Sayfa 15/804 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 113 - 120 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Bu yorumun altına imza atarım.

Ne zaman 20 tl olur o zaman farkedilir.
    adam kordsayi kullanarak hisse pazarlamis, imza atarim demissiniz bence bir daha okuyun..bende kordsa yok ama 20 tl olma potansiyeline katiliyorum ancak olur mu kimse bilemez

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

2. Evet pazarlamaya çalışılan bir hisse var gibi.. Haklisiniz, Kordsa yi kastediyordum yanlis anlasilabilir. Adı gecen baska sirket ile ilgili bilgim veya incelemisligim yok.

3.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    adam kordsayi kullanarak hisse pazarlamis, imza atarim demissiniz bence bir daha okuyun..bende kordsa yok ama 20 tl olma potansiyeline katiliyorum ancak olur mu kimse bilemez

500 milyon aktif degeri olan, yani hisse başı 14 tl aktifi olan, 40 milyon esas faaliyet kar edebilen yani hisse başı 1 tl faaliyetlerinde kar edebilen ve defter degerinin altında işlem gören bir hissenin pazarlanmaya ihtiyacı yok ki. kordsa da 2,3 tl iken yukarıda yazdıgım hisse başı degerle sahipti. yani kordsa zaten 7-10 tl ederi vardı. daha fazla etmez mi? tabiki kar marjı yükseldikçe ederi de yükselecektir. ancak buna paralel olarak riski de yükselecektir. %10 karla çalışanın riski her zaman %20 kar marjı ile çalışan şirkete göre, her zaman düşüktür. Çünkü yüksek kar marjının düşme ihtimaline karşılık, düşük kar marjlı şirketin marjının yükselme ihtimali her zaman fazladır.Borsada %40 marjla çalışan şirketler var bu hissenin ikiye katlanması için marjı %80 olmalı yada iki kat fiziki olarak büyümesi gerekir. Kordsa 2,30 tl iken esas faaliyetinde hisse başı 0,8 tl kar yazıyordu. ve % 6 karla çalışıyordu. şu an kar marjının yükselmesi ile hisse neredeyse 4 kat arttı.yani benim alım yaptıgım noktada alanlar 4 katı cebe attı.
    Kimseye hisse pazarlama gibi bir derdim yok, sadece hisselerin gerçek ederlerini alım satım yaparken mutlaka dikkate alın derim.

4.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    500 milyon aktif degeri olan, yani hisse başı 14 tl aktifi olan, 40 milyon esas faaliyet kar edebilen yani hisse başı 1 tl faaliyetlerinde kar edebilen ve defter degerinin altında işlem gören bir hissenin pazarlanmaya ihtiyacı yok ki. kordsa da 2,3 tl iken yukarıda yazdıgım hisse başı degerle sahipti. yani kordsa zaten 7-10 tl ederi vardı. daha fazla etmez mi? tabiki kar marjı yükseldikçe ederi de yükselecektir. ancak buna paralel olarak riski de yükselecektir. %10 karla çalışanın riski her zaman %20 kar marjı ile çalışan şirkete göre, her zaman düşüktür. Çünkü yüksek kar marjının düşme ihtimaline karşılık, düşük kar marjlı şirketin marjının yükselme ihtimali her zaman fazladır.Borsada %40 marjla çalışan şirketler var bu hissenin ikiye katlanması için marjı %80 olmalı yada iki kat fiziki olarak büyümesi gerekir. Kordsa 2,30 tl iken esas faaliyetinde hisse başı 0,8 tl kar yazıyordu. ve % 6 karla çalışıyordu. şu an kar marjının yükselmesi ile hisse neredeyse 4 kat arttı.yani benim alım yaptıgım noktada alanlar 4 katı cebe attı.
    Kimseye hisse pazarlama gibi bir derdim yok, sadece hisselerin gerçek ederlerini alım satım yaparken mutlaka dikkate alın derim.
    kordsa yi eskiden beri bilirim 3 srne once 3 4 tl arasi idi 4 kat artmadi hic...ama al satla ortalamaniz dusuk olabilir..bir kontrol edin...bir de usak seramik midir o degerlere sahip?

5.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    kordsa yi eskiden beri bilirim 3 srne once 3 4 tl arasi idi 4 kat artmadi hic...ama al satla ortalamaniz dusuk olabilir..bir kontrol edin...bir de usak seramik midir o degerlere sahip?

ben baktim usak bilancosunda ole bisey yok, gelir tablosunda da yok...zamaninda bagimsiz denetimine de gitmistim parlak bir sirket deildi zaten..burada okudugunuzu teyit etmeden hareket etmeyiniz..

sir Guest
    ekgyo satıp kords aldım.istikrarlı yükselişine devam ediyor. güldürür bizi inşallah

7. MSCI Small Caps Türkiye Endeksi'ne 3 hisse eklendi, 8 hisse Endeks dışında kaldı
    16 Mayıs 2017 - 06:55

MSCI hazırladığı hisse senedi piyasaları endeksleri için dün
    gerçekleştirdiği yarıyıl güncellemesinde MSCI Global Small Caps Endeksi
    içinde yer alan MSCI Türkiye Endeksi'ne 3 hisse senedi dahil ederken
    Endeks'ten 8 hisseyi çıkardı.
    MSCI ayrıca Global Standard Endeksler listesinde yer alan
    Türkiye Endeksi'ne de Aselsan'ı ekledi
    MSCI Türkiye Endeksi'ne Kordsa Global Endüstriyel İplik, Logo
    Yazılım ve Türk Traktör dahil edilirken
    , Endeks'ten Bizim Toptan,
    Doğuş GE GYO, Doğuş Otomotiv, Ege Endüstri, Konya Çimento, Pınar Süt,
    Şekerbank ve Torunlar GYO çıkarıldı.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

8. kimse kalmadı mı ?

Sayfa 15/804 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •