Sayfa 105/804 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 833 - 840 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by latif Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba ben aşağıya bekliyom neden mi bence ABD nin rekabet kurumu onay vermeyecek
    Nedeni ise ABD fetö terör örgütü yüzünden
    Bence kar cebe yakışır benden söylemesi
    sonra söylemedi söylemeyin
    Bu benim bakış acıdır
    bu bir yatırım tavsiyesi değildir.
    y.t.r degildir
    siyasi gelismeler farkli bi durum bunun ancal halkankasina kesilecek cezayi yaptirimi odemedigimiz de anbargo sonucu olacagini dusunuyorum ...
    suan bile sektor lidsri durumda yabanci ortaklik olmazsa asil o durumda onu kesilmek istenebilir ama yabancilarla daha agresif buyuyecektir ...

size katilmiyorum

hos asagidaki gap icin bisey diyemem ama illa dolacak diye bisey yok sanirim 4.90 lardaydi orda da kapanmayan 2015 gap i var ... ben kisa dalgalanmlardan ziyade sene sonu hedef fiyatina odaklanmaktam bahsediyorum .... zaten hop asagi hop yukari oluyor endeks ama bu fiyatlar ilerde komik kalacak kanatindeyim mesela sene sonu icin ...

endeks gidecekse kordsa ile gidecek ama endeks gitmeyecekse bile kordsa gidebilir birde boyle dusunun... pek fazla takilmiyor endeks e zaten ...

2. kordsaaa.jpg

bak ıste burda 2016 da var bosluk
    yanlıs anlasılma olmasın ben duser dusmez bısey demıyorum ama kısa da anlık dusmelere takılmamalı dıye dusunuyorum

dusse 6 tl duser ama cıkısa baslarsa 20 ye kadar yolu olacak kısmetsee...

https://i.hizliresim.com/JQL97E.png

22-01-2016 da da var 4.07 de belkı baskada vardır ben takılmıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku

2015 ve oncesinde sadece %7 halka acik olan kordsa %25 lik kismi satti hemde haberde de var 5 gunde 3-4 kalemde

basta alici gizli tutuldu halende gizli sonra sirket kap haberlerinde 61 adet yerli ve yabanci nitelikli yatirimciya satildigi icin yeni bi halka arz niteligi tasimadiginu belirttiler ...
    ben bu takaslara takilmiyorum

bu %25 kisim ki oncesinde %7 halka acik olan kordsa %33 lere cikti halka aciklik orani...bu alicilar ile satin alinacak sirket sahipleri arasinda baglanti oldugunu dusunuyorum al gulum ver gulum ...

Son Genel Kurula katılan yatırımcılar. 61 adet yabancı nitelikli yatırımcı

Attached Images Attached Images

4.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Son Genel Kurula katılan yatırımcılar. 61 adet yabancı nitelikli yatırımcı

payasım ıcın tesk ne bellı
    ya yabancı ortakların esı dostu yada o ıkı fabrıkanın erbos a benzer ortaklık yapısı vardrı )))

takas a takılmam ben tekrar teskkkk delı fısek kordsa 10 yılın patamasını yasayacakkkk

bu ısımler ıle satın alınan sırketler arası ılıskı varmı bakmak lazım

5. KORDS - Kordsa Global

Kords da göstergeler ısındı çok güzel bir şirket ve önü açık daha öncede dediğim gibi yeni sasa olacak fakat 8.00-8.20 aralıgında 10 gün kadar dinlenmeli ve ardında 8.20 direncini yüksek hacimle geçerse hedefi 9 olur orta vadede hedefim 12 tl dir, YTD

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    bu ısımler ıle satın alınan sırketler arası ılıskı varmı bakmak lazım
    Bu yatırımcıların çoğu Amerikalı, yani Amerika pazarında şirket satın alınması ve büyüme en çok bunların işine gelir. Diğer görüşlerin aksine Amerika'da engel çıkması bu durumda pek mümkün görünmüyor.

Dikkatimi çekenler:
    United Technologies Corp. Master Retirement ; uzay, havacılık, iklimlendirme, hidrojen motorları, helikopter tasarımı ve asansör üreticisi çalışanları için emeklilik fonu

Caterpillar Inc. Master Retirement ; iş makineleri ve madencilik makineleri üreticisi çalışanları için emeklilik fonu

1199SEIU Healt Care Employees ; Sağlık hizmetleri çalışanları için emeklilik fonu

Washington University ; bildiğiniz üniversite çalışanları için emeklilik fonu

Texas Municipal Retirement ; Texas şehirleri çalışanlarına emeklilik, engellilik ve ölüm yardımı sağlayan eyalet çapında bir emeklilik sistemi

State Of Wisconsin Investment Board ;1951'de kurulmuş, Wisconsin Emekli Sandığı, Devlet Yatırım Fonu ve diğer devlet vakıf fonlarının varlıklarını yönetmekle sorumlu. 31 Aralık 2016 itibarıyla, 104 milyar doların üzerinde varlık yönetiyor.

3M Employee Retirement Plan ; Genel tüketim ürünleri, Elektronik ve Enerji, Sağlık hizmeti, Sanayi, Güvenlik ürünleri üreticisi çalışanları için emeklilik fonu

National Railroad Retirement ; ABD Demiryolu çalışanları için emeklilik ve yatırım yönetim

Boeing Company Employees ; Boeing çalışanları Emenlilik sistemi. Bu en dikkat çekici... Direkt tedarikçi olmak için iyi bağlantı...

JP Morgan Chase Retirement ; JP Morgan emeklilik sistemi

Government Of Norvway ; Genel Kurul Hazirun listesinde (Norway) kelimesi yanlış mı yazılmış bilmiyorum ama ünlü Norveç Varlık Fonu olarak düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    bu yatırımcıların çoğu amerikalı, yani amerika pazarında şirket satın alınması ve büyüme en çok bunların işine gelir. Diğer görüşlerin aksine amerika'da engel çıkması bu durumda pek mümkün görünmüyor.

Dikkatimi çekenler:
    united technologies corp. Master retirement ; uzay, havacılık, iklimlendirme, hidrojen motorları, helikopter tasarımı ve asansör üreticisi çalışanları için emeklilik fonu

caterpillar ınc. Master retirement ; iş makineleri ve madencilik makineleri üreticisi çalışanları için emeklilik fonu

1199seıu healt care employees ; sağlık hizmetleri çalışanları için emeklilik fonu

washington university ; bildiğiniz üniversite çalışanları için emeklilik fonu

texas municipal retirement ; texas şehirleri çalışanlarına emeklilik, engellilik ve ölüm yardımı sağlayan eyalet çapında bir emeklilik sistemi

state of wisconsin ınvestment board ;1951'de kurulmuş, wisconsin emekli sandığı, devlet yatırım fonu ve diğer devlet vakıf fonlarının varlıklarını yönetmekle sorumlu. 31 aralık 2016 itibarıyla, 104 milyar doların üzerinde varlık yönetiyor.

3m employee retirement plan ; genel tüketim ürünleri, elektronik ve enerji, sağlık hizmeti, sanayi, güvenlik ürünleri üreticisi çalışanları için emeklilik fonu

national railroad retirement ; abd demiryolu çalışanları için emeklilik ve yatırım yönetim

boeing company employees ; boeing çalışanları emenlilik sistemi. Bu en dikkat çekici... Direkt tedarikçi olmak için iyi bağlantı...

jp morgan chase retirement ; jp morgan emeklilik sistemi

government of norvway ; genel kurul hazirun listesinde (norway) kelimesi yanlış mı yazılmış bilmiyorum ama ünlü norveç varlık fonu olarak düşünüyorum.
    vay beeee tesk ederız dostummm cok kıymetlı oldu yabancı dılımde olsa
    uzun sure beraberız anlasılan bu ğemıde sen kaptan ben yardımcı kaptan olam o zman

8. Bence bu hafta yasa önümüz Deki hafta bir dalgalar ma bekliyom hem endeks te hem de kordsa da bu tamamen kendi düşün cem
    bu bir yatırım tavsiyesi degildir

Sayfa 105/804 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •