Sayfa 104/804 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 6426 madde; 825 - 832 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by meegi Yazıyı Oku
    Arkadaşım bizene senin ne yaptığından, aynı mesajı elli kere yazıyorsun...
    Çok haklısın aradaşım 👏👏👏 herkesin ne yaptığı kendine insanların aklını karıştırmayın aldığınız pozisyonlarla yoksa sizi bişey zannedip pozisyon alabilirler

e-backline

2. #Sn.poem
    ABD'deki Kompozit fabrikaların yatırım süreci hakkında daha detaylı bilginiz varmı?

3. evet 8 e de geldik
    yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir.

4.  Alıntı Originally Posted by meegi Yazıyı Oku
    #Sn.poem
    ABD'deki Kompozit fabrikaların yatırım süreci hakkında daha detaylı bilginiz varmı?
    Sn. meegi,

Geçtiğimiz sayfalarda şirketlerin biraz detayına bakmıştım ama websitelerinden kendi paylaştıkları kadarını biliyoruz.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...62#post1352862

Satınalmada yasal süreçler tamamlandıktan sonra şirketimizin detaylı bir YATIRIMCI SUNUMU paylaşması iyi olur. Şirketlerin pazar payı, satış ve marjları hakkında bilgiler içeren bir sunum tam olarak fikir verir. Bence bunu şirket Yatırımcı ilişkileri departmanına yazarak talep edelim. Şahsen bu konuda önümüzdeki hafta içi mail atacağım.

5.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Sn. Matesis şu anda piyasadakilerin önceliği başka şirketler olduğu için sıra buraya gelene kadar sabırla beklemek lazım. Elimizdekilerin kıymetini bilmek lazım.

Hesaplarsak;
    Şirketin %8,89 'u niteliksiz-nitelikli küçük yatırımcıda. Yani 17,3 Milyon adet hisse...
    %20 lik kısmı nitelikli yatırımcıda fonlarda, emeklilik sistemlerinde vs. (bunlar al sat yapmayan uzun vadeli olarak düşünülürse günlük işlemlerden hariç tutulabilir. )
    Geri kalanı %71.11 Sabancı Holdingde (buradan da hisse satışı yapmazlar herhalde)

Şimdi ,17,3 Milyon adedin günlük işleme konu olan 1 Milyonu ortalama hacmi oluşturuyor. yani %5,5

Yani toplam şirket hisselerinin %0,5'inden bahsediyorum. bu kadar dar hacimle de al gülüm ver gülüm ancak bu kadar ağır ilerliyor.

Mesela hayal kuruyorum şöyle bir haber gelse; ABD'deki Kompozit fabrikaların yatırım süreci tamamlandıktan sonra, atıyorum... Boeing firmasından 100 Milyon $'lık sipariş alınmıştır. vb.

Buralar ne olur hayal bile edemiyorum.

O zaman günlük işlem hacmi 10 Milyon adetlere çıkarsa, 150-200 Milyon TL aralığına çıkarsa hiç şaşırmam...

Forumda 100 kişi bakar o zaman da

Tabi benimki sadece hayal...

Yatırım tavsiyesi değildir.
    arkdslar gecenlerde paylasimda bulundum sizlerde kap haberlerinden takip edebirsiniz

https://www.google.com.tr/amp/m.bors...ini-kim/221831

2015 ve oncesinde sadece %7 halka acik olan kordsa %25 lik kismi satti hemde haberde de var 5 gunde 3-4 kalemde

basta alici gizli tutuldu halende gizli sonra sirket kap haberlerinde 61 adet yerli ve yabanci nitelikli yatirimciya satildigi icin yeni bi halka arz niteligi tasimadiginu belirttiler ...
    ben bu takaslara takilmiyorum

bu %25 kisim ki oncesinde %7 halka acik olan kordsa %33 lere cikti halka aciklik orani...bu alicilar ile satin alinacak sirket sahipleri arasinda baglanti oldugunu dusunuyorum al gulum ver gulum ...

ben 2 fabrikam.var catir catir calisacak pazar da dunya devi olmak isteyen liderligi korumak isteyen turk sirketi var ... yabanci ortak artik kacinilmaz oldu ...

sasa ya benzer bi cikis baslayacagi kanisindayim hazir nakit paranizla 350 mn degerlerinde 2 fabrika alacaksiniz ... dirke kar yazamaya baslayacaklar ... emib olun 2 donemde agresif karler gorecegiz banvit -erbis- sasa misali cikislar izleyecegiz ....

zamaninda gerel de karel gibi anele gibi cikis yapabilir dedigim de bi arkds bu takas orani ile mi demisti gerelde de buna benzer bi durum vardi....

satin alma ve sonrasindaki donemlerde farkini ortaya koyacaktir ...

kordsa 201i yildizlarindan olacak yazk. bunu kenara imza MATESiS+

6. Bu başlığı şu anda 1 kişi okumaktadır. (1 üye ve 0 ziyaretçi)

MATESİS+

bu 1 yanina iki sifir ekleyince verecem fiyat degil ziyaretci sayisi yanlis anlamayin )
    belkide vermem o zaman ki hedef fiyatima bakarim...

7. Arkadaşlar merhaba ben aşağıya bekliyom neden mi bence ABD nin rekabet kurumu onay vermeyecek
    Nedeni ise ABD fetö terör örgütü yüzünden
    Bence kar cebe yakışır benden söylemesi
    sonra söylemedi söylemeyin
    Bu benim bakış acıdır
    bu bir yatırım tavsiyesi değildir.
    y.t.r degildir

8. Ha birde aşağıda 6.9 ile 6.96 arası boş onu kapatırmi acaba arkadaslar

Sayfa 104/804 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız