Sayfa 223/804 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Gercek ve ozenli paylasim yapan kisilere eger gercek hayatta tanimiyorsak dikkatli davranalim. Sacma seyler yuzunden bir suru kisi forumdan uzaklasiyor. Fotografi nasil cektigi haddimize dusmez. O adamin hayatinda kedi artigi kadar degeriniz olmayabilir ve bu bakis acisi onun hakkidir. Kimsenin keyfine gore kimse grafik paylasmak zorunda degil. Burada gercek paylasim yapan kisilere karsi adeta bir dindarin dinine yaklastigi gibi kuralli ve saygili yaklasmak zorundasiniz. Elestiri olacaksa daha tatli dilli, yapici, rica uslubunda olmali. Ya da art niyetlisiniz demektir.

Geyik yapana siz de ne yapiyorsaniz yapin. Ama nitelikli kisilere sayginiz olsun. Buna mecbursunuz.
    Gerçek ve "özenli" paylaşım anlayışınız buysa... Diyeck lafım yok. Anlayana iyi niyetli ve esprili bir eleştiride bulundum.
    " O adamin hayatinda kedi artigi kadar degeriniz olmayabilir ve bu bakis acisi onun hakkidir. " vb gerisine zaten diyecek lafım yok
    Saygı diyorsunuz da... Eeee benim eleştirim niye saygı sınırına girmiyor?
    Laf-ı güzaf... Olarak alıyorum dediklerinizi. Kime saygı gösterip- göstermeyeceğimi sizden öğrenecek değilim.
    Nitekim muhtereme saygısızılık etmek niyetli bir şey demedim. Forumun en temel gerekliği... Öğrenmeye davet ettim.

Edit:
    Ps: Sizi de "öğrenmeye" davet ediyorum. Bunda gocunacak birşey yok!
    Son düzenleme : ASAP; 09-08-2018 saat: 00:11.

2.  Alıntı Originally Posted by ASAP Yazıyı Oku
    Gerçek ve "özenli" paylaşım anlayışınız buysa... Diyeck lafım yok. Anlayana iyi niyetli ve esprili bir eleştiride bulundum.
    " O adamin hayatinda kedi artigi kadar degeriniz olmayabilir ve bu bakis acisi onun hakkidir. " vb gerisine zaten diyecek lafım yok
    Saygı diyorsunuz da... Eeee benim eleştirim niye saygı sınırına girmiyor?
    Laf-ı güzaf... Olarak alıyorum dediklerinizi. Kime saygı gösterip- göstermeyeceğimi sizden öğrenecek değilim.
    Nitekim muhtereme saygısızılık etmek niyetli bir şey demedim. Forumun en temel gerekliği... Öğrenmeye davet ettim.

Edit:
    Ps: Sizi de "öğrenmeye" davet ediyorum. Bunda gocunacak birşey yok!
    Ben gocunmuyorum. Bana küfür edilse bile sadece gülerim. Bunlarla işim yok.

Sonuca gelelim, kullandığınız ifadeler burada bir şeyler paylaşmaya çalışan kişiyi küstürüyor mu? Küstürüyor. Bize değer kaybettiriyor mu? Ettiriyor. Demek ki o kurulan iletişimde bir hata var. Zamanında çok değerli birçok teknik analist saçma sapan ifadeler yüzünden uzun zamanlar foruma katkıda bulunmadı. Hepsi bu.
    ...

Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Ben gocunmuyorum. Bana küfür edilse bile sadece gülerim. Bunlarla işim yok.

Sonuca gelelim, kullandığınız ifadeler burada bir şeyler paylaşmaya çalışan kişiyi küstürüyor mu? Küstürüyor. Bize değer kaybettiriyor mu? Ettiriyor. Demek ki o kurulan iletişimde bir hata var. Zamanında çok değerli birçok teknik analist saçma sapan ifadeler yüzünden uzun zamanlar foruma katkıda bulunmadı. Hepsi bu.
    Ahahahah! Yav dostum...
    Dediğin mealen şu anlama gelmiyor mu? " Ben bu forumun bu topiğinde, bu adamdan yarar sağlıyorum! O zaman sus!"
    Ben muhtereme; esprili bir dille, "grafiğinizi daha net, okunur, anlaşılır biçimde paylaşabileceğiniz yöntemler var!" demişim.
    Bu kadar!
    İlk mesajda o da esprili bir cevap vermiş. Haaa sonra belki alınmış. Fikrini söylemiş. Ben de kendiminkini.
    Siz de "ne gerek var demişsiniz!".
    Ben de diyorum ki...
    Muhtererem teknik, temel açısından belki iyidir , hoştur, foruma katkı sağlıyordur. Ben de teknik(bilgisayar) açısından iyiyim. "Ben de size katkı sağlayayım. Şöyle olsa daha iyi olur!".
    Rahatsız olmanızı anlıyorum. Çünkü muhterem, benim mesajım üzerine; " daha da gelmem Davos' a!" benzeri cümle kurmuş.
    İzin verseydiniz ben kendisinden; "bana kızarak arkadaşları cezalandırmanız anlamsız!" biçiminde özür diliyordum ama...
    Siz ne diyordunuz özetle?

4. Kağıtya te bir faydalı paylaşım göremedim. Neyse iş yatırım bu kağıtta beklentisini 12.06 yani %57lik kazançla al demiş

LG-K420 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. KORDS: Kordsa Teknik Tekstil 2Ç18'de 75mn TL net kar açıkladı (Piyasa Bekl: 54mn TL net kar;YF Bekl: 48mn TL net kar). Açıklanan net kar rakamı 2Ç17'ye göre %177 yukarıdadır ve 1Ç18 rakamının %22 üzerindedir. Şirketin satış gelirleri 2Ç18'de yıllık bazda %36 artarak 825mn TL olmuştur (YF Bekl: 894mn TL). FAVÖK rakamı ise 2Ç18'de 2Ç17'ye göre %72 artışla 143mn TL olarak gerçekleşirken (YF Bekl: 131mn TL) çeyreksel bazda ise %19 yükseliş göstermiştir. 2Ç18'de şirketin FAVÖK marjı 2Ç17'ye göre 3.7 puan artış göstererek %17.3 olmuştur. Diğer yandan, şirketin Net Borcu 904mn TL olarak gerçekleşirken, Net Borç/FAVÖK çarpanı ise 2.2x olmuştur. 2Ç18 finansal sonuçlarının hisse performansı üzerinde pozitif etki yaratmasını bekliyoruz.Şirket 2018 yılsonu tahminlerini 16 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla satınalımı tamamlanan Fabric Development Inc. ve Textile Products Inc. (FDI & TPI) şirketlerinin de 2018 yılı finansallarına etkilerini gösterebilmek amacıyla yukarı yönlü revize etmiştir. Buna göre:Satışlar : %25-35 (FDI & TPI etkisiyle birlikte %30-40, önceki: %15-25)

FAVÖK : %30-40 (FDI & TPI etkisiyle birlikte %35-45, önceki: %15-25)

Yatırım Finansman

Alıntı Originally Posted by lazopo53 Yazıyı Oku
    Kağıtya te bir faydalı paylaşım göremedim. Neyse iş yatırım bu kağıtta beklentisini 12.06 yani %57lik kazançla al demiş

LG-K420 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Siz de haklısınız. Neyse gereksiz kişisel yazışmaları bir kenara bırakalım.
    İş Yatırım' ın değerleme yöntemini asla anlayamamışımdır. En kötü koşullarda bile yıllık fiyat hedefi en yüksek aracı kurum hep İş olmuştur gözlemlediğim her kağıtta.
    Bununla birlikte yıllıkta bu uçuk fiyat hedefi gerçekleşir mi bilmem ama...
    Kordsa' nın yeni dönem "hikayesi olan" kağıtlardan olduğunu düşünüyorum.
    Gerek arge konusundaki başarısı, pazar liderliği ve satışlarının yurtdışı ağırlıklı olması.
    Gerek Temmuz 2018 de açıklanan inorganik büyüme hikayesi(Amerika' da şirket satın alma yoluyla havacılık vb alanlara yönelik üretim.)

Öte yandan ise kısa vadede an itibari ile yılın en yükseğinden işlem görüyor. 8.14 üzerinde kalabildiği sürece tarihi zirve olan 8.70 e doğru ataklar görmemiz mümkün.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    syg,

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Dün net -500.000 satışla tahtayı trend desteğine kadar indiren BGC henüz tahtaya teşrif etmemiş görünüyor.
    Hissesin %43 ü 2 aracı kurumda bu arada, bu da hacimsiz bile olsa tahtanın kolayca yükselebilmesine imkan sağlıyor.

Sayfa 223/804 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •