Sayfa 543/804 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 6426 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. bu konudaki görüşleriniz çok bilgilendirici, teşekkür ederim.
    peki diğer şirketlerdeki karı birgün turkiyeye cekmek isterlerse ne kadarı vergilerde kaybolur, fikriniz var mi?
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Kordsa temettu dagitimini 339 milyonluk karin gorundugu bilanco uzerinden yapamaz. VUK esas alinir. Oradaki gercek yillik kar 90 milyon civari. Yani karinin tamamini dagitsa da 50 kurusu gecemiyor. Su an yarisini dagitir durumda. Uzun yillar 20-30 kurustan farkli bir rakam dagitabilecegini dusunmuyorum. Kords temettusu holdingler veya bankalar gibi olacak; dusuk ve sembolik rakamlar, 10 kurus, 20 kurus.
    SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by NSHYDN Yazıyı Oku
    Temettü belli oldu. 0.2125 TL. 1 liranın 4 te 1 i bile değil. Bedelsiz de yok verilmeyecek.
    Tesekkurler bilgi icin bu sene az alicaz ben cok uzun yillardir bu hissedeyim aldigimda bedelsiz ve temettusu icin uzun vade almistim maliyetim cok dusuk bedelsiz belkide sonraki aylarda verebilir ..uzun vade icin bissteki ender alinabilecek hisselerden biri ..yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by Spartan Yazıyı Oku
    bu konudaki görüşleriniz çok bilgilendirici, teşekkür ederim.
    peki diğer şirketlerdeki karı birgün turkiyeye cekmek isterlerse ne kadarı vergilerde kaybolur, fikriniz var mi?

Bildigim kadariyla sirketler arasi dagitim yapilinca vergi kesilmiyor. Orada ozel bir duzenleme vardi. Ama Kords'un bircok ulkede sirketi var. Duzenleme nasil olur bilmiyorum. Yine de uzun yillar veremez cunku yatirimlar 5-10 yil daha devam edecek gibi. Fakat degerlenir. Ya da 20 bin lot alacaginiza az biraz daha gayret edip 200 bin lot almalisiniz ki temettu ise yarar bir sey olsun
    ...

4.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bildigim kadariyla sirketler arasi dagitim yapilinca vergi kesilmiyor. Orada ozel bir duzenleme vardi. Ama Kords'un bircok ulkede sirketi var. Duzenleme nasil olur bilmiyorum. Yine de uzun yillar veremez cunku yatirimlar 5-10 yil daha devam edecek gibi. Fakat degerlenir. Ya da 20 bin lot alacaginiza az biraz daha gayret edip 200 bin lot almalisiniz ki temettu ise yarar bir sey olsun
    )

6. Sn Jonathan şu konuyu biraz daha açabilir misiniz ? Neden 339dan yapamiyor ? Vuk ne oluyor ? Degerli bilgileriniz için simdiden çok tesekkür ederim.
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Kordsa temettu dagitimini 339 milyonluk karin gorundugu bilanco uzerinden yapamaz. VUK esas alinir. Oradaki gercek yillik kar 90 milyon civari. Yani karinin tamamini dagitsa da 50 kurusu gecemiyor. Su an yarisini dagitir durumda. Uzun yillar 20-30 kurustan farkli bir rakam dagitabilecegini dusunmuyorum. Kords temettusu holdingler veya bankalar gibi olacak; dusuk ve sembolik rakamlar, 10 kurus, 20 kurus.
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. 20,80 hedef yazmışlar HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Ziraat Yatırım, Kordsa için 20,80 TL hedef fiyat ile 'AL' tavsiyesini korudu

https://uzmanpara.milliyet.com.tr/ka...orudu/1518066/

8. bu ziraat hangi hisseye hedef verdiyse ordan kaçacan.net

Sayfa 543/804 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •