Sayfa 143/804 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Forumun kalitesini korumak gerekir. Güneysu abimize katılıyorum.

Beklentilere gelince;

PD/DD: 1,25
    Defter Değeri: 312 milyon $

ABD şirketlerinin satın alınması için ödenecek tutar 100 milyon $ yani defter değerinin 3 te 1'i

Olayın önemini boyutunu anlamak için bunu yazdım.

Şu anda merakla beklediğim konu bu satın almanın tamamlanması ve sonrasında bu şirketlerin kârlılığa olan katkısı. Hali hazırda çalışır durumdaki bu şirketlerin rakamları bilançoya hemen yansıyacağı için 2018 gidişatını net bir şekilde görebileceğiz. Muhtemelen 2. Çeyrek sonunda olayı anlarız.

Sıfırdan fabrika kurulmayacağı için bekleme süremiz kısa olacak ancak kasadan biraz fazla para çıkması söz konusu olacak gibi. İşin iyi tarafı teknoloji transferinin de sağlanacak olmasıdır.

Risklere gelince; Şirketlerin mali yapısını bilmiyoruz. Ayrıca yükselecek hammadde fiyatları temkinli olunması gerektiğini gösteriyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Forumun kalitesini korumak gerekir. Güneysu abimize katılıyorum.

Beklentilere gelince;

PD/DD: 1,25
    Defter Değeri: 312 milyon $

ABD şirketlerinin satın alınması için ödenecek tutar 100 milyon $ yani defter değerinin 3 te 1'i

Olayın önemini boyutunu anlamak için bunu yazdım.

Şu anda merakla beklediğim konu bu satın almanın tamamlanması ve sonrasında bu şirketlerin kârlılığa olan katkısı. Hali hazırda çalışır durumdaki bu şirketlerin rakamları bilançoya hemen yansıyacağı için 2018 gidişatını net bir şekilde görebileceğiz. Muhtemelen 2. Çeyrek sonunda olayı anlarız.

Sıfırdan fabrika kurulmayacağı için bekleme süremiz kısa olacak ancak kasadan biraz fazla para çıkması söz konusu olacak gibi. İşin iyi tarafı teknoloji transferinin de sağlanacak olmasıdır.

Risklere gelince; Şirketlerin mali yapısını bilmiyoruz. Ayrıca yükselecek hammadde fiyatları temkinli olunması gerektiğini gösteriyor.
    Bende bir ekleme yapayım.Abd ile olan ilişkilerde çok önemli.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Kesinlikle. Belki de şu dönemde risk faktörü olarak en önemli konulardan birisi ilişkilerin ekonomik faaliyetleri zedelemesi olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Kesinlikle. Belki de şu dönemde risk faktörü olarak en önemli konulardan birisi ilişkilerin ekonomik faaliyetleri zedelemesi olur.
    sn.poem ben kordsanın bu nedenle hala hareket etmediği kanaatindeyim.Eğer bir iyileşme olursa kordsa 10-11 hedefine doğru gidebilir..yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku

Dostum human devlet çıkarları, politikaları, doğrultusunda yürür tüm dünyada işler. Her nekadar alınmış olan şirket abd de olsada bu şirketin kendi ülkemde olması kadar riski de vardır. Sonuçta çıkarları paraya dayalı bir dünya. Kordsa bu riski mutlaka hesap ederek yapmıştır yatırımını ki alınan şirketin bağlantısı olan şirketlerde bir o kadar riske almis anlamına gelir. Ucu bağlı olan tüm konumları zedeler bu düşünce şekli. Sonuçta kords dünya üzerinde sahip bircok iş kolundayken, engelleme yapacak ülke veya ulkeciklerin riski de kordsadan daha fazla olacaktir. Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Dostum human devlet çıkarları, politikaları, doğrultusunda yürür tüm dünyada işler. Her nekadar alınmış olan şirket abd de olsada bu şirketin kendi ülkemde olması kadar riski de vardır. Sonuçta çıkarları paraya dayalı bir dünya. Kordsa bu riski mutlaka hesap ederek yapmıştır yatırımını ki alınan şirketin bağlantısı olan şirketlerde bir o kadar riske almis anlamına gelir. Ucu bağlı olan tüm konumları zedeler bu düşünce şekli. Sonuçta kords dünya üzerinde sahip bircok iş kolundayken, engelleme yapacak ülke veya ulkeciklerin riski de kordsadan daha fazla olacaktir. Yatırım tavsiyesi değildir.
    iki goruste cok hakli ...
    kordsa da pozisyon alan fonlari buyuk kismi abd devlet destekli sirketler ...

rusya kadar kuculecegini sanmam ama siyasi krizlerde herturlu silahlar da kullanilmakta ... bunu yapmasi ayni zamanda abd nin de itibarini sarsar ,abd ile is baglantisi olmayan ulkeler yok gibi ...

sahsi fikrim siyasi krizin bu denli derinlesmeyecegi ve temennim bu yonde ...
    ki keza abd rusyada ki gibi turk sirketlerinin kapanmasini isterse ...bircok sirket etkilenir tani dogrudan olanlar daha cok olsada dolayli yokda tum ulke etkilenir ... bu da turkiye yi yenu baska pazarlara yonlendirir.
    cin gibi...

bakalim onumuzde bilmedigimiz hangi siyasi gelismeler var ...

kordsa gecmiste hep iskontolu fiyatlarda olmustur lakin suan olmasi gereken degerin altinda oldugunu dusunuyorum yine iskontolu hale gelmek isterse ...sayin humanin belirttigi rakamlar ve hatta ustunde fiyatlanmalar gorebilecegimiz kanatindeyim..

ama kordsa yi kisa vade yerine uzun vade normalde uzun vade 3 yil ve ustu olmasi gerek ama zaman goreceli hale geldi bana gore artik uzun vade 1 yil ve ustu ...

dusunuldugunde pozitif oldugunu dusunuyorum...

bazi arkdslarin ricasi uzerine yazdim eskisi kadar sık olmasa da sadece gerekli gordugum hallerde yazmayi dusunuyorum..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    dostum spenc ABD bizi suriyede durdurmak için her fırıldaklığı yapar.Bu zarraf olayını kullanacağı kanaatindeyim.Bence bunlar ekonomik bir darbe vurmak için ellerinden geleni yapacaklar.Ozaman da Abd ile iş yapan her firma etkilenecektir.En azından ilk etapta.Alım için ayrılan her 10 tl nin 3-5 lirasının kenarda nakit bekletilmesi taraftarıyım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    iki goruste cok hakli ...
    kordsa da pozisyon alan fonlari buyuk kismi abd devlet destekli sirketler ...

rusya kadar kuculecegini sanmam ama siyasi krizlerde herturlu silahlar da kullanilmakta ... bunu yapmasi ayni zamanda abd nin de itibarini sarsar ,abd ile is baglantisi olmayan ulkeler yok gibi ...

sahsi fikrim siyasi krizin bu denli derinlesmeyecegi ve temennim bu yonde ...

bakalim onumuzde bilmedigimiz hangi siyasi gelismeler var ...

kordsa gecmiste hep iskontolu fiyatlarda olmustur lakin suan olmasi gereken degerin altinda oldugunu dusunuyorum yine iskontolu hale gelmek isterse ...sayin humanin belirttigi rakamlar ve hatta ustunde fiyatlanmalar gorebilecegimiz kanatindeyim..

ama kordsa yi kisa vade yerine uzun vade normalde uzun vade 3 yil ve ustu olmasi gerek ama zaman goreceli hale geldi bana gore artik uzun vade 1 yil ve ustu ...

dusunuldugunde pozitif oldugunu dusunuyorum...

bazi arkdslarin ricasi uzerine yazdim eskisi kadar sık olmasa da sadece gerekli gordugum hallerde yazmayi dusunuyorum..
    dostum KORDSA üretiği ürünler gelecek vadeden bir sektörün ürünleri.İlerde 10 lu rakamlar bile komik rakamlar olarak kalabilir.Çok stratejik bir şirket olma yolunda..Ama tüm bu yatırımlar kv mutlaka karı ve bilançoyu baskılıyacaktır..en az 5 yıllık bir yatırım düşünenler için inanılmaz fırsatlar sunabilir.Sabır hissesi olacak.Burası kesin..yani yatırım yapanlar buna dikkat etmeli...Benin tek hoşuma gitmeyen tarafı sabancılar..yatırımcı dostu olduklarına inanmıyorum.Yoksa soda dan daha çok pozisyonu burda alırdım.selamlar..

Sayfa 143/804 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •