Sayfa 113/804 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 897 - 904 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    TC CUMHURİYETİ DEVLETİ
    Gönderi
    1,255
    sattım kar cebe yakışır tekrar 7 li rakamlara gelirse alırız ben satttım desteğe geldi diyenlerin sesi kesildi si< 7 li rakamları bekleyedurun,geçen hafta 8,50leri konuşuruz demiştim kısmet haftanın son günü 8,50 ye değdik belki küçük bir düzelme daha sonrasında 8,50-9 aralığını konuşup tartışacağı şirketin ceo su gerek yaptığı açıklamalar ile fiyatatlardan rahatsız ve bunu dile getiriyor ABD MAKAMLARI YAMUK YAPMAZ YENİ ŞİRKETLERİN BÜYEMİZE GEÇMESİ İLE BERABER temennim 10-11 li rakamları yine bu topikte tartışmak dileği ile.....

Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    güzel bir pasta. özellikle çıkış gününde bu şekilde olması çok güzel. büyüyen ve her geçen gün yeni arayışlar peşinde olan bir firma. uzuncu olarak bize çok şey katacağına inanıyorum.

3. Arti ya gecmis olmanin guzelligino hissediyoruz.. iyi hafta sonlari

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku

https://i.hizliresim.com/Yg307E.png

buralardan donse ıyı eder .... ama asagıda latıf bey var belkı onu da almak ıster....

https://i.hizliresim.com/oOzm1b.png

5. uzun vade dolar grafıgı

kordsa ıcın 2018 sonu kar tahmını yapmak zor devreye gıren bır fabrıka var ,kapasıte artısı var,alınacak 2 sırket var onların nasıl bır ıvme kazandıracagını kestırmek guc sırket 320 mn dolarlık satıs gelırı artısından bahsettı ama (ha bırde brısanın devreye gıren fabrıkası var )

en ıyısı 2 fabrıkayı da alalım onun 2.çeyrek yanısmasına bakarak sene sonu tahmınınde bulurunur belkı sene sonundan da fazla kalırız

neden mı mısal bır ornek banvt :satıldık sonra mayıs gıbı 100 mn cıvarı donem bası kar oranını yakaladı 4.çeyrekte daha guzel yansıyacak yanı daha 1 donem bılanco yansıması oldu ,4.çeyrek ve 2018 1 ve 2 çeyrek sonrası fıyat oturru kanısındayım tabı o zamana bedelsız gucude artıyor ve bakalım temettu ısınde ne yapacak

ıste ona benzer bı durum olacak ozellıkle kordsa bu satın alımlarda gerceklesırse 2018 2.çeyregınde ılk defa ınsallah cok agresıf bır kar yansıması gorebılırız 1.çeyregı saymayacagım kı zaten suan dahı 4.ceyrek kar ıle 10 tl ustunu hakeden bır sırketten bahsedıyoruz

yanı kısaca gelecek sene 2.çeyregıne kadar kendıne bagımlı hale getırebılır bızlerı ))

6. Benim 2017 kar tahminim 170 milyon TL 2018`de de 220 milyon TL den aşağısı kurtarmaz.

TL den ziyade marj % daha önemli

Bu yüzden yıllık satışın 2.9 - 3 milyar TL seviyesine gelmesi gerekiyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

arkadaşlar resmi çok güzel özetlemişsiniz. umarım düzenli temettü yanına hisse birde değer artışı yaparsa her yıl değmen keyfimize.
    kendi adıma beni en çok şu abd den alınan şirketler ve faaliyet alanı ilgimi çekiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Benim 2017 kar tahminim 170 milyon TL 2018`de de 220 milyon TL den aşağısı kurtarmaz.

TL den ziyade marj % daha önemli

Bu yüzden yıllık satışın 2.9 - 3 milyar TL seviyesine gelmesi gerekiyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

suan 169 mn kar var ...
    2017 4c 50mn daha olsa en kotu2017 sonu zaten 220 mn yakalar

2018 sonu 300 mn uzeri beklerim

ama zaten bi ustte yazdigim yazi da belirttikm 2018 sonu tahmini icin en azindan mart sonuna sirket satin alimini ve en az 1 ceyrrek dahi olsa bu satin almalarin bilancoya yansimasini gormeliyiz ....

2017 4. c tek handikapi duran varlik alimlarinin kosa vade vorclanma ile yapilmasi

suan sadce sirket elindeki silahin bu oldugunu dusunuyorum 4. ceyrek bu borclanma yuzunden beklentiler altinda gelirse son silkelemesini yapar

keza da zaten 14 tl lere gidip en kotu sekkiyke 10-12 bandina bi silkelenmeye sebep olur hepsi bu ...

2018 2. ceyregine kadar en az 18 tl de gormek isterim

Sayfa 113/804 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •