Sayfa 22/804 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 169 - 176 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Sn pmngr kur farkı zararı demissiniz? Sirketin yabancı para pozisyon açığı vardi Son bilanço da. Kurun düşmesi pozitif etki yapar. fakat Petrol fiyatinin ikinci altı aylık yükselişi hammede fiyatlarındaki kar marjini negatif etkiler. Tabi stok yapmadiysa pozitif yansır. Ayrıca iştirak satışından elde ettiği nakiti Euro bazli düşünürsek dolar/Euro paritesinin yükselmesi yine olumlu yansır. Ayrıca satışlarının %65 ı Euro %35 $ diye biliyorum. Yine de önemli olan satışlarin ne kadar arttığı ve yeni ürünlerin bu satışlar içindeki artışı. Bunlar bilinmeyen en önemli sebepler olsa gerek. Zaman içinde bilançoları görüp degerlendiricez. Hayırlısı ytd... Saygılar

2.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Sn pmngr kur farkı zararı demissiniz? Sirketin yabancı para pozisyon açığı vardi Son bilanço da. Kurun düşmesi pozitif etki yapar. fakat Petrol fiyatinin ikinci altı aylık yükselişi hammede fiyatlarındaki kar marjini negatif etkiler. Tabi stok yapmadiysa pozitif yansır. Ayrıca iştirak satışından elde ettiği nakiti Euro bazli düşünürsek dolar/Euro paritesinin yükselmesi yine olumlu yansır. Ayrıca satışlarının %65 ı Euro %35 $ diye biliyorum. Yine de önemli olan satışlarin ne kadar arttığı ve yeni ürünlerin bu satışlar içindeki artışı. Bunlar bilinmeyen en önemli sebepler olsa gerek. Zaman içinde bilançoları görüp degerlendiricez. Hayırlısı ytd... Saygılar
    Evet haklısınız yıllıklandırılmış satışların %6.78 i kadar net döviz açığı var..kur kompozisyonunu şuan bilemiyorum ama kurdan pek fayda veya zarar çıkmayacak gibi duruyor..maliyet tarafında bir sıkıntı var sanki çünkü özellikle Asya tarafındaki büyümeden memnunlardı..genel olarak Sabancı holding ve iştiraklerinde ortak satışı ataleti var onun yansıması da olabilir ama bilanço dönemini pas geçecez gibi duruyor..endeks terse dönerse güçlü de durabilir..ilk 6 ayda sanki yılı kapatmış gibi..bilançoyla üstüne koyarsa 9.x ler test edilebilir..ytdeğildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

3. kords bilançosu çok zor tahmin edilen bir şirket. (bu arada hangi tarihte gelecek bilen var mı?) ben buralardan aldım. borsa yükselişinde başka hisselerde daha çok prim yakaladım. onun için rahatım. 3 aşağı 5 yukarı iyi karlar geliyor. yani yıllık bazda.. ama çeyreklik bazda kaymalar olabiliyor. yıllar itibariyle karını hep arttırmış ve dünyadaki büyüme ortamından faydalanır diye düşünüyorum. 3 aylık X4 olsa 240 yapar 8 fk ile 10 TL yapar. +yeni ürünler ve büyüme hikayesi hoşuma gidiyor. inşallah uzun vade tutup trend yakalarım diye umuyorum.

Sn North bilançosu zor tahmin edilen bir sirket demişsin fakat, tahminlerini güzel yapmışsın. Aşağı salarsa eğer çok fazla KY biner diye düşünüyorum.Buna müsade ederler mi? Bilanço tahminin zor olması doğru ( ürün çeşitliliği bir çok yabancı ülkede satışların durumu , yeni ürün yelpazesi vs.) Fakat bu kadar güçlü bir şirketin böyle bir ciroyla neden kar marjları çok düşük? Yuksek Teknolojiyle üretiyor , 100 lerce patent, hem döviz satışları ve diğer ülke fabrika gelirleri. Ama bu kar az değil mi? Ytd..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,014
     Alıntı Originally Posted by north Yazıyı Oku
    kords bilançosu çok zor tahmin edilen bir şirket. (bu arada hangi tarihte gelecek bilen var mı?) ben buralardan aldım. borsa yükselişinde başka hisselerde daha çok prim yakaladım. onun için rahatım. 3 aşağı 5 yukarı iyi karlar geliyor. yani yıllık bazda.. ama çeyreklik bazda kaymalar olabiliyor. yıllar itibariyle karını hep arttırmış ve dünyadaki büyüme ortamından faydalanır diye düşünüyorum. 3 aylık X4 olsa 240 yapar 8 fk ile 10 TL yapar. +yeni ürünler ve büyüme hikayesi hoşuma gidiyor. inşallah uzun vade tutup trend yakalarım diye umuyorum.
    son açıklanma tarihi 9 ağustos
    2013 den beri yıllık karlar istikrarlı olarak artıyor, ancak çeyreklik dönem bilançolarında sürprizler yapabiliyor
    bilanço öncesi bu satışlar hayra alamettir diyelim )
    ilgiyle merakla bekliyoruz bilançomuzu. hayırlı kazançlar olsun.
    saygılar.

önümüzdeki hafta hisse yarışmamıza tahminlerinizi alalım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...398#post708398
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Son 2 ay endex getirisine göre geri kalmış BİST100 şirketleri...
    https://i.hizliresim.com/YNpoaa.png

8.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Sn North bilançosu zor tahmin edilen bir sirket demişsin fakat, tahminlerini güzel yapmışsın. Aşağı salarsa eğer çok fazla KY biner diye düşünüyorum.Buna müsade ederler mi? Bilanço tahminin zor olması doğru ( ürün çeşitliliği bir çok yabancı ülkede satışların durumu , yeni ürün yelpazesi vs.) Fakat bu kadar güçlü bir şirketin böyle bir ciroyla neden kar marjları çok düşük? Yuksek Teknolojiyle üretiyor , 100 lerce patent, hem döviz satışları ve diğer ülke fabrika gelirleri. Ama bu kar az değil mi? Ytd..
    kords.jpg
    dediğiniz kar patlamasını yapmadığı için 1995 yılından beri dolar bazı grafiği yatay. bu grafik dolar bazında aylık grafik. son yıllardaki kar artışı işe bu yatay hareketin direncini zorluyor. karların iyi gelmesi durumunda yukarı trende başlayabilir.

Sayfa 22/804 İlkİlk ... 1220212223243272122522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •