına istinaden almış olduğu ‘kar dağıtımının azami %25 ile sınırlanmasına yönelik karar’ Şirketimizin bahsi geçen 2020, 2021 ve 2022 dönemlerini kapsamamaktadır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/840175

8.  Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    yükselen çelik zaten kar dağitimi ödememe kararı almış, o ne alaka onu anlamadım
    Sen ne diyorsun arkadaş ya. Lütfen yazdığıklarınızdan emin olun. Herkes hata yapabilir ama söylediğiniz şeyin bir dayanağı yoksa yazmayın. Vebal almayın.

Sayfa 457/570 İlkİlk ... 357407447455456457458459467507557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •