Sayfa 161/804 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. bu arada bedelsiz sermaye artırımı ihtimali hakkında kim ne düşünüyor? Amerika'daki şirketlerin alımı tamamı borçlanma ile mi alınır? Sermaye artırımı da gündemde olur mu?

2.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bedelsiz sermaye artırımı ek bir gelir yaratmaz eğer Amerika'daki şirket için soylediyseniz tabi. Ayrıca sermaye tavanınıda arttirmadigini düşünürsek, bedelsiz zor gibi. Geçmiş yıl karlarını kullanabilirler mi, bedelli olur mu, borçla mi yaparlar. Zor bir soru olmuş. Borç bu faiz ortamında biraz problem olabilir. Ytd.
    Ben de faizleri düşünerek sordum aslında. Geçmiş yıl karlarını kullanmak için bedelsiz artırım yapmak zorunda diye biliyorum. Ancak ABD'den iyi bir kredi bulması da mümkün. Bunun için de sermayesinin güçlü olması gerekir diye düşünüyorum. Bilançonun erken gelmesi de bazı şeylerin ABD şirketleri için hızlandırıldığını düşündürdü. Bilemiyorum tabi. Borcu da biraz yüksek şu anda.

3.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    bu arada bedelsiz sermaye artırımı ihtimali hakkında kim ne düşünüyor? Amerika'daki şirketlerin alımı tamamı borçlanma ile mi alınır? Sermaye artırımı da gündemde olur mu?
    baskan zaten sirket nakit alacagini soyledi ya !
    ek sermayeyi hecmis yil karlerine aktardir ...
    o kalemle neden almasin...

sermaye artirimina gelince hic istemem fiyata etkisi uzun vade olumsuz olur ...

ama yapmaz diyemem cunku;kanimca zaten alan aldi satan satti ortak fonlar yuksek temettu bekleyeceklerdir ... bu yuzden hisse fiyatinin yukselmesyle degil temettu ile ilhileneceklerdir diye dusunuyorum...

4. Bedelsiz ihtimal dahilinde pek değil. Ancak finansman giderlerinin de çok artmaması gerekir. Tek olumlu yanı şirketlerin hali hazırda nakit üretiyor olması. Ancak ilave yatırım gerektirir mi bilinmiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Ben de faizleri düşünerek sordum aslında. Geçmiş yıl karlarını kullanmak için bedelsiz artırım yapmak zorunda diye biliyorum. Ancak ABD'den iyi bir kredi bulması da mümkün. Bunun için de sermayesinin güçlü olması gerekir diye düşünüyorum. Bilançonun erken gelmesi de bazı şeylerin ABD şirketleri için hızlandırıldığını düşündürdü. Bilemiyorum tabi. Borcu da biraz yüksek şu anda.
    Geçmiş yıl karları ile pek alakası yok bedelsizin, bedelsiz lot sayısının artışıyla piyasada hissenin el değiştirmesini kolaylaştırır rakam psikolojik etkide caziplesmis gibi görünür. Aslında elindeki toplam Tutar degismezken lot sayın artar. Bedelsiz düşüncesi olsaydı sermaye tavanını yukseltirdiler gerci sermaye tavana daha var. Ayrıca enflasyona karşı sermayenin erimesini istemeyen şirketler bedelsiz vermeye de yönelir. Halka arzı %28 den biraz daha çıkartılır mı kaynak yaratmak için biraz muamma. Ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by MATESİS+ Yazıyı Oku
    baskan zaten sirket nakit alacagini soyledi ya !
    ek sermayeyi hecmis yil karlerine aktardir ...
    o kalemle neden almasin...

sermaye artirimina gelince hic istemem fiyata etkisi uzun vade olumsuz olur ...

ama yapmaz diyemem cunku;kanimca zaten alan aldi satan satti ortak fonlar yuksek temettu bekleyeceklerdir ... bu yuzden hisse fiyatinin yukselmesyle degil temettu ile ilhileneceklerdir diye dusunuyorum...
    Temettü gerçekten önemli bencede hem şirket alımı için nakit gerek hemde bist25 é yeni girmiş olması ve kalması için yüksek temettü verecek, zor işler finans yönetimi için. Bist 25 şirketleri yavaş yavaş temettü kararlarını açıklamaya başladılar ve rakamlar oldukça yüksek. Bu durumda nasil bir karar alacaklar yatirimci icin bakalim. Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Ben önümüzdeki 1 yılı çok farklı kararlarla ve ciddi sabır testleriyle geçireceğimizi düşünüyorum. Bekleyip görelim.

8.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Ben önümüzdeki 1 yılı çok farklı kararlarla ve ciddi sabır testleriyle geçireceğimizi düşünüyorum. Bekleyip görelim.

sırket cokkk guzel yonetiliyor ...
    520 mn gecmis kar var ...

ayrica borcu odeyecek kapasitesi de var ...

en sikintili bu 4. ceyrekdi ...
    ocakda endonezya yatirimi faaliyete girdi...

temettuyu vergi dairesine sundugu kar e gore hesaplanir ...

gecen yil ve onceki yillar
    57-60-67 mn dagitmis tabi bu oranlar
    konsolide olmayan kar e gore yuzdesel degisir
    temettu verimindeki paralellik bana satis yapilan nitelikli ortaklarimizla belirledikleri kar payi olarak dusunuyorum... borclar bittikten sonra abd deki sirketlerde kar yazmaya baslayinca bu temettu oraninin da daha da artacagini dusunuyorum...
    bu sene de 57-67 mn arasi dagitmasi ihtimal diye dusunuyorum 30-35 kurus olur ...

bu sene sikintili gececek sozunuze gelince ben sadece suan endeks e bagli bi calkanti yasadigimizi dusunuyorum ...

sirket satin alimlariyla 2018 2. ceyregi ile geri donusu olmayan yolculuga baslayacaz insallah...

sermayesi 194 mn sermaye tavani 500 mn

yeni halka arza gelince tek bi lotunu kimseye kaptirmak isteyeceklerini dusunmuyorum

ne bedelli ne de bedelsiz yapmasinlar boyle iyi

2 yilda kar ini nerdeyse %100 artirmis
    bundan sonraki yillarda neler yapar 5 yilda hangi fiyatlari goruruz verdigi temettuler suan ki yatirimimizn % kacina denk gelir gorecegiz....

boyle herturlu suprize acik olumlu anlamda urun gami bakimindan 5 yilda neler ortaya cikar ....

valla kordsa ne beni heyecanlandiriyor...

soyle dusunun bi egeen olacak demiyorum ama 50 tl iken egeen alan biri suan 20 tl temettu ile ana parasinin %40 oraninda her sene temettu alir ...
    pinar yatirimcisi keza oyle vb ...

karini 5 yilda 38 mn dan 212 mn cikarmis 5.5 katina cikarmis ..

onunuz 5 yilda 5 e katlasa 1milyar kar demek bu da hisseyi 50 tl ye tasir sermaye artirmasa ....

50 tl iken verecegi temettu suanki ana paramizin % kaci olur sizce
    Son düzenleme : MATESİS+; 26-02-2018 saat: 00:02.

Sayfa 161/804 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •