Sayfa 531/804 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. bistin en çok artan kağıdını mi aldım acaba zink diye çakıldı

2.  Alıntı Originally Posted by luikang Yazıyı Oku
    İste kordsa yillardir kazandirmaya devam ediyor heryil temettu bedelsiz daha nolsun kucuk yatirimci dostu 1 tl altinda maliyetle beklemeye devam bu yilda aliriz temettu ya da bedelsiz veya her ikisini .
    Sevgili luikang, burada ara ara yazılarınızı takip ederim. Ben de birkaç yıldır Kords yatırımcısıyım. Önümüzdeki zamanlarda da burada olacağım.

Fikrinizi almak istediğim bir konu var, Kordsa'nın temettüleri ile ilgili. Bildiğiniz üzere yurt dışındaki fabrikaları ile Kordsa'nın holding benzeri bir bağlantısı var. Bildiğim kadarıyla bilançoda gözükse de Kordsa'nın global faaliyetlerindeki karlar, nakitler Kordsa'nın kasasına girmiyor. Önce onların temettü dağıtımı yapması lazım ki, Kordsa Inc. tarafına, sonra da Kordsa Inc. tarafından bize para girişi olsun. Yani Kords, Froto veya Tüpraş gibi bütün elde ettiği karı isterse temettü dağıtamıyor. Bu nedenle temettü bana biraz cılız gibi geliyor. Dikkat ettim hep 60 milyon civarı.

Siz daha uzun zamandır Kordsa'dasınız.. Sizce Kordsa'nın karı 600 milyonlara çıktığında ve borçlarını hafiflettiğinde, bu rakamın yarısını, 1.5 tl diyelim, temettü olarak dağıtır mı? Yoksa çok uzun zamanlar boyu sadece direkt Kordsa esas faaliyet karından gelen paranın bir kısmı olan 60 milyonluk temettülere mi maruz kalacağız? Çünkü 600 milyonluk karlar geldiğinde, kağıt 25 tl olduğunda hala daha 30-40 kuruşluk temettüler alacaksak biraz tatsız olur. Geçmiş nasıldı? Karının ve tahta değerinin hakkını verecek şekilde temettü dağıttı mı hep?
    ...

3. 6 gün üst üste artı kapatan kağıdı kuruttum kusura bakmayın benden ötürü

4. Bu hissenin de 3 gun ust uste yukari gittigini hic hatırlamıyorum....14,50 girdukten sonra 13,60 olmus 3gunde bunlar

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

5.  Alıntı Originally Posted by metyusanus Yazıyı Oku
    Bu hissenin de 3 gun ust uste yukari gittigini hic hatırlamıyorum....14,50 girdukten sonra 13,60 olmus 3gunde bunlar

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1215 ten 1420 almış 6 seans artı kapatmış ondan sonrasi malum anladınız siz

6. Hadi bana an itibariyle taktılarda o gün 1418 maliyet ile 136 bin tane lot alan bgc partner ne yapacak bakalım

7. 1355_65 ten döndü derken oradan alanda 14 ten satıyor galiba yüzde 1_2 e oynuyor millet vizyon sıfır

8. İyi ki spekülatif kağıt almayalım dedik eksiden arti 2 e oradan geriye maşallah hiç aratmıyor

Sayfa 531/804 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •