Sayfa 548/570 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558 ... SonSon
Arama sonucu : 4559 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: TLMAN - Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ozcansamet Yazıyı Oku
    Merhabalar,

2021yılı temettüleri ile ilgili bilgisi olan var mı acaba ?
    Arkadaslar mujdeeeeee.
    % 289 brut temettu dagitacak ve 20 aralikta dagitmaya baslayacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Kurtuluş48 Yazıyı Oku
    Yılın bitmesine 3 ay kadar bir zaman kaldı Genel Kurul ile ilgili herhangi bir açıklama yok Yatırımcı ilişkileri arıyorum onlarda ne zaman yapılacağı ile ilgili bir tarih vermiyorlar bende şansımı bugün Cimer üzerinden SPK'ya şikayet başvurusunda bulundum bakalım bir faydası olurmu

Trabzon Liman İşletmeleri A.Ş' ye ait xxxxx yatırım xxxxx nolu yatırım hesabımda xxxxx Lot hisse senedi olan bir yatırımcıyım Trabzon Liman İşletmeleri A.Ş şuana kadar 2020 Mali yılı Olağan Genel Kurul gündemini ve ne zaman yapılacağı konusunda açıklama yapmaması şirket hisseleri üzerinde fiyat baskısı oluşturarak biz küçük yatırımcıları mağdur etmektedir. Türk Ticaret Kanunu MADDE 409- (1) Genel kurullar olağan ve olağanüstü toplanır. Olağan toplantı her faaliyet dönemi sonundan itibaren üç ay içinde yapılır. maddesini ihlal etmektedir.
    Şirket yönetiminin bu keyfi tutumu ve kural tanımamaları neredeyse 2021 yılı bitmek üzere olmasına rağmen henüz Genel Kurul ile ilgili bir açıklama yapmamaları şirket hisse fiyatı üzerinde baskı oluşturarak biz küçük yatırımcıları mağdur edip birikimlerimiz şirket patronlarının keyfi tutumu nedeni ile heba olmaktadır. Sermaye Piyasası Mevzuatında Genel Kurulunun ne zaman yapılacağı ile ilgi bir madde olmasa da bir denetleyici kurum olarak şirket ile ilgili gerekli inceleme yapılarak, Genel Kurulun şu ana kadar neden yapılmadığının varsa nedeninin kamuya açıklanmasını, Genel Kurulun biran önce yapılması için gerekli ikazların yapılarak biz küçük yatırımcıların mağduriyetinin önlenmesini rica ederim.

Sizlerde benim yazdığıma kendinizce bir şeyler katıp SPK 'ya şikayette bulunursanız belki faydası olur Genel Kurulu biran önce yaparlar

'' Yatırım Tavsiyesi Değildir''
    Cimer başvurusuna bugün cevap geldi verilen cevap:

İlgili başvurunuz kayda alındı şirket yetkilisi bilgilendirildi diye cevap yazmışlar

3.  Alıntı Originally Posted by BUDOR Yazıyı Oku
    Genel kurul toplantı tarihi hakkında bilgisi olan var mı acaba?
    19-11-2021 de kapta var,,,,ytd

4. 2021 9 aylık kar 39,904,294

5. Haftayı bfkleyemedim,az da olsa aldım.
    Alayını vermiştim. Egpr ile bununla devam
    Asagida düşerse ilave eklerim.

6. bi deneyelim bakalım..

7. Çok sıkıştı,secimlerde yaklasiyor,sevime kadr dursun, hayirlisi olur inşallah,

8. Ekim ayında kaptaki haberde ;

Şirketimizin 2020 yılı faaliyetleri sonucunda elde edilen dağıtılabilir kardan ve olağanüstü yedeklerden karşılanmak üzere %289,36 oranında (pay başına 2,8936 TL ) nakit temettü dağıtılmasına ve temettü dağıtımına 20.12.2021 tarihinde başlanmasına ilişkin teklifimizin Genel Kurul onayına sunulmasına; Oy birliği ile karar verilmiştir.

şeklinde haber var ama Genel Kurul henüz toplanmamış. Genel kurul toplantısı 19 Kasım diye yazmış bir arkadaş. Bakalım oradan da nasıl bir karar çıkacak.
    Son düzenleme : karayel09; 10-11-2021 saat: 14:02.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 548/570 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •