Sayfa 519/804 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Dusus borsada hisse satim haberi icn haberdenmi kaynaklandi

TURKCELL T70 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Aslına bakarsanız ben de zaman konusunda sizinle aynı fikirdeyim..Ancak..Maalum teknolojik gelişmelere dair ivme geçen zamanla beraber artıyor..Ve dolayısı ile kullandığımız araçların evrimi de hızlanıyor..Şu an, hali hazırda sağda solda izlediğimiz droneları 1700'lü yıllardaki ilk otomobiller gibi görüyorum..Ama şunu da söyleyebilirim.Bunların evrimi otomobilin evriminden çok daha hızlı olacak..Bahsettiğim süper kapasitör teknolojileri istenilen seviyeye ulaştığında, sadece bu alanda değil, peek çok başka alanda önemli değişimler çok hızlı yaşanacak..Bunlardan biri de robotlar..BUnların da sorunu batarya süresi..
    Bahsettiğim Türk yatırımcı; (iddiası odur ki) "Teslanın pilinden 64 kat yüksek kapasitede bir pil üretme aşamasında..ve bu pil 90 saniyede şarj oluyor..Bu yatırımcının yolundan giden binlerce araştırma ve yatırımcı grubu daha olduğunu söyleyebilirim..Hoş bu sır da değil..Youtubeda görüyoruz .. Ve bu seneki nobel haberi..http://bianet.org/bianet/dunya/21419...m-insanlarinin

Suriye konusunda ise kamuoyuna oynanan tiyatronun arkasında başka; "kazan kazan" süreçleri olduğuna dair bir iklim seziyorum..O da ne?
    Suriye'nin imarı..
    Olayları ard arda bir sıralayalım..
    Aramco Halka arz ..
    Bu aralar son onay bekleniyor sanırım..
    Kaşıkçı cinayeti..
    Ardından Suudilerin Suriye'nin imarına para vereceklerine dair haber.(ABD ve Türkiye adamı güzel yerinden yakaladı doğrusu)
    Türkiye'nin ilk etepta imar faaliyetleri için ortaya koyduğu projenin kapsamı 26 milyar dolar..(bu saaadece inşaat kısmı..)Bunun çamaşır makinası, televizyonu, gofreti, cipsi, kolası, suyu vs vs bilşenleri ayrı..
    Sn Cumhurbaşkanı'nın dünkü konuşmasında, benin ennnnn çok dikkatimi çeken ayrıntı..Ve de merakla beklediğim sorunun cevabı:
    Suriye'de imar çalışmalarını uluslararası fonlarla yapacağız.." cümlesi..
    Bu ne demek:
    Suudiler de dahil olmak üzere uluslararası platformlardan alnıacak para burada iş yapan şirketlere aktarılacak..(bu aslında Türkiye'nin yeni ekonomik hikayesinin ayaklarında biri olabilir)
    mesela ; Petrol devri kapanırken elden çıkartılması planlanan Aramco'dan gelecek bir para var..Olmadı bir kısmı da buradan denkleştirilir..
    Önemli olan buradaki pastanın paylaşımındaki ortak çıkar alanları ve kazan kazan projeleri..
    Yeter ki; okyanusu geçtikten sonra derede boğulmayalım..
    Bakın mesela bu videoda; "Cehennemden gelen yaptırımlar" şarkısının söz yazarı Linsey Graham'ın "Aslında Türkler haklı" isimli bir başka eserini canlı icra ederken görüyoruz:)Yani dünya bir tiyatro sahnesi özetle..Bütün omurgası da kar zarar hesabı üzerine
    https://youtu.be/C-CocsaTfAE
    şiir gibi yazmışınız Sn. flamenco. emeğinize sağlık

SM-C9000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gelecek gece alınan yol gibidir. Yol aldıkça aydınlanır. (T2)
    Buradaki paylaşımlarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kendime faydam yok.

3.  Alıntı Originally Posted by massimo Yazıyı Oku
    şiir gibi yazmışınız Sn. flamenco. emeğinize sağlık

SM-C9000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teşekkür ederim..

4. Merhaba yatırımcı dostlar. Radarıma KORDS girdi o yüzden yazıyorum sizlere. Biraz araştırdım makul fiyatlarda şuan. Siz neler düşünüyorsunuz ?
    1) Suriye konusunda hisseye yansıyacak + ve - ler neler ?
    2) Orta ve uzun vade hedefleriniz neler ?
    3) Temettü,bedelsiz,bedelli düşünceleriniz neler ?
    4)Şirketin yatırımcısına karşı tutumu sizce nasıl ?
    Kısaca hissenin tüm yönleri ile bir değerlendirme yapalım. Sayfanın geçmişinde bazı arkadaşlar buranın ıssızlığından şikayet etmiş buyrun yeşertelim buraları
    Özel olarak egeli nickli yatırımcı dostum seninle çoğu kağıtta aynı yerdeyiz galiba stratejilerimiz benziyor mutlaka yorumunu bekliyorum Ayrıca flamenco nicki yatırımcı dostum seni işyat topiğinde çok eskiden tanıyorum. Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa senden de özel değerlendirmeler mutlaka bekliyorum
    Herkese hayırlı bol kazançlar dilerim.

Valla hep takibimde idi. Bugün 3.kağıt olarak ekledim. Uzuncuyum Allah utandırmasın. Abd gerginliği geri çekti ama ilk yumuşamada gider inşallah ytd

Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e, cenneti vaad etmeseydi şayet, rabbine bile etmezlerdi secde.
    Güvenme insanların samimiyetine menfaatleri uğruna gelirler vecd'e Cenneti vaad etmeseydi şayet rabbine bile etmezlerdi secde !!!

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    Yarın 10.99 üzeri kapamazsa sıkıntılı durumda kalırız kanala geri dönmesi lazım.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

7.  Alıntı Originally Posted by BuyukPatron Yazıyı Oku
    Ayrıca flamenco nicki yatırımcı dostum seni işyat topiğinde çok eskiden tanıyorum. Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa senden de özel değerlendirmeler mutlaka bekliyorum
    Herkese hayırlı bol kazançlar dilerim.
    ..
    Aslına bakarsanız İŞYAT formunda yazdığımı hatırlamıyorum..İŞ YAT hiç almadım..Ancak belki başka bir konu hakkında kısa bir şeyler yazmış olabilirim..Bazen genel gündemin ilgilendirdiği şirketlerin formlarına yazarım..Belirttiğim gibi yazmış ama Hatırlamıyor da olabilirim..
    Korsa ile ilgili birşeyler söylemek gerekirse..
    Bir soru;
    "2000 yılında 100 000 dolarlık Apple hissesi alan, Türkiye'de yaşayan bir Türk vatandaşının refah ve servetindeki müthiş artışın kaynağı;
    *Türkiye büyümesi midir*
    *ABD büyümesi midir?
    *Apple şirketinin büyümesi midir?

Bu çerçeveden bakarsak Kordsa'nın da küresel lige çıkma iddiası ve bu iddianın arkasında gerek kurumsal ilkeler, gerek yatırımlar, gerekse, AR_GE ve verimlilik arayışları bağlamında nasıl durduğuna bakarsak..Nasıl ki; yukarıdaki örnekte bahsettiğim Türk vatandaşının refah kaynağı değişmiş ise, Kordsa'nın da bu küreselleşme evriminin ardından Türkiye gerçeklikleri ile bağının zayıflayacağını söyleyebiliriz sanırım..

Son genel kurulda ilginç birşey oldu..
    "Şu ABD'deki aldığımız firmaları tek çatı altında niçin ABD Borsalarında halka arz etmiyoruz?" diye sorduğumda "AKlımızı okudunuz" cevabını aldım..BU; Kurumsal yapının ABD sermaye piyasaları disiplinine tabi olacağı ve ABD'nin münbit yatırım ortamından fayda elde edeceği anlamı taşıyor ..
    Doğrusu bu ya, kendi adıma konuyu önemsiyorum..
    Diğer konularla ilgili kıymetli analizler yapan arkadaşlarımızın yorumlarını da geçmiş sayfalarda bulabilirsiniz

Yukarıda yazdığım gibi..
    Kompozit kulvarı ile; Süper kapasitorler gelişimiyle yayılacak yeni ulaşım konseptleri, arasında pazar bakımından önemli bir ilişki olacağını düşünüyorum..
    3 boyutlu baskı teknolojilieri ile uyumlu kompozitler alanı da önemli süprizlere gebe..
    Youtube da şöööle bir dolaşınca..insanların prepreglerle garajlarına nasıl model uçaklar , motorsiklet parçaları ürettiklerini görebilirsiniz..Yani malzemenin uçsuz bucaksız kulllanım alanları var..Keza şu Seramik Kompozit Materyaller..Düşünün uçak jet motorları bile bu materyalden yapılacak artık..Zaten yapılmaya başlandı..10 milyar nüfuslu dünyanın en 1 milyarının evinde bulunan bir iki teflon tava tencerenin icat ve üretim hikayesine bakarsak..Bu CCM denn de uçak jet motoru dışında nasıl ürünler ve nasıl pazarlar üretilebileceğini Allah bilir):
    teflon
    http://www.patentmuzesi.com/patent/yapismaz-teflon-tava

8.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    ..
    Aslına bakarsanız İŞYAT formunda yazdığımı hatırlamıyorum..İŞ YAT hiç almadım..Ancak belki başka bir konu hakkında kısa bir şeyler yazmış olabilirim..Bazen genel gündemin ilgilendirdiği şirketlerin formlarına yazarım..Belirttiğim gibi yazmış ama Hatırlamıyor da olabilirim..
    Korsa ile ilgili birşeyler söylemek gerekirse..
    Bir soru;
    "2000 yılında 100 000 dolarlık Apple hissesi alan, Türkiye'de yaşayan bir Türk vatandaşının refah ve servetindeki müthiş artışın kaynağı;
    *Türkiye büyümesi midir*
    *ABD büyümesi midir?
    *Apple şirketinin büyümesi midir?

Bu çerçeveden bakarsak Kordsa'nın da küresel lige çıkma iddiası ve bu iddianın arkasında gerek kurumsal ilkeler, gerek yatırımlar, gerekse, AR_GE ve verimlilik arayışları bağlamında nasıl durduğuna bakarsak..Nasıl ki; yukarıdaki örnekte bahsettiğim Türk vatandaşının refah kaynağı değişmiş ise, Kordsa'nın da bu küreselleşme evriminin ardından Türkiye gerçeklikleri ile bağının zayıflayacağını söyleyebiliriz sanırım..

Son genel kurulda ilginç birşey oldu..
    "Şu ABD'deki aldığımız firmaları tek çatı altında niçin ABD Borsalarında halka arz etmiyoruz?" diye sorduğumda "AKlımızı okudunuz" cevabını aldım..BU; Kurumsal yapının ABD sermaye piyasaları disiplinine tabi olacağı ve ABD'nin münbit yatırım ortamından fayda elde edeceği anlamı taşıyor ..
    Doğrusu bu ya, kendi adıma konuyu önemsiyorum..
    Diğer konularla ilgili kıymetli analizler yapan arkadaşlarımızın yorumlarını da geçmiş sayfalarda bulabilirsiniz

Yukarıda yazdığım gibi..
    Kompozit kulvarı ile; Süper kapasitorler gelişimiyle yayılacak yeni ulaşım konseptleri, arasında pazar bakımından önemli bir ilişki olacağını düşünüyorum..
    3 boyutlu baskı teknolojilieri ile uyumlu kompozitler alanı da önemli süprizlere gebe..
    Youtube da şöööle bir dolaşınca..insanların prepreglerle garajlarına nasıl model uçaklar , motorsiklet parçaları ürettiklerini görebilirsiniz..Yani malzemenin uçsuz bucaksız kulllanım alanları var..Keza şu Seramik Kompozit Materyaller..Düşünün uçak jet motorları bile materyalden yapılacak artık..Zaten yapılmaya başlandı..10 milyar nüfuslu dünyanın en 1 milyarının evinde bulunan bir iki teflon tava tencerenin üretim hikayesine bakarsak..Bu CCM denn de uçak jet motoru dışında nasıl ürünler ve nasıl pazarlar üretilebileceğini Allah bilir):
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ettim. Son olarak hissede sizin ortalamanız kaç ? Paylaşırsanız çok mutlu olurum
    Hayırlı bol kazançlar herkese

Sayfa 519/804 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •