Sayfa 404/804 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon
Arama sonucu : 6426 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by ASAP Yazıyı Oku
    Gençler, dostlar, uzun-kısacılar, teknik-temelciler, Roma'lılar!!!

Extrem bir durum oluştuğu düşüncesi ile ben fikrimi söyleyeyim de ...

-"Teknik de neymiş!",
    -"Sen ne anlarsın?"
    -"Spekin masadan bildiriyorum..." cuların da fikir beyan etme şansı olsun.

Hissenin grafiği; yani fiyatın bize söylediği, subjektif hiçbir şey içermeyen hissenin trendine dair tarih ve değerler:
    Ana trend : 19.06.2018 5,83-10,15 %74.
    Düzeltme sonrası: 17.08.2018 7,68-10,15 %32.
    Son 1 aylık durum( yani sayın NSHYDN aldıktan sonra): 09.10.2018 10.28(Kapanış)-09.11.2018 10.30(Kapanış) %0019.
    Teknik der ki uğursuzluk sayın NSHYDN' de o aldı hisse düzeltmeye girdi
    Şaka bir yana;

Henüz tek bir bar(günlük grafik)! Ancak mevcut görünüm, fiyatın trend kanalının altına indiğini,
    Bir süredir NU görünümü sergileyen indikatörler iyice zayıfladığını,
    Hissenin Fibo impulse(10,34) seviyesinin hemen altında, 50 günlük ortalama(10,08) ve aylık pivot(10,28) seviyesinin hemen üstünde, olduğunu,
    02.07.2018 tarihinden bu yana ilk defa Kijun sen ( (En yüksek + En düşük) / 2, geçmiş 26 periyod) seviyesinin altına indiğini,
    Bunun bir tuzak olduğunu gösterecek biçimde fiyatların kanala dönmemesi durumunda Fibo desteklerinin sırayla 9,78-9,38 seviyelerinde ve güçlü destek diyebileceğimiz 100 günlük ortalamanın da şu an için 9,25 TL olduğunu bir köşeye not edelim.

Önemsediğim bir gösterge olan Ichi Moku grafiğini de içeren(60 dk hariç) 3 periyot için grafikler aşağıda.
    Trend başlangıcından bu yana bir ilk olması itibarıyle, günlük grafikte altına indiğimiz(kapanış) Kijun Sen' i daire içine aldım.
    240 dk lık grafikte ise tam bu indikatörün desteğinde... (Döndü diyebilmek için ise 10.48 üzeri kapanışlar görmek gerekiyor.)

Uzun vadede daha iyi fiyatları göreceğimize inanıyorum. Ancak tersi grafiğe yansıyana dek, iyi ihtimalle yatay kanal içerisinde haraket veya bir düzeltme söz konusu olabilir(Yazar burada bir olasılıktan söz ediyor!).

Ek olarak da bir KY olduğumdan, tüm "kip"lerin -se,-sa olduğunu hatırlatırım.
    Selamlar, sevgiler. İyi haftasonları. Bol kazançlar.

Günlük

240 dk.lık

60dk.lık

Emegine saglik sn Asap. Cok guzel yazi olmus. Evet Ben girdim Boyle oldu. Talih iste bakalim duzeltmeler gerekli uygulamalardir beklicez mecbur
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

2. Milletin canı burnunda değiştirdim gereksiz yazimı.

3. http://m.finansgundem.com/foto-haber...ilir/1359644/1

Küçük yatırımcı olarak ne yapmak gerek. Yıllarca emekli olmak için çalışıp ya da bireysel zorunlu emeklilik ve değişik uygulamalar. Baktığımızda nüfusun %1,5 u bile borsada yatırımcı değil. Ben bu yüzden ekstra emeklilik için böyle bir tercih yaptım kendi adıma. Evet süreç zor ama niye zor ekran başında olduğumuz için olabilir mi? Ya da hirslar daha çok kazanma daha ve daha. Halbuki emeklilik için biriken paranın kaç olduğunu çalışırken bilmiyoruz bile ya da oturduğumuz evin fiyatı.
    Ekran canlı takip adrenalin psikoloji ve hayaller en büyük düşman bence. Oysaki kendimize belli stratejiler koyup güvenilir kurumsal şirketler acaba daha mı iyi? Çıktım bir yola 6 yılı geçti bu yaklaşım tarzım. Hayırlısı ama yatırım tavsiyesi değildir ..

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    http://m.finansgundem.com/foto-haber...ilir/1359644/1

Küçük yatırımcı olarak ne yapmak gerek. Yıllarca emekli olmak için çalışıp ya da bireysel zorunlu emeklilik ve değişik uygulamalar. Baktığımızda nüfusun %1,5 u bile borsada yatırımcı değil. Ben bu yüzden ekstra emeklilik için böyle bir tercih yaptım kendi adıma. Evet süreç zor ama niye zor ekran başında olduğumuz için olabilir mi? Ya da hirslar daha çok kazanma daha ve daha. Halbuki emeklilik için biriken paranın kaç olduğunu çalışırken bilmiyoruz bile ya da oturduğumuz evin fiyatı.
    Ekran canlı takip adrenalin psikoloji ve hayaller en büyük düşman bence. Oysaki kendimize belli stratejiler koyup güvenilir kurumsal şirketler acaba daha mı iyi? Çıktım bir yola 6 yılı geçti bu yaklaşım tarzım. Hayırlısı ama yatırım tavsiyesi değildir ..
    Şahsi fikrim yine;
    Ekran, trend, indikatör vb uğraşmak istemiyorum diyen uzun vade yatırımcı için döviz sepeti en temizi.
    Kimdi hatırlamıyorum... "Her şeyin bir fiyatı vardır. Yerel paranın fiyatı da enflasyon ve faizdir" benzeri bir cümle kurmuştu.
    %20 küsur enflasyon ve faize karşı %1-2 enflasyon ve faize sahip ülkelerin parası eninde sonunda kazanacaktır. Hiç kafa yormaya gerek yok.
    3-5-10 yıl o veya bu biçimde baskılarsın ama intikamı da 1.7 den 7.20 ye olur.

Edit:
    Haaa şunu da ekleyeyim becerebilen yatırım araçları arasında sörf ederek kat-kat daha fazla kazanabilir.
    O da başka. Ama ortalama bir emeklilik fonu, hisse vb vermez bu oranı.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
    bugün nasıl bir hareket izleyeceğiz acep? sınırlı yukarı bir tepki bekliyorum açıkçası.
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

6. günaydın bol kazançlar olsun dostlar

9.80-9.89 arasında destek olabilecek birden çok değer var. Ancak o seviyeleri test etmekse niyet... Daha aşağılara da salınabilir...
    Her ne amaçla olursa olsun bu aksiyonun 9.1X altına sarkmamasında yarar var.

8.  Alıntı Originally Posted by ASAP Yazıyı Oku
    9.80-9.89 arasında destek olabilecek birden çok değer var. Ancak o seviyeleri test etmekse niyet... Daha aşağılara da salınabilir...
    Her ne amaçla olursa olsun bu aksiyonun 9.1X altına sarkmamasında yarar var.
    Eyvallah dostum ağzından bal akıyor. Hem sizler yine geleceksiniz, hemde. Hemdesini bosvereyim. Benim sevincim başkasının uzuntusu olabilir. Ytd.

Sayfa 404/804 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •